Tur için SPD Pedal

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Merhabalar. Arkadaşlar öncelikle mükemmelliyetçi ve takıntılı (obsesif-kompulsif) bir halim var. Bu nedenle ilk defa ilgilendiğim bir konuda karar vermekte zorlanıyorum. Forumda spd ile ilgili birçok başlık okudum. Ama aradığım cevabı tam olarak bulamadım. Uzun turlar için pedal ve ayakkabı alacağım. Turda bazı zamanlar bisikletten inip kısa mesafeli yüremek gerekebiliyor. Örneğin 1 km aynı zamanda şehir içinde bisikletle yakın bir mesafeye (2-3 km) gitmek için spd ayakkabıyı ve normal ayakkabımı taşımak da istemiyorum. Bu durumda pedal için; Shimano M520-M530-M540 gibi bir model seçip tek tarafına şöyle bir aparat eklemeliyim Shimano pd 22 pedal platform ki Bisiklet Gezgini'nde bu ikili birlikte 35 Euro. Yalnız bu bazı bisiklet kullanıcıları bu aparatın yüzeyinin küçük olduğunu ve ayaklarının kaydığını söyledi.

İkinci bir seçenek Shimano M324, M424 gibi bir pedal almak:
(link)
(link)

Yalnız bu pedallar kullanışlı mı anlayamadım. Aynı pedal modelinin sonundaki (OE) eki olması durumda ne değişiyor onu da anlamış değilim.

Ayrı bir seçenek T ile başlayan modeller:
(link)
(link)
(link)

Ayrı bir seçenek ve sanırım tam turcular için üretilmiş şöyle modeller de var:
(link)
(link)

Fiyatları da epey uygun görünüyor. Ki bende evans'ın hediye çeki de var. Ayrıca forumda Crank Brothers pedallar hakkında pek bilgi bulamadım. Mallet modeli çok hoşuma gidiyor. Kullanıcı arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Epey uzun bir yazı oldu. Zahmet edip okuyanlara 1 yazanlara da 2 defa teşekkür ederim.

Scudo
Tepki
20
Bence pedal aparatları ile hiç uğraşma, wellgo ya da shimano'nun pedallarından birini al, onunla birlikte shimano'nun mt43 gibi yürürken rahat edebileceğin bir ayakkabısını al. Ben yaklaşık 2 senedir her iki bisikletimde de spd pedal ile shimano ayakkabı kullanıyorum. Dağ, bayır, uzun tur, kısa tur, dağ bisikleti-dağ yürüyüşü, kısacası her türlü aktiviteyi gerçekleştiriyorum.

• Beğen
Tepkiler: tahirkaya

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Evet bende sonradan ekleme işlerin sağlıksız olacağını düşünüyorum.

Onu elesek bile seçenekler hala fazla.

M serisi mi T serisi mi A serisi mi? Yoksa Crank Brothers mı:eek:

A serisi tam ihtiyacımı görecek gibi... Yine de tecrübeli kullanıcıların yorumlarını almak istiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Shimano M-530 pedal ve Shimano MT-34 trekking ayakkabı kullanıyorum uzun turlarda çok rahat oluyor. Ayakkabı ile gayet rahat yürünebiliyor. Pedal ise platformlu eğer olurda normal ayakkabı ile kullanmanız gerekirse sorun çıkarmayan cinsten. Bahsettiğim ayakkabıyı evanscycles' dan aldım. Diğer sitelerdense en uygunu oradaydı.

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar ingilizce forumlardan ve buradaki bazı üye arkadaşlarımın tavsiyesi ile Shimano A530 modelinin benim için çok uygun olacağını anladım.

A530 kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar var mı?

MT34 ayakkabı modeline bakacağım.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
A 530 pedal (siyah renk) ve MT064 ayakkabı kullanıyorum. Bugüne kadar hiç bir problem yaşamadım. Ufak tefek sürtmeler ve kaller sebebiyle boyası hafiften kalktı.

• Beğen

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Shimano 540 kullanıyorum çok memnunum spd olmadan da idare ediyor. 1000 km'lik yol da yaptım rahatsız etmedi.

• Beğen

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
@Fatih Çetin

Bende A530 pedal alacağım. M064 gibi tasarım sahibi ayakkabılar yerine trekking modellerine benzeyen modeller bakıyorum. birazdan seçenekleri yazacağım :)

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben siyah-beyaz bakıyorum olaya.
Aparat falan alma hiç.

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
tam evans'tan sipariş verecekken aklıma bir soru takıldı.

Aşağıdaki modeli alacağım. (OE) ürün kutusuz olduğunu biliyorum. Peki kaller yanında geliyor mu? Sipariş veren var mı?

(link)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Verdiğiniz linkte "Packaging may vary, cleats included" yazıyor, yani kaller dahil.

• Beğen

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Teşekkürler. siparişimi verdim.