Tur için; Carraro - Sedona - Merida?

Scudo
Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe
teşekkür ederim. sizi yakalamışken birşey sorayım :). büyük bisikletin ne gibi dezavantajı olur?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://www.erdoganlarbisiklet.com/media/upload/image/kadro%20%C3%B6l%C3%A7%C3%BC1.png

erhan bey gerçi bisikleti aldınız ama genede bi kontrol etmekte yarar var sanırım,
bacak uzunluğunuzu ölçermisiniz,mezüre ile
kaç cm ,testisler hesaba katılmayacak, bacak ile gövdenin birleşim noktası baz alınacak..dıştan kalça tarafından ölçmeyin içerden ölçün iki bacak arasından ölçüm yapın ..ayağınızın topuğundan bacağınızın gövde ile birleştiği nokta bazdır..bunlar önemlidir..ayrıca boyunuz kaç ?

büyük kadro bisikletin dez avantajı anca bacak uzunluğunuzun ne olduğu ile doğru orantılı bacak uzunluğu en önemli konudur.

Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bacağım gövdeme göre uzun olması lazım. Ölçtüm (normal metreyle) 90 cm. Boyum 185

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

şehir bisikletinde durum bu ,
90 cm ise bacak, bacağınız büyük benden ve size tabi kadro büyük olacak, ..kadro boyu 59.4 cm

Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
58'lik bu bisiklet. Kullanmamda bir sorun yok, heralde birazda 18'lik sedonadan sonra farklı geldi.

Kerem YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Merida
Hayırlı olsun Erhan Bey. kazasız bol pedallamalar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@erhan trna

erhan bey,
sele ayarı yapın bunun için seleye oturun.pedallardan biri aşağıda olsun ayağınızı pedala koyun diz kırık olmasın şimdi 58 kadro meselesine gelince uzunlara giderseniz durumunuz ne olur onu bilemem ,yukardaki hesaplama 59.4 çıkmış idi zamanla durumunuzu buraya yazarsanız bilgi sahibi oluruz, herhangi bir bilek ağrısı ve bel ağrıları olursa lütfen bize yazın, ama olmaz ise bundan sonra alacak arkadaşlar için bilgi sahibi olmaları yerinde olur, burada herkes aldığı kadro hakkında bilgi verirse diğer alacak dostlarımıza faydalı olacaktır, bi arkadaşımız burada paylaşımda bulundu ona yalnış mtb kadrosu vermişler kıkırdak zedelenmesine maruz kaldı diğer bi arkadaşımza büyük boy yol kadrosu vermişler o da bileklerinden sıkıntı çektiğini yazdı ,,

Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Teşekkür ederim Kerem.
55'te uyabileceğini söylediler, hatta yetkili servis, sana 55 tam olur demişti. Şimdilik memnunum. Tabiki 55 yada 58 arasında tercih lüksüm olduğuna göre ben 55 bulunsaydı mağzada 55 isterdim, ağırlık açısında mutlaka avantajı olurdu mesela.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
erhan bey aşağıdaki cetvele bakar iseniz 1.80-185 arası diyor 58-61 kadro diyor evet 58 olur uzun yollarda farkedermi onun için bi şey söyleyemiyorum ,,sizin boyunuz 1.85 idi..yalnız yetkili servis bence biraz şüpheli konuşmuş bi arkadaşımıza kalkıp burada hemde en büyük firma yalan söyleyebiliyorsa varın siz düşünün diğer isim yapmamış firmaları satıcılar malı satmak için yalan söylerler asla onlara güvenmeyin burada başından tecrübe geçmiş bi sürü insan var ,,

(link)

Umut V.

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Merida
@erhan trna

MERHABALAR BENDE 2 HAFTA ONCE S.C SITESINDEN BİR TUR BİSİKLETİ ALDIM TAM DONANIMLI VE ÜST SEVİYE BEN TABİKİ İYİ FİYATA KAPATIM ALDIM HATTA İLANI DURUYOR RESİMLERİNE BAKABİLİRSİN BEKLİ BEGENİRSİN...

(link)

• Beğen
Tepkiler: ufuk_izgisi

Kerem YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Merida
başka bir kaynağa göre

http://cyclingtr.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/bisiklete-baslarken/_5F01_ehir_2D00_tur_2D00_bisikleti_2D00_kadro_2D00_boyu.jpg

58 cm gayet yeterli görünüyor. iş kişinin kullanımına bakıyor birazda.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kerem bey ..
erhan beyin bacak uzunluğu 90 cm dir yukardaki tabloya bakarsanız 86 cm için 58 kadro denmekte peki ben ne buldum

(link)

59.4 cm arada 1 cm artı mm si de var , evet sorun yaratırmı pek zannetmiyorum uzunlarda ne olur 1 cm fark onu bilemem erhan bey kullanırsa anlaşılır sonucu bize yazar ,

Tepki
11
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Boy; 1.85 cm
Bacak boyu; 90 cm
Kilo; 95

Kullandığım bisiklet; 58 cm kadro boyutunda Şehir Tur Bisikleti. (Merida Crossway)

Uyum; "Tam oluyor" sorun yok.

• Beğen
Tepkiler: Kerem YILDIZ
Tepki
3
İsim
Murat Topçuoğlu
Bisiklet
Trek
Konuyu henüz okudum, hayırlısı olsun, ben ve eşim de yeni sayılabilecek merida 20md kullanıcılarıyız, gerçekten de maşallahı var, hem bay hem bayan modelinden memnunuz şimdilik,herhangi bir sorunuz olursa paslaşabilir, Allah yolunuzu açık etsin.

• Beğen