Türkiyede Satılan Suluk Eldiven Gözlük Gibi Ürünler Nereden Gelme?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Merhabalar, ülkemiz de satılan insan cildi ve sağlığı için önemli olan bu aksesuar ve giyim ürünleri nereden gelme? Hangi menşei basılarak geliyorlar. Nedense aklımda şöyle bir düşünce oluşmuş bende yeni farkına vardım, forumda birkaç konuda okuduğum mesajlardan ötürü sanırım; bu tarz ürünleri aliexpress, ebay, vs. alınamaması çünkü çin, gibi doğu ülkelerinden geldikleri ve neyden üretilip ne kadar kaliteli veya sağlıklı olduğunu bilmediğimizden dolayı bu tarz yazılar okudum. Şunu diyorum bizim burada satılanlar nereden geliyor peki? diye kendime soru halindeyim. Bisikletci'de tersmuslu suluk sordum 30-40 TL bir fiyat belirtti, bakıyorum bu tarz sitelere yarı yarıya bir fiyat görüyorum. Aynı ürün değil tabi ki, büyük ihtimal de Türkiye'ye büyük bir toptancı ağı ile geliyor ve dağılıyor, aynı ürünü de bu tarz sitelerde bulamıyorum ama bakıyorum ki ürünler prc(çin) menşeili :) Abiler, ablalar, kardeşlerim düşünceleriniz nedir?

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.073
Bisiklet
Corratec
Matara grubu için SIGG ,Laken ve Elıte den şaşmam başka marka da aramam.Matara ve termos konusunda kendilerini kanıtlamış ve aşmış markalar.

Mr K

Üye
Tepki
135
İsim
Mr
@Osman Tuğrul

Bisikletçinin 30 40 liraya sattığı ürün de %99 ihtimalle Çin/Hong Kong vs. malıdır. İçtiğiniz suya temas ediyor suluk konusunda hassas olmanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Bay Kahveci Zefal marka şu linkteki ürünün aynısından (link) 30 (küsür) TL bisiklet bayinden, evet arkadaşlar suluk önemli bir konu fakat 80 TL gibi bir fiyata suluk alır mıyım? bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

Mr K

Üye
Tepki
135
İsim
Mr
@Osman Tuğrul

Bu ürünün orjinali 700ml. İlanda 750ml yazmışlar. Ya yazım hatası, ya da sahte ürün olabilir. Aliexpress bu tarz markaların sahtesiyle dolu.

(link) Ürün 8 euro kargo 10 euro. Başka suluk almak isteyen biri bulup kargoyu bölüşebilirsiniz, uygun fiyata orjinal olduğunu bildiğiniz ürün almış olursunuz. En azından ben öyle yapardım tabi siz bilirsiniz. :)

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

Mr K

Üye
Tepki
135
İsim
Mr
Mesajım birden fazla defa gitmiş, silinebilir.

Mr K

Üye
Tepki
135
İsim
Mr
Mesajım birden fazla defa gitmiş, silinebilir.