Türkiye'de Bulabileceğim...

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
Bir araştırma yapmak istiyorum.
Özelliklerini aşağıda belirteceğim Türkiye piyasasında bulunabilir en ekonomiğinden en pahalısına ön+arka hazne modellerinin bilgilerine ihtiyacım var.

6 Vida Disk Uyumlu,
32 Delik,
Rulman Bilyalı,
Q.R. hariç Ön+Arka Toplam ağırlığı maksimum 600gram.

Şimdiden Yardımcı Olmaya Çalışan Herkese Teşekkürler:)

• Beğen
Tepkiler: tugche
Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Tech. Türk

190s göbekleri ben tarttım foruma koydum zamanında arka 208 ön 105gr geliyor, & vida olarak üretilmiyorlar ama yanlarında 6 vida dönüştürücü aparatları geliyor... Bunlarda 30+30= 60gr yaklaşık... Rulmanları hibrid seramik. Yani rulmanların iç yüzeyi plazma seramik kaplı, rulman içerisinde kullanılan yuvarlanma elemanları ise metal çekirdek üzerine seramik kaplamalı ve metal bilyelere göre 1000 kat daha yuvarlaklar...

Novatech ler ise tam giriş seviyesi 6 vida uyumlu ekonomik ve rulmanlı yapısı sayeside ömrü arttırılabilir göbekler... Ama ağırlar biraz...

Ara model olarak ise hala bulunabiliyor iseler Woodman'nın 6 vidalı göbekleri vardı onlarda oldukça iyi ve rulmanlılar...

• Beğen
Tepkiler: S.GUCLU

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
@S.GUCLU

Arkadaşlar sorumun cevabını hala araştırmaktayım...Bilgisi olan yok mu başka?

• Beğen
Tepkiler: tugche

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bahar hırdavatı arayıp Woodman nın göbeklerini sorabilirsin hem rulmanlı hem 6 vidalı hemde oldukça kaliteliler

• Beğen
Tepkiler: S.GUCLU

mevzun

Daimi Üye
Tepki
47
Woodman varmıymış???

Keşke mavic göbek üretse. Gerçekten rulmanlı göbek sıkıntısı var dünyada. Ya çok pahalı ya çok kalitesiz. Ben novatec önermem. Dt de önermem. Bence bilyalı shimano. Akıcı, uzun ömürlü, ağır ama esnemez.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mavic göbek üretse, jant seti satamaz ;) O nedenle göbek üretmez bence.

Rulmanli göbek dünyada pek sorun degil sanirim, aksine cok fazla alternatif var, ama Türkiye'de bulunmuyor. DT gibi bir markanin Türkiye'de satiliyor olmasi cok güzel bir gelismeydi. Fakat DT su anda pazara biraz fazla gibi sanki. Üstelik 6 vidali versiyonlari da gelmemisti DT'nin.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Hala arayan var mi bilmiyorum ama 2. el ilanlarinda bir Novatec göbek seti var, rulmanli 6 vidali.

Hüsnü Deniz Kalaycı

Forum Bağımlısı
Tepki
187
İsim
Hüsnü Deniz Kalaycı
Bisiklet
Scott
@HaliliOzturk

S.GUCLU arkadaşımız 32 delikli aramakta satılık olan 36 delik;)