Türkiye bu çocuğu konuşuyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ozguraksoy9134 tarafından paylaşıldı.

 1. ozguraksoy9134

  ozguraksoy9134 Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Ocak 2012
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  10
  Şehir:
  ist
  Seviye:
  [​IMG]

  Kim Milyoner Olmak İster adlı ATV ekranlarının en çok izlenen bilgi yarışma programına katılan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi 18 yaşındaki Fatih Kuzu, kolay soruları bilemeyip tüm jokerlerini kullanınca bir anda sosyal paylaşım ağı twitter’da en çok konuşulan kişi oldu.
  Fatih Kuzu, henüz yarışmanın başında sunucu Kenan Işık’la sohbet ederken, programı izlerken de fazla başarılı olamadığını, aslında halasının daha iyi olduğunu, ancak halası istemeyince kendisinin katıldığını ifade etti. Kenan Işık’ın “Başarılı olacağınızda emin olmadığınız bir yarışmaya neden katıldınız” sorusuna ise genç yarışmacı, bir sanatçı gözüyle yarışmaya bakmak istediği için katıldığını söyledi.
  Yarışmada ilk soruyu bilen Fatih Kuzu, henüz 2. soruda seyirci jokerini kullanarak doğru yanıtı verdi ve 3. soruya geçti. ‘Tombala oyununda, kartın bir yada iki sırası doldurulduğunda söylenen söz hangisidir’ sorusunu da bilemeyen yarışmacı, bu defa yarı yarıya joker hakkını kullandı ve çinko cevabıyla üst soruya geçmeyi başardı. Kenan Işık ise yarışmacıya “Hakikaten buraya zoraki gelmişsiniz. Ne işim var diye burada düşünüyor musunuz” diye sordu.
  4. soru ise internet üzerineydi. ‘Devlet kurumlarına ait internet uzantısı hangisidir’ sorusunda yarışmacının uzun süre düşünmesi üzerine daha fazla dayanamayan sunucu Kenan Işık ise “Bunu da bilin bari” dedi. Telefonda joker hakkını kullanarak hocasını arayan Fatih Kuzu, joker yardımıyla ‘GOV’ cevabını vererek bu soruyu da bilmiş oldu ve 3 bin TL kazandı. Diğer soruda ise Cümbür cemaat deyimindeki cümbür’ün anlamını joker kullanmadan doğru yanıtlayan Kuzu, 5 bin TL’yi almaya hak kazandı.
  6. soruda ise sesli soru çıktı. Frank Sinatra’nın ünlü şarkısı “New York New York” şarkısını tanıyamayan yarışmacı, bu soruda çekilerek 5 bin TL ödül kazandı.
  Fatih Kuzu’nun Kim Milyoner Olmak İster’de gösterdiği kötü performans kendisini bir anda Twitter’da Türkiye’de “Trend Topic” en çok konuşulanlar listesine soktu.
  İşte twitter’da konuyla ilgili yapılan yorumlardan bazıları:
  “Fatih Kuzu arkadaşımız uzaydan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına ışınlanmış. Kenan Işık da süper ayar vermiş. Bomba!”
  “MSÜ öğrencisi Fatih Kuzu, bir gecede 5 bin TL kazanabilmenin ve twitter’da gündeme oturabilmenin bilgiyle alakası olmadığını kanıtlamış oldu”
  “Fatih Kuzu diye bi insan gerçekte yok arkadaşlar Kenan Işık’la konuştum”
  “-Hoş geldiniz. +Hoş bulduk. -Adınız? +Telefon joker hakkımı kullanmak istiyorum. -Yarışmaya geçelim o zaman. +Seyirciye soralım. (Fatih Kuzu)”
  “MSÜ birinin çıkıp Fatih KUZU ‘yu yalanlamasını bekliyorum lütfen bu yalan olsun ya. olum sen bence kuzu kuzu otur evinde çıkma dışarı fln.!

  Kaynak ::http://www.habermedya.com/polemik/turkiye-bu-cocugu-konusuyor-haberi/
   
  sonerveozer bunu beğendi.
 2. sonerveozer

  sonerveozer Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  780
  Beğeniler:
  187
  Şehir:
  MANİSA
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  güzel polemik.. :)