Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
16 Temmuz 2006 tarihinde İstanbul'da Büyükada Lunapark mevkiinde(Aia Yorgi'ye çıkan bayırın başlangıcı) Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası gerçekleşecektir. Yarış günü sabah 9.00 dan itibaren belirli aralıklarla yarışlar düzenlenecektir. Bu yarışlar junior(18 yaş altı), Under23(18-23 yaş ), Elit(23-29 yaş) ve Master (30-39 ve 39+) kategorilerde yapılacaktır. Yarışlarda yeralmak isteyen MTB'ci arkadaşların geçerli lisans ile cumartesi günü kayıt olmaları gerekmektedir. Yarışa katılmasak bile yarış parkurunda "destek ve seyir" için bulunmak yeterlidir. :)

Scudo

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
keşke yakın olssada gelip destek verebilsek. çünkü denizlideyiz.
buradan bi jünyur ve elit katagoride 2 arkadaşımj yarışa gelecek.(denizli)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar bu yarış gerçekten kaçırılmaması gereken bir yarış. Benim katılıp katılmayacağım henüz kesin değil (antrenmansızlık :(). Çarşamba günü bir arkadaşımla beraber adada olacağız parkuru görmek için ancak şimdiden çok kırıcı bir parkur olduğunu duydum. Çok keyifli bir yarış olacak demektir bu. Herkesi bekleriz, bu keyif kaçmaz :).

Mesut Ferhat Akbaş

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Merida
ben gidiyorum Allahın izni ile Eskişehirden 6 kişiyiz şimdili 2 elit ve 4 junior yanlız benim henüz ilk yarışım olacağından nasıl bir lastik seçimi yapmam konusunda kararsızım

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598

Zemin kayalık, toprak ve kalınca bir "çam iğnesi" ile kaplı toprak olmak üzere 3 farklı karakterde fakat yarış gününe kadar yapılacak olan etüdler ve antrenmanlar sayesinde çam iğnesi biraz süpürülmüş olur.

Lastik seçimini antrenmandaki izlenime göre yapmalıyız. benim izlenimime göre;

-Hutchinson Python 2.00 uygundur fakat patlağa ve yarılmaya karşı dayanıksız olduğunu söyleyebilirim.
-IRC Serac XC 1.95 de uygundur fakat tam bir toprak lastiği değildir,toprak için yeterince geniş olmayabilir ve diş sayısı yetersiz kalabilir.
-Michelin XC veya XCR Dry olabilir ama "sıneyk bayt" denen yanak yarılmaları ile meşhurdur ve 3. turda diş kalmayabilir çünkü parkur oldukça sert ve bu lastik(xcR olanı) cok dayanıksız.( 3 tur ve daha fazla atacak kapasitede olanlara tavsiye edilmez)
- IRC Mythos2 olabilir , hem yeterince kalındır hem de dayanıklıdır ama tutuşu konusunda birşey diyemem.

Sonuç olarak bolca patlak onarım malzemesi ve yedek iç lastik getirmenizde faide vardır :Skull-175

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494

HOCAM SANA YAKIŞMADI
ARTIK BİSİKLET PARÇASI MODELİ TAMİRİ BAKIMI KISACA HERŞEYİNİ ÖĞRENECEĞİM DİYE EVE KAPANMAK YERİNE BİSİKLETİNLE ANTRENMANA ÇIKMAN GEREKİYOR BEN SANA YARDIMCI OLURUM HATTA ANTRENMANDA TAVŞANIN OLURUM :)

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598

Yarışa katılacaklardansınız anlaşılan, yazışmalarda büyük harfle yazmanın "bağırmak" olduğunu da hatırlatırım. Yarış ile ilgili düşünceleriniz veya sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
HOCAM BÜYÜK HARFLE YAZMANIN BAĞIRMAK OLDUĞUNU BİLMEDİĞİMDEN YAZDIM, AMA ŞU ANDA BAĞIRMAYIYORUM NE GARİP BAĞIRARAK YAZMAYA ÇALIŞIRIM BİR DAHAKİNE

Forum Kuralları
Madde
13-) Kesinlikle mesajınızı büyük harfle yazmayınız. Büyük harfle yazılmış kelime kullanmayınız.

üye olurken bu kuralları kabul etmiş sayılıyorsunuz...
##twist_of_faith##

(link)

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494

forum kurallarını şimdi okudum sayın twist_of_faith e uyarısı için teşşekkür ediyorum ayrıca kendisine ikinci kez büyük harf kullanarak bağırdığım için sayın matis ten özür diliyorum yarışmada da ayrıca başarılar dilerim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7

Ahmet teşekkür ederim :).
Gerekirse çıkarız tabi antrenmana ne demek, ben de antrenmanlarımı aksatmamaya çalışıyorum ancak okul nedeni ile son bir haftadan önceki bir ay boyunca 2 pedal atamadım şimdi de hamlığı üzerimden atmaya çalışıyorum. Ayrıca derece için oynayan bir arkadaşıma (Muammer YILDIZ, çok da yakın bir arkadaşımdır) "feed zone"da daha çok yardımım dokunacaksa, orada olmayı tercih ederim :). Ancak tüm forumu yarış günü adaya bekliyorum, eğlencesi ve macerası büyük heyecanlı bir yarış olacak.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Muammer'in çekeceği video için yarın ben de onunla beraber olacağım, free upload sitelerinden birisine videoyu atıp forumdan link vermeyi düşünüyorum ;).

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
ehm :eek: konu henuz kitlenmedigine gore bari soruyu buraya yonelteyim :eek:

biz pazar gunu bir kac arkadas buyukadaya seyirci olarak gelmeyi dusunuyoruz. ama eger elimizde bir program olursa daha rahat edecegiz.. internette aradim ama bulamadim :( eger bana gonderebileceginiz bir link varsa cok memnun olurum :)

tesekkurler

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Kısaca ve aklımda kaldığı kadarıyla bahsedeyim(şu an ilgili linke giremiyorum çünkü "sports is filtered" hatası veren bir ağdan bağlanıyorum):

09.00 Bayanlar yarışı
12.00 Master(30+) ve junior yarışı
15.00 U23 ve Elit yarışı
17.00 Ödül töreni vs.

Yarışma TRT3 tarafından kaydedilecek ve yayınlanacaktır.Ünlü bir kafeinli enerji içeceğinin sponsorluğunda yapılacaktır, herkes bol bol kanatlanacak yani...:D

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
eyvah yandik desenize :D

saatler icin cok tesekkurler! ben de mtbr.com da bogusuyordum, bir turlu sayfayi bulmayi beceremedim, ama gerek de kalmadi.. pazar gorusmek uzere

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Link? :) Ne gerek var, ne de olsa program elimiz de yok mu?
Hemen paylaşalım :).
15 Temmuz Cumartesi
11:00-14:30 Kayıtlar
15:00 Teknik Toplantı
17:00 Takım Yarışı
Bence asıl heyecan Pazar günü :).
16 Temmuz Pazar
9:00 Elit ve Jr. (1:cool: Bayanlar Yarışı
12:00 Master (30+) ve Jr. (1:cool: Erkekler Yarışı
15:00 Elit ve 23 Yaş Altı Erkekler Yarışı
17:30 Ödül Töreni

Biraz da yarıştan bahsedelim, parkur adada lunapark meydanı olarak adlandırılan yerin üst kısmında belirlenmiş bir parkurda koşulacak. Gelecek olanlara fayton ve kiralık bisikletleri nispeten yüksek fiyatları için bisikletle gelmelerini öneririm. Ancak adada bisiklet hırsızlığının önüne geçmek için adaya ayak bastıktan sonra polis karakolundan bisikletinizin kaydını yaptırmanız ve bu kayıt kağıdını adadan ayrılana kadar kaybetmemeniz gerekiyor. Ayrıca adanın çarşı meydanı olarak adlandırılan vapur iskelesinin de hemen önünde bulunduğu meydanda bisiklet sürmek YASAK ve 117 YTL kadar cezası var. Aman diyim dikkatli olun :).
Bir de lunapark meydanında su alabileceğiniz tek bir büfe var ve bu yüzden de fiyatları biraz uçmuş, bu tür ihtiyaçlarınızı adanın merkezinden temin ederseniz karlı çıkarsınız :).
Daha detaylı bilgi için, daha geçerli bir adresten link (link) :). Adada görüşmek üzere ;).