Türkiye 2009 Yol Bisikleti Yarış Takvimi

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
http://img222.imageshack.us/img222/3928/adszin9.jpg

KATEGORİ KISALTMALARI
BE : BÜYÜK ERKEK
GE : GENÇ ERKEK
ME : MASTER ERKEK
GB : GENÇ BAYAN
BB : BÜYÜK BAYAN
YE : YILDIZ ERKEK A KATEGORİ (15-16 YAŞ)
YEB : YILDIZ ERKEK B KATEGORİ (13-14 YAŞ)
GY : GELECEĞİN YILDIZLARI (11-12 YAŞ)

Yol Bisikletinde, K.A.P ; 9 yarış bulunuyor.

Yurtiçi Uluslararası Faaliyetler arasında yine Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu 2.1 kategoride 12-19 Nisan 2009 tarihleri arasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi İstanbul Prolog ve İzmir-Alanya parkurunda düzenleniyor. Bu yıl ayrıca Balkan Yol Şampiyonası da Tekirdağ'da yapılacak. Yurtiçinde düzenlenecek diğer bir Uluslararası Tur Zafer Yolu Turu 26-30 Ağustos tarihlerinde İnebolu-Afyon arasında gerçekleştirilecek.

Programda bu yıl Master kategori için ilgi çekici diğer bir ayrıntı da Çek Cumhuriyetinde düzenlenecek Master Avrupa Yol Şampiyonası bu kategorideki rekabeti şimdiden artıracak gibi görünüyor.

Sezonu ilk ve son yarışı yine Alanya'da olacak.
Yol yarışına gidecekler antrenmanlara başlasınlar.

2009 sezonunun şimdiden tüm sporculara başarı getirmesini diliyorum.

Scudo

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
2.yol yarışı da Antalyada yapılacak mı çok merak ediyorum. :)

ismail issi

Daimi Üye
Tepki
118
geçen sezonun ilk yarışı olarak Tacettin Özsavaş kupası olarak yapılmıştı şimdi ikinci yarış olarak vermişler..

scientist

Üye
Tepki
10
merhaba
1 martta antalyada yapılacak yol bisikleti yarışına katılmak istiyorum. bu katılacağım ilk yarışım olacak, bu yüzden de forumdaki tecrübeli arkadaşlara sorularım olacak
1. Masterlar grubunda yarışmayı planlıyorum, bunun için lisansım olmalı mı?
2. Yarış öncesinde kayıt işlemine gerek var mı?
3. Yarışa katılabilmek için sağlık raporuna ihtiyaç duyuluyor mu? Eğer ihtiyaç varsa herhangi bir hekimden alınmış rapor yeterli mi?
4. Geçen yıl yapılan yarışlara baktığımda kriteryum ve yol yarışı diye iki farklı kategori ile karşılaştım, her iki yarışa da katılabilir miyim? Hangi yarış ilk kez yarışacak birisi için daha uygundur?
5. Yarış parkuru, başlangıç noktası ve saati hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim, federasyonun sitesine girdim ancak pek birşey bulamadım.
Soruları yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
@scientist

hem burdan hemde bire bir bilgi almak için bence gökhan çiğdem adlı arkadaşımızın açmış olduğu dükana giderek kendisinden daha salıklı bilgi alman sizin için bence daha iyi olur forumda tabiki salıklı bilgi alabilirisniz fakat gökhan kardeşimiz hem spor geçmişi olan hem bu işlerden anlıyan bir arkadaşmızıdır kendisine ulaşmanı tavsiye edeirm sonuç olarak o da antalyada bulunuyor hem bilgi edinirsin hemde sık sık bişeyler öğrenmek için gidebilirisn fırsat buldukça forumda teorik olarak bilgi edinebilir çok güzel fakat her an sık ihtiyac duyulucak bulunmuş olduğunuz ilde bir kişi olması sizin için daha sağlıklı olucaktır hemde antalayada ferdi yol olsun mtb olsun yarışan arkadaşalrın sık uğrak yeridir hem kayanaşır hem tanışırısnız sevgilerimle yeri tam olarak barabaros çay bahçesinden yukarı doğru giderken sol köşede trafik ışıklaırna yakın dükanı tavsiye ederim zaten az bir zaman kaldı yarışa bilgi alırısn umarım burdada bilgi alırısn az sonra yada ilerleyen günlerde yazan olur mutlaka

• Beğen
Tepkiler: scientist

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
cevap veriyorum sırayla
1.lisans şart bütün yarışlar için
2.eğer ferdi iseniz bulunduğunuz ilden il temsilcisi onaylı kafile listesi lazım
3.sağlık raporu sadece lisansınızı alırken lazım olacak
4.kriteryum yol yarışının bir türü oluyo 2sinide koşmalısınız zamana karşıda dahil bunlara
5.federasyonun sitesinden K.A.P Tacettin Özsavaş yarış programı konu başlıklı bir haber var oradan bulabilirsiniz