Türkiye'de Satışta olan Cyclocross Bisikletler - 29.05.2014

Tepki
20
Bisiklet
Geotech
Selamlar

Yeni bir cyclocross hayranı olarak tüm forumu okuyorum fakat bilgiler eski olduğu için linkler kırık, distribütörler artık önerdiğiniz bisikletleri getirmediği için bilgi eksikliği hissettim.

İstedim ki TR'de Cyclocross satan mağazaları, linkleri burada toparlıyalım.

Şahsen almayı düşünüyorum fakat dönüp dolaşıp Salcano cyc02 apex'e geliyorum :) Bu bisikletinde kötü ünvanını okuduğumdan hiç yanaşasım gelmiyor. Muadili bir bisiklet bulamadım parasal olarak. Merida diyorlar artık satılmıyor, deltabisiklete girdim orada da göremedim.

Pahalı bisiklet olduğu için insanlar hep dönüştürme yolunu düşünüyor mantıklı olarak. Bu konudaki skalayı genişletirsek tercih belirlemede insanlar rahat eder diye düşündüm.

Scudo

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Merhaba,
Cyclocross'lar için böyle bir başlık oluşturmaya çalışmanız oldukça güzel. Bir zamanlar bende cyclocross hayranıydım ama zamanla hevesim kayboldu. Forumda bu konularda deneyimli arkadaşlarımız ve büyüklerimiz var. Başlığı görünce size cevap vereceklerdir.
Ayrıca dün, 2.el bölümünde gezinirken, satılık bir cyclocross görmüştüm. Oldukça başarılı idi. Bir göz atmanızda fayda olabilir.

Tepki
20
Bisiklet
Geotech
teşekkür ederim.
Forum çok bilgi katıyor insana. Bilgiyi alıp kaçmak olmasın benden sonraki dostlarımız da yararlansın istedim.

Tepki
20
Bisiklet
Geotech
çok güzel bisiklet fakat 3.800 küsür lira çok fazla bana
ikinci el de düşünüyorum

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cylocross fiyatları biraz yüksek olduğundan Türkiye'de pek fazla tutulmadı ve satılmadı bu nedenle bisikletçiler pek fazla Cylocross getirmiyor.
Delta bisiklet ve Erdoğanlar bisiklette bir kaç model bulabilirsiniz.

Tepki
20
Bisiklet
Geotech
aynen öyle dostum. acaba biz mi sevmekle yanlış yaptık :)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Cyclocross bisikletleri diger bisikletlere kiyasla pahali degildir. Fakat Türkiye' de bisiklet demeye bin sahit ister diyebilecegim bisikletlerin piyasasi oldugu icin, normal fiyati olan bu bisikletler ki uydurma firma üretimleri degil tabii ki- biraz pahali görünüyor. 1000 Euro nun altinda cyclocross bisiklet zaten islevini yerine getiremez, , ya cok agirdir, ya donanimlari yanlistir.... falan filan. Yukarida resmi ve linki verilen Corratec, hic te pahali degil!
Elden düsme cylocross konusuna gelince, Türkiye' de piyasasi cok kücük oldugu icin, ucuz fiyata bulmaniz zor olacaktir. Kendi toplayanlarin ki zaten cok kaliteli ve ucuza olmaz.

Salcano' nun cyclocross bisikletinin kötü isim yaptigindan bahsetmissiniz. Neye dayaniyor bu kötü nam? Ben bisikleti bir defa fuarda gördüm. Cok özelligi olan bir bisiklet degil, ama kötü bit bisiklet intibasi da uyandirmadi ben de! Bayagi bir cyclocross iste! Cylocross bisikletin güzelligine cok bakmayacaksiniz, islevligine bakacaksiniz, zaten araziye girince ne oldugu belii olmaz camurdan! :)

Tepki
20
Bisiklet
Geotech
Benim bütçeme pahalı diyebilirim.
salcano için ise alan kullanan arkadaşların deneyimlerini okudum o yüzden böyle bir şey dedim. Benim gibi araştırma aşamasındaki bir kaç arkafaşta salcanodan vazgeçmiş görünce etkilendim tabi.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Erdoğdu

Ben de çok sevdim, tam benim tarzım ama Salcano hariç 3500 lira altında Cylocross olmadığı için vazgeçmek zorunda kaldım. :)

• Beğen
Tepkiler: Berke

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Cyclocross bisikletleri diger bisikletlere kiyasla pahali degildir. Fakat Türkiye' de bisiklet demeye bin sahit ister diyebilecegim bisikletlerin piyasasi oldugu icin, normal fiyati olan bu bisikletler ki uydurma firma üretimleri degil tabii ki- biraz pahali görünüyor. 1000 Euro nun altinda cyclocross bisiklet zaten islevini yerine getiremez, , ya cok agirdir, ya donanimlari yanlistir.... falan filan. Yukarida resmi ve linki verilen Corratec, hic te pahali degil!
Elden düsme cylocross konusuna gelince, Türkiye' de piyasasi cok kücük oldugu icin, ucuz fiyata bulmaniz zor olacaktir. Kendi toplayanlarin ki zaten cok kaliteli ve ucuza olmaz.

Salcano' nun cyclocross bisikletinin kötü isim yaptigindan bahsetmissiniz. Neye dayaniyor bu kötü nam? Ben bisikleti bir defa fuarda gördüm. Cok özelligi olan bir bisiklet degil, ama kötü bit bisiklet intibasi da uyandirmadi ben de! Bayagi bir cyclocross iste! Cylocross bisikletin güzelligine cok bakmayacaksiniz, islevligine bakacaksiniz, zaten araziye girince ne oldugu belii olmaz camurdan! :)

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Cyclocross bisikletler aslında çok pahalı değil. Aynı donanıma sahip bir yol bisikleti ile arasında çok fazla fiyat farkı yok.

Focus'un cyclocross bisikletleri mevcut. Dilerseniz bir göz atın. Gerçi yine 3000 TL'nin üstüne çıkmak gerekebilir.
(link)

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
http://www.fujibikes.com/images/bike/altamira-cx-11/highres/2014_FUJI_Altamira_CX_1.1_FRONT.jpg

Fuji - Altamira CX 1.1 $ 8030 - (link)

http://farm3.staticflickr.com/2871/11258576625_5e1871dd37_z.jpg

Altamira CX 1.3 $ 3860 (link)

http://www.bikeavenue.de/b2c/bilder/produkte/gross/Fuji-Altamira-CX-15-Cyclo-Cross-Crossbike-2014.jpg

Altamira CX 1.5 $ 3140 (link)

http://www.fujibikes.com/images/bike/cross-11/highres/2014_FUJI_Cross_1.1_FRONT.jpg

fuji Cross 1.1 $ 2850 (link)

http://fcdn.mtbr.com/attachments/cyclocross/870139d1392586336-post-your-cross-bike-fuji.jpg

fuji Cross 1.3 $ 2225 (link)

http://www.fujibikes.com/images/bike/cross-15/highres/2014_FUJI_Cross_1.5_SIDE.jpg

fuji Cross 1.5 $ 1690 (link)

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
Yeni açılan maltepe tarafındaki GIANT Turkiye mağazasında da cyclocross bisikletler görmüştüm.Bir bakmakta fayda var. :)

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Kendim toplayabilirim diyor isen azda olsa yol gösterebilir.

(link)

Tepki
20
Bisiklet
Geotech
eyvallah arkadaşlar teşekkür ederim emeğinize bilgilerinize
en ucuz cyclocross salcano cyc02 den bir tık pahalısı hangisi acaba çok uçurum yoktur umarım

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
Birkaç yerde yazdım yinelemek isterim, önyargılarla değil, güvenilir bilgi ile hareket edilsin isterim. 7-8 aydır, günde 10, hafta sonları 50-60 km şehir içi ve şehirler arası yollarda, sert ve tempolu birşekilde salcano cyc02 kullanıyorum ve performansından oldukça memnunum. fiyat/performans açısından alınabilecek en makul cyclocross bence. küresel markaların işlevsel olarak daha üstün bir tarafı varsa, öğrenmekten mutlu olurum. bununla birlikte, küresel bir marka ya da TdF de, Giro da yarışan markalara binmenin vereceği manevi tatmini elbette inkar edemem. ama fonksiyon diyorsanız, cyc02 nin henüz bi eksiğini görmedim, yaşamadım...

Tepki
20
Bisiklet
Geotech
en hesaplısı ve en uygunu cyc02 gibi görünüyor zaten
işin kötüsü ikinci el piyasası da yok

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Kendime topladim, su an daha iyisini toplayacagim diye satiyorum, link burda dusunurseniz detayli konusabiliriz. Su an satilan TR de tek 2. el sanirim :)

Bu komponentli bir Cyclocross a deli para isterler sanirim sifir olsa

(link)

Ayrica cyclocross topladigim icin ve bindigim icin cok mutluyum ve kesinlikle vazgecmeyi dusunmuyorum.