Turizmde Çılgın Proje: Türkiye Bisiklet Kataloğu Çıkardı

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Mart 2011
Mesaj
3.894
Tepki
4.748
Şehir
Altındağ, Ankara
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Çılgın proje: Türkiye bisiklet kataloğu çıkardı


Bu yıl Almanya pazarında hedef büyüten Bentour, düzenlediği “Comedy Night” etkinlikleri ile toplamda 2 bin satış acentesini bir araya getirerek hem sezon değerlendirmesi yaptı, hem de 2015 programını açıkladı. Kadir Uğur, bu yıl Avrupa'dan Türkiye'ye dönük ilginin düştüğünü, ancak kendilerinin var gücü ile çalışmaya devam ettiğini belirtti.

http://turizmguncel.com/images/content_files/external/image/2014_fotolari/IMG_9563.JPG

6 ŞEHİRDE ACENTELERLE BİR ARAYA GELDİ

Bentour'un her yıl acentelerlerle bir araya gelmek için düzenlediği etkinlikler bu yıl Zürih, Viyana, Lepzig, Hamburg, Halle ve Essen'de gerçekleştirildi. Etkinlikler çerçevesinde, Almanya'da hayli popüler olan stand up sanatçısı Kaya Yener, bir yandan katılımcıları kahkahalara boğarken, bir yandan da mizahla karışık pozitif bir Türkiye sunumu gerçekleştirdi. Sonuncusu Almanya'nın Essen kentinde düzenlenen geceye 580 satış acentesinin temsilcisi katıldı. Gecede ayrıca, Türk mutfağına özgü yemekler de katılımcılara ikram edildi.

http://turizmguncel.com/images/content_files/external/image/2014_fotolari/IMG_9559.JPG

Toplantıda bir konuşma yapan şirketin CEO'su kadir Uğur, 2014 yılındaki performansları ve 2015 programı konusunda acenteleri bilgilendirdi.

MAVİ TUR BİZİM İÇİN ÇOK FLAŞ BİR HAREKETTİ

Bentour'un programının giderek genişlediğini belirten Kadir Uğur, bu yıl mavi yolculuk için yelkenli işine girdiklerini ve son derece başarılı olduklarını ifade etti. Uğur, Almanya'da yaptırdıkları tekneleri 2 aylık bir yolculukla bizzat kendisinin Türkiye'ye götrmesinin de büyük bir reklam olduğunu ifade etti. Uğur, "Bu çok flaş bir hareketti. Şu anda teknelerin iki tanesi Türkiye'de çalışıyor. İki yanesinin yapımı ise devam ediyor.Gözler tekrar mavi yolculuğa dönüyor." dedi.

Bu yıl Türkiye'ye dönük bisiklet programını başlattıklarını belirten Kadir Uğur şunları söyledi:

MAYORKA'YA 2,5 MİLYON BİSİKLETÇİ GİDİYOR

"Yeleknli ile Türkiye'ye giderken iki gün Mayorka'da kaldım ve her tarafta karınca gibi bisikletlilerin dolaştığını gördüm. Sorduğumda 'Bunlar Almanlar, İsviçreliler. Bu adaya yılda 2,5 milyon bisikletçi geliyor' dediler. Ben de 'biz bu bisikletçilerin yüzde 10'unu alsak 250 bin yolcu eder' diyerek bisiklet işine girdik."

http://turizmguncel.com/images/content_files/external/image/2014_fotolari/IMG_9540.JPG

1,5 MİLYON EURO'YA 500 BİSİKLET ALDIK, MERKEZ GLORIA SPORTS ARENA

"Bisiklet programı için değişik segmentlerde 500 tane bisiklet siparişi verdik. Bunlar tabi çok özel bisiklerler ve oldukça pahalılar. 500 bisikletin toplam maliyeti 1,5 milyon Euro'yu buldu. Gloria'nın yaptığı Spor Arena Hotel bahçesinde de bisiklet sarayını kurduk. Buranın alt kısmında tamirhane ve üst kısmında bisikletlerin durduğu yerler var. Üstte de bisiklet kulübü var. İçeri giren müşteri istediği bisikleti söylüyor. Kapıdan girerken robot ölöüleri alınıyor ve aşağıya bildiriliyor. Müşteri kakhvesini içene kadar bisikleti onun bedenine uygun hale gtirilerek teslim ediliyor."

BERLİN'DEN BELEK'E 2939 KM PEDAL ÇEVİRECEĞİZ

"Alanya – Antalya arasında tur yapmak için 85 tane yol açıldı. Yollar, kolay, orta ve zor parkurlarından oluşuyor. Bisikletçi iseterse, parasını ödeyerek yanına bir profesyonel alıyor. Yolların açılmasında Belediye Başkanı Menderes Türel'in önemli katkıları oldu. Bazı yerlere tahta köprüler yapıldı. Mart ayında piyasaya çıkarak İspanya'ya giden bisikletçileri Türkiye'ye davet edeceğiz. Bu yaptığımız Türkiye'de bir ilk. Biz bisiklet turları için ayrı bir kataloh çıkardık. Ben de ITB'nin son gününde, her memleketten bir profesyonelle Berlin'den Belek'e 2939 km'lik bir bisiklet yolculuğuna başlayacağım. Altı haftalık bir sürede Belek'e ulaşmayı hedefliyoruz."

"Buna ilaveten Gloria ile birlikte Triatlon müsabakalarını da Türkiye'ye çevirdik. Geçen sene Havai'de olmuştu, seneye Türkiye'de olacak."

http://turizmguncel.com/images/content_files/external/image/2014_fotolari/IMG_9570.JPG

A LA CARTE KATALOĞU TUTTU

"Geçen yıl çıkardığımız a la carte kataloğu çok tuttu. Doğu Anadolu ve Karadeniz gibi bölgelerde küçük otellere yöneldik ve onlar müşteriden büyük ilgi gördü. Anadolu turları tuttu, onlara da devam ediyoruz. Böylece Türkiye'yi tanıtma açısından diğerlerinin yapmadığını biz yapıyoruz."

2016'DA YÜRÜYÜŞ TURİZMİNE EĞİLECEĞİZ

"2016 yılında ise yürüyüş turizmine eğileceğiz. Yürüyüş turizmi Avusturya ve İsviçre'de son derece popüler. Bunun profesyonelce çalışmasını yaparak piyasaya sunacağı. Her yıl bir adım daha ileriye gideceğiz. Kalite ile sayı artışlarını paralel götürmeye çalışıyoruz. Çünkü ani sayı yükselişlerinde kalite düşebiliyor."

KAYNAK
 
Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Kayıt
28 Eylül 2011
Mesaj
5.848
Tepki
15.503
Şehir
kayseri
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amcanın elindeki bisiklet spark contessa ya benziyor. İyi bisiklet tutuşturmuşlar eline.
 
  • Beğen
Tepkiler: Ali Ç.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Kayıt
29 Haziran 2010
Mesaj
4.595
Tepki
7.652
Şehir
Polonya
Başlangıç
2009—10
Mantıklı.
İngiliz bi arkadaşımla Kartepe ve Uludağ'a tırmandık. Yolları, doğayı, üstüne Türk kültürünü gördükten sonra onun da söylediği bir şeydi bu.
Kuzeyde, güneyde çok güzel tırmanışlar var. Üstüne Türk yemekleri, hamam kültürü vs. olunca...
 

ioalici

Daimi Üye
Kayıt
21 Eylül 2014
Mesaj
245
Tepki
160
Şehir
İzmir
İsim
İbrahim Onur ALICI
Bisiklet
Cube
Arkadas kendi vatandasina bir metre yol yapmaz elin oglu gelsin sursun de cebindeki parayi alalim diye 100 kodaman toplanir. Daha kac kisiyi kaybedecegiz yol kenarlarinda magandalarin elinde... Vay benim memleketim...
 

SEL PER

Forum Demirbaşı
Kayıt
25 Kasım 2014
Mesaj
492
Tepki
782
Şehir
antalya
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"Alanya – Antalya arasında tur yapmak için 85 tane yol açıldı. Yollar, kolay, orta ve zor parkurlarından oluşuyor. ".
Bu parkurları nereden öğrenebiliriz bilen varmı?
 

MertAG

Forum Bağımlısı
Kayıt
30 Ağustos 2014
Mesaj
849
Tepki
600
Yaş
30
Şehir
Antalya
Bisiklet
Kron
Bentouru iyi bilirim pazarı bayağı düşüktü türkiyede ama gözlerini yükseklere dikmişler sanırım :)
 

SEL PER

Forum Demirbaşı
Kayıt
25 Kasım 2014
Mesaj
492
Tepki
782
Şehir
antalya
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sayın MertAG siz biliyormusunuz bu parkurları?
 

MertAG

Forum Bağımlısı
Kayıt
30 Ağustos 2014
Mesaj
849
Tepki
600
Yaş
30
Şehir
Antalya
Bisiklet
Kron
@SEL PER

inşallah yarın gideceğim Antalya alanya arası yolculukta göreceğim :)
 
  • Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

SEL PER

Forum Demirbaşı
Kayıt
25 Kasım 2014
Mesaj
492
Tepki
782
Şehir
antalya
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Paylaşımınızı bekliyoruz
 

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Kayıt
7 Haziran 2011
Mesaj
2.075
Tepki
8.421
Yaş
54
Şehir
Maltepe/İstanbul
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Harika haber, Kadir Bey'i de tebrik ederim. Bu kişiyi eleştirmek, küçümsemek yerine bisiklet adına bir karış yol almamış binlerce işletmeyi bir gözden geçirin bakalım.
 

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Kayıt
31 Temmuz 2012
Mesaj
638
Tepki
904
Şehir
Istanbul Maslak
Bisiklet
KTM
Güzel şeyler bunlar. Bizim millet işin içine para girdi mi 180 derece döner. :) O bisikletli tur yapan turistler illa ki yollarda duracaklar, alışveriş yapacaklar, yemek yiyecekler. Eğer tutarsa bu, orta vadede bisikletin algısını ülkede (en azından güney bölgelerde) ciddi değiştirebilir.
 

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Ekim 2013
Mesaj
2.130
Tepki
5.278
Şehir
Antalya
İşin içinde para oldu mu belediye başkanından ağababalara kadar herkes kolları sıvayıveriyor. ''Bana ne vatandaş bisikletlinin problemlerinden.'' Bugün Antalya'dan Kemer'e feribotla gitmek istediğinizde ek ücret dahi verseniz bisiklet feribota alınmıyor. Konyaaltı bisiklet parkları tamamen kaldırıldı vs. Bu böyle uzar gider.

Yine de ben bu gelişmeleri olumlu buluyorum. İnşallah arkası gelir. Belki turist bisikletliler sayesinde yeni gelişmeler sağlanır da Antalya'daki binlerce bisikletli rahat eder.

Ekleme
Bu 85 bisiklet parkurunu merak ettim. Acaba neredeyse? Bir de şu var. Ben parkurları kullanmak istediğimde '' Yassak hemşerim'' duyacak mıyım...
 

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Kayıt
21 Mayıs 2010
Mesaj
416
Tepki
428
Şehir
Kayseri
Bisiklet
Salcano
Bisiklet kültürünün bu ve benzer girişimlerle kapitalize olması hiç hoşuma gitmiyor ama belki sermayenin açtığı yoldan girme, alternatifleri inşa etme şansımız olur...
 

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Kayıt
21 Eylül 2013
Mesaj
903
Tepki
359
Şehir
İzmir
Bisiklet
Mosso
turzim ise parkurlar kesin ücretlidir.
yapılan bisiklet yolları da mavi boyalı çizgilerdir.
 
Yukarı Alt