Turkcell Granfondo İstanbul 12 Haziran 2022

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.464
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kesinlikle masraflar ortalama boyle , hatta belki 4000.-TL-5000.-TL bandina bile gelebilir , Bursa daha yakin oldugu icin uzak sehirlerden geleceklerin yakit maliyetleri daha da artacaktir. o yuzden daha once de yazmistim bu konuda , artik yaris secmek ve gercekten gerek organizasyon gerekse de yol kalitesi ve katilmaya degecek yarislara katilmak gerekiyor., eskiden yil icinde 5-6 yaris kovalarken bu sene bu maliyetlerle 3 yaris bile cok luks gorunuyor. Ben katilamayi dusunmuyordum ancak takim karari ile kisay6a girecegim saniyorum ancak halen , ayda en az bir kere surdugumuz yola 350.-TL vermek beni biraz sorgulatiyor
Henüz ayda bir kere o rotaya git gel yapmıyorum fakat hemen hemen bakış açım böyle.
Parkur olarak da şu an kendi seviyeme göre çok sert buldum. Peloton oluşturacak bir parkur tercih ederdim.
Belki seneye parkur değişir ve sürekli gidemediğimiz bir rota çizilir o zaman katılırım.

Scudo

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Tırmanış odaklı bir yarış. Bence en büyük sıkıntısı direk yokuş ile başlaması. Daha bacaklar ısınmadan başlıyoruz. 10 km sonra başlasa çok daha iyi olurdu.

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tırmanış odaklı bir yarış. Bence en büyük sıkıntısı direk yokuş ile başlaması. Daha bacaklar ısınmadan başlıyoruz. 10 km sonra başlasa çok daha iyi olurdu.
10 km uzak otelde kalıp ,10 km ısınma ile başlayabiliriz:))

gezerfen

Aktif Üye
Tepki
151
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malesef önde başlamak için sıraya girmek gerekiyor. En az 20 dk orada bekleniyor. Yani ısınmış olsanda sıra beklerken soğuyorsun
Geçen yıl trainer getirenler olmuş, bekleme sırasında ısındıklarını görmüştüm. :)

kyucel

Daimi Üye
Tepki
690
İsim
Kamuran YÜCEL
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Katılmayı çok isterdim açıkçası ama iş yoğunluğundan pek mümkün değil. Katılacak herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim şimdiden. Keşke bir granfondo da Ankara da olsa, en azından sabah gider yarışır bitince işlere geri dönerdik...

• Beğen
Tepkiler: haziran

haziran

Üye
Tepki
43
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Katılmayı çok isterdim açıkçası ama iş yoğunluğundan pek mümkün değil. Katılacak herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim şimdiden. Keşke bir granfondo da Ankara da olsa, en azından sabah gider yarışır bitince işlere geri dönerdik...
kesinlikle benim de temennim bu.

• Beğen
Tepkiler: Prestor ve kyucel

Alperen_10

Üye
Tepki
145
İsim
Alperen
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Zeroplus
Hocam bu kisa parkur mu gozlemleriniz neler ben de katiliyorum kisa parkura yokus profili nasil anlatabilir misiniz bilgilenelim
Nötralize starttan sonra parkur direkt olarak %10 eğim ile başlıyor (Yuşa'ya çıkış),
ondan sonra trafiğin durumuna göre 45-50 km hız ile inişe geçiyorsun.
Daha sonra Yorgo tepesi başlıyor ve eğim bu sefer %18'lere kadar çıkıyor. Sonrasında Anadolu Fenerine gelmeden yine trafiğin durumuna göre
50-60km hızlara çıkabildiğinden virajlı iniş başlıyor. Daha sonra Anadolu Feneri'nde yine eğimi oldukça sert bir çıkış.
Bu eğimleri pert olmadan geçebilirsen ve asgari ortalama 25km hızlarda sürebilirsen yeterli olacaktır.

288442 dosyayı görüntüle
Evet hocam kısa parkur. Yukarıda alıntıladım gayet güzel açıklanmış. Ek olarak söylemem gerekirse Yuşa tırmanışı çok sert değil fakat yarışın hemen başına denk geliyor sonrasında kısa bir düzlük ve Yoros var. Yoros gerçekten sert eğimi yüksek. Yorostan sonra çok hafif çıkışlar var fakat geneli düzlük ya da iniş şeklinde. Kaynarcadan sonra yüksek eğimli bir yer var onun dışında yarışın kalanında çok ciddi bir eğim yok. Size tavsiyem Yuşa inişinde özellikle de son virajda dikkatli olmanız ( geçen yıl kaza olmuş galiba ama katılmadığım için tam bilmiyorum). Bazı eğimli inişler var oralarda dikkat ederseniz sorun çıkmıycaktır.
(Tabi bunlar benim görüşüm, başkasına göre değişebilir)
Screenshot_2022-05-23-18-42-07-291_com.instagram.android.jpg
Şimdiden başarılar diliyorum.

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
524
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Zeroplus

Evet hocam kısa parkur. Yukarıda alıntıladım gayet güzel açıklanmış. Ek olarak söylemem gerekirse Yuşa tırmanışı çok sert değil fakat yarışın hemen başına denk geliyor sonrasında kısa bir düzlük ve Yoros var. Yoros gerçekten sert eğimi yüksek. Yorostan sonra çok hafif çıkışlar var fakat geneli düzlük ya da iniş şeklinde. Kaynarcadan sonra yüksek eğimli bir yer var onun dışında yarışın kalanında çok ciddi bir eğim yok. Size tavsiyem Yuşa inişinde özellikle de son virajda dikkatli olmanız ( geçen yıl kaza olmuş galiba ama katılmadığım için tam bilmiyorum). Bazı eğimli inişler var oralarda dikkat ederseniz sorun çıkmıycaktır.
(Tabi bunlar benim görüşüm, başkasına göre değişebilir)
288465 dosyayı görüntüle
Şimdiden başarılar diliyorum.
Cok tesekkur ederim bilgilendirme icin yokuslarin uzunlugu ne kadar acaba

Alperen_10

Üye
Tepki
145
İsim
Alperen
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cok tesekkur ederim bilgilendirme icin yokuslarin uzunlugu ne kadar acaba
Parkur linkini bırakıyorum. Ne söylesem eksik kalıcak çünkü. Kaydederseniz parkurdaki eğim ve segmentleri görebilirsiniz.
Check out this route on Strava: (link) — Turkcell Gran Fondo Kısa Parkur

• Beğen
Tepkiler: sbtnmnr

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
524
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Parkur linkini bırakıyorum. Ne söylesem eksik kalıcak çünkü. Kaydederseniz parkurdaki eğim ve segmentleri görebilirsiniz.
Check out this route on Strava: (link) — Turkcell Gran Fondo Kısa Parkur
Cok tesekkur ederim youtube da da buldum bir video cok sacma bir parkur olmus kisa parkur bu daha cok acemiler yeni baslayanlarin katildigi bolum bu kadar yokuslu bir parkura ne gerek var? Giro italia ya parkur hazirlamislar sanki her isimiz is bilmeyenlerin elinde yazik valla ya

Alperen_10

Üye
Tepki
145
İsim
Alperen
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rica ederim. Stravayı ücretsiz olarak kullanıyorsanız rotaya Komoot üzerinden de bakabilirsiniz. Haritaya göre anlık eğimleri vs de gösteriyor

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.700
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Beykoz Belediyesi'nin etkinlik takviminde 29 Mayıs'ta yarış görünüyor ama bilgi yok. Böyle bir yarış var mı?
(link)

1653372312377.png

poay34

Üye
Tepki
26
İsim
Abdurrahman Çakır
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet federasyonu sayfasında gerekli bilgiler var.

• Beğen
Tepkiler: ag249

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.700
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet federasyonu sayfasında gerekli bilgiler var.
Teşekkürler.

Ek: Bu arada BE'de 10 kişi var sadece... Fazla katılım olmayacak bu yarışa sanırım. Ödüller de fena değil?

Son düzenleme:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

poay34

Üye
Tepki
26
İsim
Abdurrahman Çakır
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler.

Ek: Bu arada BE'de 10 kişi var sadece... Fazla katılım olmayacak bu yarışa sanırım. Ödüller de fena değil?
Rica ederim
Evet katılım düşük gibi ödüller fena değil.

• Beğen
Tepkiler: ag249

haziran

Üye
Tepki
43
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Arkadaslar yarışa katilmayi düşünüyorum beykoz yarış start/finish e yakin nerde konaklayabilirim. Cumadan gelip 2 gece kalacagim