Türk Telekom e-fatura ile kağıt tasarrufuna başlıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında dagci tarafından paylaşıldı.

 1. dagci

  dagci Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  530
  Beğeniler:
  606
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Türkiye'nin telekomünikasyon devi Türk Telekom'un üzerinde çalıştığı e-fatura projesi Maliye Bakanlığı tarafından onaylandı. Devletin de desteği ve yönlendirmesi ile bundan böyle elektronik faturalar Maliye Bakanlığı tarafından kıymetli evrak olarak kabul edilecek. Bu onayı Türkiye'de ilk alan şirket olan Türk Telekom her ay 23,5 milyon müşterisi için 2'şer nüsha bastırdığı faturaları elektronik ortamda gönderecek ve arşivleyecek. Böylece isteyen müşterilerin faturalarını elektronik olarak almaları ve aynı zamanda fatura tutarlarının ve son ödeme tarihlerinin her ay kendilerine SMS yoluyla bildirilmesi sağlanırken, Türk Telekom da faturaları daha güvenli bir ortamda saklama, takip etme ve gerekli durumlarda hızlıca erişme imkanlarına kavuşmuş olacak. Faturalarını e-fatura şeklinde almak isteyen müşterilerin 444 1 444'ü araması yeterli olacak.

  Her ay 23,5 milyon adet fatura basan Türk Telekom'un faturalarının baskısında aylık 125 tonu şirket kopyası, 125 tonu müşteri kopyası ve 100 tonu zarf olmak üzere toplam 350 ton birinci hamur kağıt kullanılıyor. E-fatura hizmeti sayesinde ilk aşamada Türk Telekom'un kendi arşivleri için bastığı faturaların elektronik ortama geçmesiyle her yıl yaklaşık 24.000 adet çam ağacına denk gelen 1500 ton kağıt tasarruf edilmiş olacak. Müşteri kopyalarının da isteğe bağlı olarak elektronik ortama taşınması ile bu rakam yaklaşık üç katına çıkarak 4200 ton kağıda ulaşacak.

  Eğitim, spor, inovasyon ve kültür sanat alanlarında Türkiye'de çok önemli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Türk Telekom, bu proje ile birlikte çevre konusunda da önemli bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirme kararı aldı. Türk Telekom, bir yıl içinde faturaların elektronik olarak gönderilmesi sonucunda tasarruf edilecek ağaç sayısından daha fazla sayıda ağacın dikimini yaparak, Türkiye'ye 2008 yılı sonuna kadar 100.000 ağaç armağan edecek.

  Türk Telekom'un çağdaş, hızlı ve teknolojik müşteri hizmetleri yapısına kavuşmak için önemli adımlar atmaya devam ettiğini söyleyen Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, "Hem müşterilerin faturalarına kolayca ulaşabilmeleri, ödeme yapabilmeleri gibi hizmetleri sağlayacak, hem de şirketin arşivleme sistemini daha çağdaş hale getirecek e-fatura projesinden elde edeceğimiz tasarrufla çevrenin korunması ve iyileştirilmesine de katkıda bulunmuş olacağız. Dikimini yapacağımız 100.000 ağaç bu projeye inancımızın ve Türkiye'ye katkımızın bir sembolü olacak" dedi.

  1 Şubat 2008 tarihinden itibaren yapılan konuşmalara ilişkin her faturanın Türk Telekom'a ait nüshası elektronik ortamda saklanmaya başladı. Mart tarihli Türk Telekom faturaları isteyen tüm müşterilere kağıt değil elektronik fatura olarak gönderilecek.

  Türk Telekom yıl boyunca yapacağı kampanyalarla bundan sonra atılacak adımlar konusunda müşterilerini bilgilendirecek ve e-fatura kullanmalarını teşvik edecek.
   
 2. Serdar TEBER

  Serdar TEBER Bisikletkolik

  Kayıt:
  29 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.215
  Beğeniler:
  1.368
  Şehir:
  Ankara, Antalya
  Seviye:
  Nihayet, teknolojiyi kullanmalı, doğal kaynaklarımızı ve işgücünü israf etmemeli. Paylaşım için teşekkürler
   
 3. nuhcan

  nuhcan Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.190
  Beğeniler:
  820
  Şehir:
  istanbul / kadıköy
  Adı:
  nuh can
  Seviye:
  B,r de sabit ücreti kaldrısalar veya cüz'i (1 ytl gibi) bir şey yapsalar
   
 4. BF Okuru

  BF Okuru Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  21.714
  Beğeniler:
  884
  Seviye:
  Türk telekoma hassasiyeti için size de paylaşımınız için teşekkür ederim ..
   
 5. emreden

  emreden Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  7 Aralık 2006
  Mesajlar:
  508
  Beğeniler:
  311
  Şehir:
  Sabancı Üni - İstanbul
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  bankalar bu e-extre ler için 6 ayda bir 5 ytl gibi ödeme yapıyorlar müşterilerine.. hem de ağaç diktirtiyorlar TEMAya neyim...

  yani olaya kötümser yaklaşmak istemiyorum ama telekom'a hiç saygım ve sevgim olmadığı için şunu diyorum;

  kim bilir bu TT ne kadar para kazanacak bu işten; zira artık posta masrafı yok, kağıt masrafı yok; baskı masrafı yok..

  değil 100.000, 1 milyon ağaç bağışlasa bile kendine dünya para kalır :D

  ah TT ah, ne güzel göz boyuyorsun yaw..

  ama yine de 100.000 ağaç dikilecekmiş ya, en azından bu da güzel bi adım :/

  saygılar..
   

İlginizi Çekebilir

20170411_091255.jpg
Herkese Merhaba. Ben Necmettin Ünlü. izmirde yasiyorum universite Ogrencisiyim. 21 yasindayim. Hersey 19 yasinda 133 kiloya kadar cikmam ile basladi.Boyum 1.9m idi ama yinede kilo oldukca belli...
6.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2016-8-24_11-10-30.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...