Turcu arkadaşlar bakabilir mi acaba ?

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Merhaba arkadaşlarım vede abilerim. Öncelikle konuya sadece bilen kişiler yorum yaparsa sevinirim muhabbet başlığına dönmesin çünkü bilgiye açım soracağım konu hakkında :) Şİmdi sorularım şunlar ;
1- ) Uzun tura çıkmak istiyorum. Çıkış noktam ya İstanbul yada Kütahya olacak. Bu civarlardan en iyi nerelere gidilebilir. En rahat yol haritası ne olabilir başlangıç için. Emniyet şeritleri ne durumda.
2- ) 2250 tl maximum ( daha üstü olmıyacak şekilde ) bütçeyle ne derece bir tur bisikleti ve tur için gerekli ekipman kurulabilir ( 2.el olarak )
3- ) Gördüğüm turcular özellikle öne dahi çanta takanlar , bisiklet yokuşlarda zorlamıyor mu ? Bu denli ağır ekipmanlı bir bisikleti kontrol etmek zor oluyormu ?
4-) 2250 tl lik bir mtb ye ekipman alınıp tura cıkılabilir mi ve de çadırda konaklamak nasıl bir duygu :D

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Adem Gül

1. sorunuz hakkında en doğru kararı ancak siz verebilirsiniz. Benim ya da başkasının zevk alarak yaptığı tur size sıkıcı gelebilir. O yüzden hayal edin, nereden nereye giderken mutlu olabilirsiniz.

2. soru ise biraz çetrefilli. Komple bisiklet ve tur ekipmanları, yapacağınız tura ve ihtiyaçlarınıza göre cevaplandırmanız gerekecek. Bisikletinden matına, çadırından heybelerine kadar hangi kalite sizi hem sürüş zevki hem de bütçe olarak tatmin edecek.

3. soru daha çok sizin kondisyonunuz ve azminiz ile alakalı. Arkaya ve öne heybe takıp birde römork ile grubun yükünü çekeni gördü bu gözler.:) Kontrol tabiki zorlaşır. Yüksüz bisiklete nazaran çok daha dikkatli olmalısınız çeşitli yol tiplerinde.

Son sorunuza gelirsek mtb ile tura pek ala çıkılabilir, çıkılmaz diye bir kaide yok. Burada da sizin tercihleriniz etkili olacak. Ama sonra mtb alıpta "Mtb' yi nasıl tur bisikletine çevirebilirim?" "Mtb bisikletimi nasıl daha akıcı hale getirebilirim?" ya da "Mtb' ye ince lastik takabilir miyim?" gibi başlıklar açmayın.:D Tura çıkmaya niyetliyseniz tur bisikleti alın.
Bir de çadırda konaklamak bazen harikadır. Ama ben konforu severim aynı zamanda bütçemde kısıtlı derseniz biraz intibak süreci yaşayacaksınız.