Tur için scott sub 35 uygunmu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ERDEM ÖZDEMİR tarafından paylaşıldı.

 1. ERDEM ÖZDEMİR

  ERDEM ÖZDEMİR Aktif Üye

  Yaş:
  47
  Kayıt:
  27 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  105
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Scott sub 35 uzun turlar için uygunmu? Veyahutta üzerinde herhangi bir değişiklik yapılırsa olurmu.Nexus göbekten vites sistemini hiç kullanmadım.Bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi?
   
 2. MehmetAliB.

  MehmetAliB. VivaVelo

  Kayıt:
  20 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.938
  Beğeniler:
  4.255
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Hem de tam tur için yapılmış bir bisiklettir kendileri. Benim kıymetli katırım olur.

  Scott SUB'la yapılmış tur için buyurun:
  https://www.bisikletforum.com/f57/b...nsanlarin-izinde-25-31-agustos-2014-a-140667/
  Yalnız arka dişliyi şurada anlattığım şekilde değiştirmeniz gerekiyor:
  https://www.bisikletforum.com/f157/salcano-xrs-030-shimano-nexus-7-a-139759/
  Göbekten viteslerin faydalarını anlatmak yerine de şuraya yönlendireyim:
  https://www.bisikletforum.com/f20/gobekten-vites-hiz-yapar-mi-123889/
   
 3. Deniz

  Deniz Üyeliği iptal edildi.

  Kayıt:
  18 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.352
  Beğeniler:
  3.744
  Şehir:
  Fahrettin Altay, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Tam aradığınız bisiklet ;) Zaten tur bisikleti, uzun turlar için yapılmış. Çok da sağlamdır Scott'ın Sub serisi, kesinlikle öneririm ;)
   
 4. #4
  ERDEM ÖZDEMİR

  ERDEM ÖZDEMİR Aktif Üye

  Yaş:
  47
  Kayıt:
  27 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  105
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  kayseri
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Burada çok bilgi var teşekkürler mehmet ali bey

  Birde vites sistemini değiştirmek istesek sub 35 kadrosu buna uygunmu?
   
 5. MehmetAliB.

  MehmetAliB. VivaVelo

  Kayıt:
  20 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.938
  Beğeniler:
  4.255
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  rica ederim. bilgi paylaştıkça güzel.

  bu göbekten vites konusunda biraz açıklama yapayım. siz seçiminizi yine kendinize göre yaparsınız.

  artıları:
  sessizdir, sürerken zincir sesi duymazsınız, sorunsuzdur, vites atma yerinden çıkma yapma yapmaz, sıfır sorun, bakım gerektirmez, siz isterseniz 5000 km'de bir içini yağlayabilirsiniz, bakım yapmadan 13.000 km yapmışı vardır, bu kadar km'de başka viteslerin bütün dişlilerini zaten yenilemek zorundasınız, basittir, vites değiştirici ve göbekten başka tertibatı yoktur, temizdir, sağa sola yağ çamur sıçratmaz, yerden yüksektedir, kötü arazide yere değmez, kadro kulağı kırmaz, kadro kulağı zaten yoktur, ön vites değiştiricisi de yoktur, sadedir, her koşulda asla vites değiştirmemezlik yapmaz, dururken dahi vitesi istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz, aklıma gelenler bunlar...

  eksileri

  5000 km'de bir içini yağlamalısınız. bunun için bisikletçiye ihtiyaç duyacaksınız. asıl diğer eksisi yokuşlardaki alt vites yetersizliği. bunu biraz açayım.

  göbekten viteslerin vites oranları şehir için ideal ancak tur yeterli değil. yüksüzken bisisikletin bütün hızları kullanıcıya yetiyor. ancak, yüklü vaziyette yokuş çıkarken Nexus 8 yetmiyor. bunun için ben arka dişli sayısını yükselttim. böylece yokuşlar için fazladan dişli sayım oldu. toplamda 50 tl gibi bir rakama her şey halloldu. ön aynakol yapraklarının sayısı düşürülerek de yapılabilir, ancak bunun maliyeti yüksek olur.

  arka dişli değişimi gayet basit. linkteki ürünü alıyorsunuz. bir bisikletçiye gidip eski arka dişliyle değiştirtiyorsunuz. zincire iki bakla daha ekleniyor. bitti.
  GÖBEKTEN VE KONTRA İÇİN ARKA DİŞLİ 21 Lİ ,İNGİLİZ
  [​IMG]

  arka dişli değişiminden sonra yükümle beraber olsa da yokuşlarda sorun yaşamadım. ara ara uzun kilometreli yokuşlarda kısa molalar verdim. ancak bu durum kişisel kondisyona bakar. kondüsyonlu biri hiç dinlenmeden basar gerçer. yani Scott SUB'u alırsanız vitesini değiştirmek zorunda değilsiniz. Ha ille de vites sistemini değiştireceğim, olur mu? diyorsanız. Evet olur. Kablo geçiş yerleri vs. mevcut. Yalnız buna usta eller gerekir. Çünkü seat tube'de vites değiştirici takacak delikler YOK. Bunları her bisikletçi yapamaz. Sanayiye gönderebilir... Yine de ben vites sistemini değiştirmenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü göbekten vitesten çok memnunum.

  Scott SUB'un diğer artılarına gelirsek. Kadrosu çift dipçiklenmiş ve hydroforming uygulanmış bir kadrodur. Sağlam ve hafiftir. Boyası leke itici bir boyadır. Nexus frenlerine gelince; hidrolik frenlerden daha rahat olduğunu söyleyebilirim. Turlarda asla parmak yormuyor. Gayet başarılı. Scott zaten genel donanımı zayıf tutmamış. Gidon ve boğaz Ritchey, Jantları Alexrims, gayet iyi örülmüşler, hiç akort sorunu yaşamadım, lastikleri yeterli vs.

  Kıymetli bir arkadaşımın isteği üzerine böyle uzattım. Aklınıza ne soru gelirse buradan veya özelden sorabilirsiniz.
   

İlginizi Çekebilir

8bar-adidas-cycling-skinsuit-0102-Bearbeitet_s.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2016-4-22_9-53-23.png
Bazen aklımızdan geçen "bu şekilde uygulansa faydası olur muydu?" türünden soruları bilim insanları zaten test ediyorlarmış. Dün Cycling Performance Tips Blog sitesinde bu konuyu görünce ilgimi...
chris-froome-descending.jpg
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...