Tur sirasinda lastİk patlaĞini daha kolay bulmak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FRKN0024

Üye
Tepki
2
EVET ARKADAŞLAR TUR SIRASINDA LASTİK PATLAĞINI BULMAK ÇOK ZOR OLUYOR VE UZUN ZAMAN ALIYOR BUNUN İÇİN KÜÇÜK BİR ÇÖZÜM BULUDUM
EVDE LASTİK PATLAĞINI ONARMAK ÇOK KOLAY LEĞENİN İÇİNDE İÇ LASTİĞİ GEZDİREREK RAHATLIKLA BULABİLİRSİNİZ AMA TUR SIRASINDA YANIMIZDA BİR LEĞEN GÖTÜREMEYİZ ;) VE O LEĞENİDE DOLDURMAK BAYA Bİ ZOR OLUR:D

GEREKLİ MALZEMELER
1-500ML SU (BU SUYU ÇOK AŞIRI GEREKMEDİKÇE İÇMEYİN VEYA KULLANMAYIN)
2-İÇ LASTİK KALINLIĞINDA KÜÇÜK BİR TABAK (500ML SUYUN HEPSİNİ ALACAK KADAR )
3-BİRDE SU BULAMIYACAK YERLERE GİDECEK İSENİZ YANINIZA ALACAĞINIZ BİR DE KÜÇÜK BİR HUNİ

DİĞELİM LASTİĞİMİZ YOLDA PATLADI

İÇ LASTİĞİMİZİ ÇIKARDIK ŞİŞİRDİK FAKAT DELİNEN YER ÇOK KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN BULAMIYORUZ HEMEN TABAĞIMIZIN İÇİNE SUYU DOLDURUYORUZ VE KABARCIKLARI ÇOK RAHATLIKLA BULABİLİYORUZ ÇANTANIZDA KIRILMAZ DİYOSANIZ CAM VE SAYDAM BİR TABAK ALIN DAHA RAHAT BULUSUNUZ AMA BENİM İÇİN AĞIRLIK OLUR DİYORSANIZ PLASTİK TABAK DA KULLANABİLİRSİNİZ BEN CAM TABAĞI TAVSİYE EDERİM HUNİYİ YANINIZA ALIN DEMEMİN SEBEBİ SU BULAMADIĞINIZ ZAMANDA VE LASTİĞİN TEKRAR PATLAR DİYE HUNİ YARDIMIYLA 500ML LİK ŞİŞEMİZE DÖKÜP YOLUMUZUN DEVAMINDA DA KULLANABİLİRİZ

BENİM SCOTT BİSİKLETİM YOK AMA GÜZEL FİKİRLERİM VAR :cool:

Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimde güzel bir fikrim var yanımızda tabak ,pet şişe , huni taşıyacağımıza 1-2 iç lastik taşısak daha iyi olmazmı?

FRKN0024

Üye
Tepki
2
olmaz olurmu tabi olur oksal abi en güzelide o ama yedek lastiklerde patlayabilir forumda günde lastikleri 6 kez patlamış olanlaar var günde 6 kez lastiği patlamış olan biri yanına 4 tane daha iç lastik alsa ( hiç kimse bu kadar almaz ) dahi diğer 2 patlak ne olacak mecburen yama yapmak zorunda yama yapsa dahi diğer günlerde de lastiğin patlama olasilığı var benim ki küçük bir fikir yinede profesyonel sensin teşekkürer

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Oksal Özdöl

Biz turlarımızda genellikle sizin dediğiniz şekilde yapıyoruz.Lastik patlayınca yedek iç lastikle değiştiriyoruz,diğer patlak iç lastiğide o anki duruma göre ya yama atıyoruz yada evde yama atmak üzere çantaya koyuyoruz.Suya pek gereksinim duymuyorum zaten su gereksiz bazı durumlarda,lastik hep su oluyor janta filan su damlıyor birdaha da kurumuyor.