Türkiye turu (parça parça)

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Herkese merhaba.

Yaklaşık 5 yıldır bisiklet sürmekteyim ve bisiklet ile yapılan uzun turlarla diğer tarzlara göre daha ilgiliyim. Bu 5 yıl içerisinde bende yapabildiğim kadar tur yaptım. Marmara Denizinin etrafı, Kapıdağ yarımadası, Yalova+İznik... Bunlardan birkaçı...

Bu sene bir değişiklik yapıp şöyle bir fikiri hayata geçirmeye çalışacağım. Senede en az 2 hafta olacak şekilde Türkiye turu atacağım.

Yalova' da yaşıyorum ve ilk olarak Nisan'ın 1. yada 2. haftası 8 gün olacak şekilde batı Karadeniz' den başlayayım diyorum. Konaklamayı Çadır+Cami bahçeleri+öğretmen evleri olarak düsünüyorum.

Sizden ricam bana rota konusunda yardımcı olmanız.

Mesela KEFKEN-SİNOP arasında Nerelerde sahil şeridini takip edip nerelerde içerilere girmeliyim.

DSC_0612.JPG

Scudo

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Slm.Ben geçen sene bir arkadaşla Zonguldak-Ordu arası bir tur yaptım.Şunu söyleyebilirim Amasra Cide Abana Türkeline kadar ciddi rampa ve virajlı yollar var dikkatli gidin biz genelde çadırda kaldık sahil boyu konaklamada hiç sıkıntı yaşamazsınız hemem hemen her yer müsayit Sinop burnunda bi köy camisinde kaldık genç bi imam kendisi çok ilgili ben size köyü isminide veriyim bulunca.Amasrada da 60 yaslarında bisikletci bir abimiz var tanıştık o misafir etti Amasra ya gelen hemen her bisikletçiyi karşılıyor kendisi ben size telefonunu veririm mutlaka gidince tanışın derim..

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@bhr42 Çok teşekkürler hocam, eksik olmayın.

Bu baslik "gezilerin", altındaydı. Burara taşındı ve hic ilgi görmedi, amacına ulaşmadi.

Cunku Cunku tur yapan insanlar pek bu başlığa girmiyorlar. Basligin sehirlerarasi gezilere tasinmasini talep ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Tepki
28
İsim
Emir haberal
Bisiklet
Salcano
@mersault
Uygulama otelleri vardır araştırın kahvaltı dahil ucuz fiyatlara geliyor

• Beğen
Tepkiler: mersault

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Bir kere En zor rotalardan birini seçmişsiniz. Çünkü devamlı iniş ve çıkış yapmak zorunda kalacaksınız.
Sinop-Batum arasını öneririm, yeni sahil yolundan çok zevkli oluyor. Yaylalara da minibüs ile günübirlik çıkar inersiniz...

Bartın, Bartın incekum, Safranbolu, Safranbolu seyir terası, Amasra, Erfelek şelaleleri... Bir çırpıda aklıma gelenler

Tepki
28
İsim
Emir haberal
Bisiklet
Salcano
Rize rafında amcamlar var dağcılık işe upraşıyor ben de rizeliyim ama istanbulda oturuyorum giderseniz söyleyin yardımcı olabilirim

• Beğen

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@nuhcan aslında bölüm bolum yapicam Tuekiye turunu. İlle Kfeken-sinop dan baslamak zorunda degilim. Teklifinizi degerlendirecegim. Teşekkürler

@bisiklethobimiz teşekkürler. İnceleyeceğim.

@Emir haberal cok teşekkürler, eksik olmayın

gezgino28

Edirne-Kudüs turu
Tepki
678
İsim
vizesizgezgin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gel iste yanima arkadas ariyorum..21.nisanda fethiye-hatay cadir konaklamali gunluk 60-80 km

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@vizeli gezgin teklif için teşekkür edrim ama özellikle tek çıkmak istedim. Artık tek yolculuğa ve kamp atmaya alısmam lazım.

• Beğen
Tepkiler: gezgino28

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@vizeli gezgin Güzel rota... İyi araştırmışsınızdır umarım... Gazipaşa-Silifke arası en zorlu ve tehlikeli kısım...
Hatay yerine İskenderun'dan Arsuz'a geçmenizi öneririm...

@mersault Yalnızlık güzel bir bakıma ama söz konusu bisiklet turu olunca insanın yanında başka bir nefes olması iyi olur.
Yorgunluk, hava şartları, bisiklet sorunları ve 2 ayaklı/4 ayaklı hayvanlara karşı birbirine destek olunuyor...

gezgino28

Edirne-Kudüs turu
Tepki
678
İsim
vizesizgezgin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@nuhcan evet hatay yerine arsuz benim rotam genel anlamda Hatay dedim..evet o bahsdttiginiz arayi da tek gecirecegim alanya-adana arasini beni düşündürüyor yapacak bir sey yok

Metin_S

Gezgin
Tepki
138
İsim
Metin S
Bisiklet
Diğer
Bende parça parça turluyorum.Aksilik olmazsa kurban sonunda karadenizden başlayacağım.Artvin-hopadan pedallar döner.
Tek turlamak her zaman hoşuma gitmiştir.Kafa dinlemek için çıkıyoruz yola.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mersault kimseden fikir almaya ihtiyac oldugunu dusunmuyorum. Cik yola ve kervani yolda duz. Dusunme bu kadar. 'Belirsizlik' sana cok daha buyuk guc katacak. Sanirim senin de aradigin sey bu : )