Tur için gerekli malzemeler

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
Arkadaşlar, çadırlı konaklamalar için yağmura ve rüzgara karşı dirençli koruyabilen çadır arıyorum.
Ayrıca yağmur geçirmeyen tur çantasına (heybeye) ihtiyacım var...
Elinizde olmasa bile önerileriniz benim için çok önemli...
Teşekkürler...

Scudo

bozkusramazan

Daimi Üye
Tepki
48
düşünürseniz eğer bende hiç kullanılmamış erdoğanlar bisiklet aldığım
bu heybeden var
(link)
40 liraya verebilirim

hüseyin özbay

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Marin
bende de aynı ürünün 55 lt mevcut.tur yağmur çamur görmemiştir.tertemizdir.50 tl verebilirim.selamlar saygılar.

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Çadır konusundaki bütçen nedir bilmiyorum ama 5 mevsim, ekstrem (Tüm doğa şartlarına dayanıklı) çadır almanı öneririm.Karda fırtınada kullanmasan bile dayanıklılık ve nefes alma özellikleri seni çok rahat ettirecektir.

Tabii bisiklet işin içine girince hafiflik ön planda oluyor.Hem 5 mevsim hemde en hafif (1 kg) alabileceğin çadırlardan 1 örnek;

(link)

Aynı model çadırın 3-4 mevsim olan daha ucuz bir modeli...Ama dağa ağır ve daha az dayanılklı.!!!

(link)

Bu çadırı yurt içindeki outdoor mağazalarından edinebilirsin.

Benim kullandığım (Ben sadece bisiklet değil diğer kamp işlerinde kullanmak için aynı özelliklerde ama biraz daha büyük bir model seçmiştim.Ama Yukarıdaki miniktede aklım kalmadı değil :)

(link))

Buda türünün hemen , hemen en hafif çadırı (2,8 kg)

Ayrıca bisiklet için tasarlanmış şöyle bir model de var;

(link)

Topeak : Bisiklet için aksesuar üreten iyi denilebilecek bir markadır.Çok enteresan ve hoş bir çadır.Ama konstrüksiyon olarak bisikletini kullanmasına rağmen 1,6 kg ile bence ağır.Daha hafif olmalıydı...

Eğer başka örnekler bulursam konuya eklerim...