Türk Telekom ücret zammı mahkemelik

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

 1. H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Telefon zammı mahkemelik

  Tüketiciler Birliği, Türk Telekom’un zam içeren yeni tarifesini onaylayan Telekomünikasyon Kurumu kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle mahkemeye başvurdu.

  ANKARA - Tüketiciler Birliği, şehiriçi aramalarda ve sabit ücretlerde zam içeren Türk Telekom’un yeni ücret tarifelerini onaylayan Telekomünikasyon Kurumu kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu.
  Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Üstün Bol, Bölge İdare Mahkemesi önünde yaptığı açıklamada, Telekomünikasyon Kurumu’nun, Türk Telekom’un yeni fiyat tarifelerini onaylayarak, 1 Mart 2007’den itibaren geçerli olmak üzere şehir içi görüşmelerde ve sabit ücretlerde zam yapılmasına, milletlerarası ve şehirlerarası görüşmelerle GSM görüşmelerinde yüzde 50’ye varan indirime gidilmesine izin verdiğini anımsattı.

  Milletlerarası ve şehirlerarası görüşmeler ile GSM görüşmelerinde indirim yapılmasını olumlu karşıladıklarını söyleyen Bol, ancak rekabetin olmadığı ve Türk Telekom’un doğal tekelini hala sürdürdüğü şehiriçi aramalarda ve sabit ücretlerde zam yapılmasının, Türk Telekom’un tüketiciye yaklaşımını ortaya koyduğunu savundu.

  Bol, “Bu zam, tüketicilerin mecburiyetlerinin kötüye kullanılması, aynı zamanda Telekomünikasyon Kurumu’nun yeni tarifeleri onaması, şehiriçi aramalarda tüketicilerin cezalandırılması anlamına gelmektedir” dedi.

  Üstün Bol, açıklamasının ardından beraberindekilerle birlikte, şehir içi aramalarda ve sabit ücretlerde zam içeren Türk Telekom’un yeni ücret tarifelerini onaylayan Telekomünikasyon Kurumu kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemini içeren dava dilekçesini Ankara Bölge İdare Mahkemesine verdi.

  Kaynak:www.ntvmsnbc.com
   

İlginizi Çekebilir

4-1484682847522-1r309o1a9ao6r-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
upload_2017-1-21_18-24-49.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
cycling-nutrition-energy-bars.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...