Türkiye için zıplama vakti;13:39:13

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
YARIN DÜNYA ZIPLIYOR! 13.39... TÜRKİYE İÇİN ZIPLAMA VAKTİ ; 13.39.13...

''Sen de zıpla yörünge değişsin''

Bir Alman ressamın küresel ısınmanın önlenmesi amacıyla internetten bir epostayla başlattığı eylem önerisi hayata geçiyor. Yarın aynı anda dünyadaki milyonlarca kişi zıp zıp zıplayacak. Türkiye için zıplama saati 13.39.13...

Yarın 600 milyon kişi zıplayacak

Bu önerinin sahibi yarın bu kadar insanın zıplaması halinde dünyanın yörüngesinden kayacağını ve ısınmanın da sona ereceğini iddia ediyor. Türkiye için zıplama saati: 13:39:13.

İnternet üzerinde organize olan milyonlarca kişi küresel ısınmayla mücadele için ilginç bir eyleme hazırlanıyor: zıplama! Bir Alman ressam olan Torsten Lauschmann'ın e-postayla başlattığı 20 Temmuz Perşembe, "Dünya Zıplama Günü"nde 600 milyon kişinin aynı anda olduğu yerde zıplaması isteniyor. Eylemi bilimsel bir açıklamaya dayandıran Lauschmann'a göre, böyle bir güç yüklemesi, dünyanın yörüngesinden kaymasına neden olacak. Yeni yörünge ise, küresel ısınmaya neden olmayacak. İnternet sitesinde düne kadar zıplamak için kaydolanların sayısı 598 milyon 104 bin 890'u buldu.

Türkiye'den eyleme katılmak isteyenler içinse saat tam 13:39:13'te zıplamak gerekiyor. Bilimsel olarak böyle bir eylemin dünyaya kayda değer hiçbir yararı olmayacağını savunanlar çoğunlukta. Buna göre 600 milyon insanın aynı anda zıplaması, bir hidrojen bombasının sadece yüzde 2'si kadar bir enerjinin boşalmasını sağlıyor. Bu da dünyanın yörüngesini, ancak tek bir atom çapının çok küçük bir oranı kadar oynatabilir. Dünya yörüngesi zaten elips şeklinde olduğu için hali hazırda Güneş'ten uzaklığında değişikler olabiliyor ve bunların da sıcaklığa büyük bir etkisi olmuyor.

- SABAH -

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ben zaten iş yerinde iken merdivenlerden atlayarak iniyorum...onun ama o saatte biraz yukarıdan atlarım:D

T

Tuğrul

Misafir
Yörüngeden fazla kayarsa ne olacak ?
Hayatımız da kaymasın sonra :D

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Aman arkadaşlar deprem olur sakın haa :Ahhh-1660

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
ya şimdi koca işyer,nde tek başıma zıplarsam millet bana ters ters bakar müdür fln görürse o da bnm yörüngemi kaydırmasın sora :D:D:D

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
KÜRESEL ISINMA KARŞITI "ZIPLAMA GÜNÜ" PROJESİ PALAVRA ÇIKTI!
600 milyon çekirge ALDATILDI!

İnternetteki sitesinde kendini Prof. Niesward olarak tanıtan Alman sanatçı Lauschmann, binlerce kişiyi kandırdı. Küresel ısınmadan kurtulmanın yolunun zıplamak olduğunu söyleyen çılgın sanatçı birçok insanı zıplattı.

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkede Alman sanatçı Lauschmann'ın yalanına inanan onlarca kişi dün zıplayıp durdu.

İskoçya'da yaşayan çılgın Alman sanatçı Torsten Lauschmann, dünyayı kandırdı. 1970 doğumlu sanatçı kendini "Prof. Dr. Hans Peter Niesward" olarak tanıtarak inanılmaz bir projeyi gündeme getirdi: Dünya Zıplama Günü. Gazetelere Almanya'nın saygın öğretim kurumlarından Münih Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olduğunu söyleyen Lauschmann, dünyayı küresel ısınmanın elinden kurtarmak için tek çözümün "zıplamak" olduğunu söyledi. Ve dünyada binlerce insan, çılgın Alman sanatçının söylediği gün ve saatte "dünyayı kurtarmak için" zıpladı. İnternette kurduğu
sitede binlerce kişiyi 20 Temmuz'da zıplamaya ikna eden Lauschmann, bu oyuna 2005 yılında başladı. Sanatçının yakın çevresini kandırmak üzerine başlattığı proje kısa sürede Avustralya'dan Amerika'ya, İsviçre'den Türkiye'ye kadar bir çok ülkede destekçi buldu. Bazı bilim adamları aynı anda bu kadar çok kişinin zıplamasının dünya için zararlı olabileceğini iddia ederek tartışma platformları oluşturdu. "Treehugger" isimli sitede bir araya gelen bilimadamları, dünyanın yörüngesinin değişmesinin ölümcül zararları olabileceğini söyledi.

598 MİLYON DESTEKÇİ VARDI
İsviçre'nin Lozan kentinde bir araya gelen çevre gönüllüleri, merkez Avrupa için karar verilen 12.39'da Lozan'lılarla birlikte zıpladı. Lauschmann'ın internet sitesinde yer alan iddiaya göre, 600 milyon kişinin zıplamasıyla oluşacak güç yüklemesi dünyanın yörüngesinden kayma meydana getirecekti. Yeni yörüngeyse, küresel ısınmaya neden olmayacaktı. İnternet sitesine düne kadar kaydolanların sayısı, 598 milyonu bulmuştu.

- Sabah -

hhtatar

Daimi Üye
Tepki
102
@burnout_54Değil. Bir tane (daha) umut tüccarı.
Çünkü dünyadaki enayi sayısı bu rakamdan çok daha fazla!

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

allofsins

Üye
Tepki
42
walla ben zıpladım...ayvalıktayım ve geldigimden beri ancak iki kere denize girdim...sanki mevsimlerin yeri degisti...birgün fırtına cıkıyor ertesi gün yagmur yagıyor.....dunyanın dengesini bozan hareketlere karsı yapılan herturlu protestonun yanındayım....sonradan yalan oldugu da ortaya cıksa asla pişman olmam....