turcu arkadaşlardan yardım - moral - öneri?

Tepki
69
Merhaba,
Yaklaşık bir 10 seneden sonra kendime ve eşime güzel birer bisiklet aldım. 20 li yaşlarda giant bir bisikletim vardı çok sevdiğim ve hayli uzun yollar yaptım. Girilmeyecek yollara, biraz haddinden fazla cesaretle (ve kasksız) girdim. Benim sorunum üzerimden atamadığım bir endişe durumuyla ilgili.
Malum yaş 35, kondüsyonumdan birşey kaybetmediğimi görsem de (bu arada spor yapmıştım daha çok fitness) eski cesaretimden ve korkusuzluğumdan eser yok. Forumda, etrafta duyduğum kaza haberleri, ülkemizde trafiğin malum hali ve hatta köpekler bile gideceğim görece uzun turlardan beni alıkoyuyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Kendimi nedense eskisi gibi özgür ve cesaretli hissedemiyorum. Eskiden olsa bisikleti almamı takip eden bir aylık sürede herhalde bir 1000 km yapmıştım. Ancak şimdi nedense çok istememe rağmen vesvese peşimi bırakmıyor. Gideceğim turlardan beni alıkoyuyor.
Özellikle turcu arkadaşlar bu konuda deneyimlerini paylaşırlarsa ve bu endişe durumunu atlatmama yardımcı olurlarsa çok sevineceğim.
Keyifli sürüşler dilerim.

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
öncelikle aramıza hoş geldınız.Sonra 35 yaş hiç önemli bir yaş değil. aynı yaş grubundayız ben çıkınca 200 km yolu tek gunde cok rahat alıyorum hemde 32-35 ortalama ıle mesafeyı kısaltırsam ortalamayıda arttırabılıyorum.Tabi benimki yol bisikleti tur bisikleti ile 25 ortalama ile her yere gidilir.Araba konusuna birşey diyemem yeri geldiğinde yol dar ise bende cok rahatsız oluyorum ama köpek meselesinde hiç kafaya takılacak birşey yok.defalarca kovalanmış biri olarak bisikletten indiğim zaman kovalamaya devam eden köpek görmedim henüz.Tek tavsiye inatçı köpeklere siz daha çok bağırın ve küfür serbest :) emin olun kğfğrden anlıyorlar sürekli duyduklarından sanırım :)

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
Abi yaşından bence asla korkma 50 yaş üstü olupta bu sporu yapan çok insan var. Sakın endişelenme derim köpek nedir ki ya :)D) Korkutuğunu belli etme yukarıda Ferhat abinin yazdığı gibi bağır çağır bi süre sonra peşini bırakır. Ama sen yeterki vazgeçme hem eşinle beraber gezmeyi düşünüyorsun en güzeli de bu olsa gerek en azından ailen yanında turlardan asla vazgeçme derim, bi kaç antrenman tamamdır... :D

• Beğen
Tepkiler: bakırkadro

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
oncelıkle aramıza hosgeldınız dıyerek baslamak ıstıyorum.
yas konusunda yukarıda soylenıldıgı gıbı kormayın derım. bır kac gunluk kullanımdan sonra eskı performansınızı yakalarsınız. 50 yas uzerı bır kac tanıdıgım var ve ınanın benden daha ıyı ve uzun gıdıyorlar :D
kopek meselesıne gelınce katıldıgım turlarda cok fazla pesımden gelen kopek olmadı. belkı kalabalık grup oldugumuzdan dır. tek cıktıgım zamanlarda da durdugum veya yavasladıgım zaman hep gerı donduler. bence vazgecmeyın derım. sımdı vazgecersenız ılerde cok daha pısman olabılırsınız.

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Köpek konusunda hiç korkmayın. Zaten genel olarak onların size yetişemeyeceği hızlarda pedal çeviriyor oluyorsunuz :)

• Beğen

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
öncelikle hoşgeldiniz, ben de nacizane fikirlerimi söyleyeyim.
trafik konusunda yapacak pek birşey yok bazı önlemler dışında daha çok reflektör daha çok dikkat yeterli oluyor Allah hepimizi korusun.
köpeklerden hiç korkmayın onlar çok komikler henüz bir saat önce köpek kovaladı o havlarken biz de havladık sonra tırstı gittiler:)
sadece yola çıkın derim her şey o zaman başlıyor.
sevgiler

• Beğen
Tepki
39
Bisiklet
Trek
Şimdi şehirler arası yollar hep duble yol oldu bisikletlerle bu yollar girebiliyormuyuz acaba bilgisi olan varmı ?
Birde arkadaşım akıllı düşünesiye deli nehri geçermiş eskisi gibi ol dal gitsin :)))olcakla öleceğin önüne geçilmez

• Beğen
Tepkiler: Can KAYATÜRK
Tepki
27
Öncelikle Merhaba

Yaşınız size engel olmasın ama tabi adımları yavaş yavaş atmakta yarar var bugun 20 km yarın 30 öbür gün 40 temponuzu yavaş yavaş artırırsanız belli bir zaman içersinde bu konuda ilerleme kaydettiğiniz farkına varıcaksınız diğer konuya gelince yollar eskiye göre daha iyi uzun işlek yollarda emniyet şeridinde rahat rahat gidebilirsiniz emniyet şeridi olmayan yollar aynalarınızı ve kendinizi kontrol etmekte yarar var ama korkunuz olmasın bir kere uzun yola çıktığınızda çok hoşuna gidecek ve bisikletten hiç inmek istemiceğinize eminim köpek konusunda ben çok korkuyordum ama korktuğum kadar değilmiş bağrın çağırın o sizin ondan korktunuzdan o sizden daha çok korkuyor bol pedallar keyifli uzun uzun turlar :)

• Beğen

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@bakırkadro
Bu haliniz bir süre sonra geçecektir. Birlikten kuvvet doğar, eşler bugünler için var. Aksine tedirgin oldukça direksiyon hakimiyeti daha kötü oluyor.

Köpekler konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. Henüz iyi bir deneyimim olmadı. Ben kaçmayı yeğliyorum...:)

Kazasız pol pedallamalar.

• Beğen

Sercan KOCA

Aktif Üye
Tepki
57
@Can KAYATÜRK

düzeltme yapıyım e-5 değil sadece otobanlara bisiklet girmesi yasak. cezasıda 66 tl :)

five

Part time turcu
Tepki
3.957
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Ben turlara 35'imden sonra başladım desem. :) Hem de uzun turlara. Yani yaşın bir önemi yok. Ben çok çok daha büyük ağabeylerim nice imrendiğim rotalarda turluyorlardı. Benim düsturum şudur : "Ben yapabiliyorsam herkes yapabilir." Yani siz de yapabilirsiniz.

Köpeklerden ben de korkarım ve yolda beni de çok heyecanlandırır. Ama bu, yola çıkmama mani olmadı hiç.

Kazasız ve keyifli turlar.

five

• Beğen