Turkcell Granfondo İstanbul 30 Mayıs 2021

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.539
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan Milli sporculara uzun parkur mecburiydi ve diğer katılanlardan 10 dakika sonra ayrı start aldılar

Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
4.013
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Benim anlamadığım öğretmenlerin bu kafa yapısına ne ara ulaştığı.
Asıl sorgulanması gereken de bu idi. Benimle kişisel derdi olanlar yine başka yerlere vurdu bu mesajı da. Böylece ana fikir yine kaynadı gitti. Ülkemizin öğretmenlerinin bile bisiklet sporuna bakış açısı böyle. Yaz kış okula bisiklet ile gidiyorum. Bana da "keriz" diyorlar, "pis faakir bir araba bile alamamış" diyorlar vs vs...

Dünyanın her yerinde spor yapıp da başarılı olana para verilir. Bizde para verip spor yapıyoruz. Sözgelimi İzmir Gran Fondo'da genel klasman birincisi bile para ödülü almıyor ve üstelik üzerine para veriyor. Bu sizce de saçma değil mi? Adam 100+ bir parkurunu 35 ortalamanın üzerinde bitirebilecek performansa sahip ama para kazanmıyor.

Kursat akin

Aktif Üye
Tepki
551
Asıl sorgulanması gereken de bu idi. Benimle kişisel derdi olanlar yine başka yerlere vurdu bu mesajı da. Böylece ana fikir yine kaynadı gitti. Ülkemizin öğretmenlerinin bile bisiklet sporuna bakış açısı böyle. Yaz kış okula bisiklet ile gidiyorum. Bana da "keriz" diyorlar, "pis faakir bir araba bile alamamış" diyorlar vs vs...

Dünyanın her yerinde spor yapıp da başarılı olana para verilir. Bizde para verip spor yapıyoruz. Sözgelimi İzmir Gran Fondo'da genel klasman birincisi bile para ödülü almıyor ve üstelik üzerine para veriyor. Bu sizce de saçma değil mi? Adam 100+ bir parkurunu 35 ortalamanın üzerinde bitirebilecek performansa sahip ama para kazanmıyor.
dua tepe granfondodan 600 tl aldım :) gayet iyi para. bazı şeylerin değerini parayla ölçmek sürekli gereksiz. insanlar mutluysa fazla dert etmeyin. vicdanınızın bir yerlerinde yanlış yaptığınızın farkındasınızdır aslında. sizin için şöyle diyeyim ben de en iyi bisiklet fixed gear diğerleri sonra gelir. siz bisikletinizle çok güzel turlar ve tırmanmalar yaparak müthiş işler başarıyorsunuz. bu övgüden sonra artık bu konuda da yorum veya küçümseme yansıtması yapmazsınız.

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
1.749
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sözgelimi İzmir Gran Fondo'da genel klasman birincisi bile para ödülü almıyor ve üstelik üzerine para veriyor. Bu sizce de saçma değil mi? Adam 100+ bir parkurunu 35 ortalamanın üzerinde bitirebilecek performansa sahip ama para kazanmıyor.
Basit bir açıklaması var.
Granfondolar yarış değildir. Toplu sürüş etkinliğidir.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.091
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Para ödülü olmayan fondolarda büyük hediyeler görüyorum sık sık.
Bu yılki fondoların birisinde, birincilik kürsüsünde karbon profilli bir teker sallıyordu Gökhan havada.

Yukarı Alt