tur bisikletini hızlandırma

Tepki
1
Selamlar .Trek Fx 7.3 almış bulunmaktayım ama hızı beni tatmin etmiyor biraz daha hız ıstıyorum . Yol bisikleti almak ıstıyordum ama malum turkıyenın yolları o kadar da ıyı degıl uzun yol yapacagın yollar olmayabılıyor bu yuzden tur bisikleti aldım yaklasık 12 kılo civarında hafıf yokuşlarda ve asfaltta daha hızlı nasıl gıdebılırım . (link) Bisiklet bu oncelıklı olarak hangı ekipmanı yukseltmelıyım göbekleri ve aynakol pek kalıtelı degıl .

Scudo

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
Tavsiyem yapacağınız masrafa yol bisikleti almanız. Btwin Triban 3 bile işinizi görecektir hız konusunda :) 900 civarı diye hatırlıyorum yanlışım yoksa. Üstelik 2 bisikletiniz olmuş olur .

Tepki
1
yol bisikleti dedıgım gbı yollar uygun degıl kadrosu kalır elımde tur bisikleti biraz daha saglam bu konuda fazla bır hız ıstemıyorum acıkcası 35 km ortalama ise 40-45 arası olsa yeter zorlanmadan 42 leri buluyım yanı :) sagolun yorumunuz ıcın

Bırde uzun tur da kullanacagım yol ile pek rahat olur mu tur bunun ıcın daha uygun sanırsam

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
@hasan yazar

Burada bahsedilen:
40-45km'de 35km/saat hız mı?
35km'de 40-45km/saat hız mı?
Hiçbiri mi?

bahsettiğiniz iki ortalama değer de tur bisikleti için(hatta çoğu zaman yol bisikleti için de) ciddi performans gerektiren değerler...

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Yol bisikleti icin yollar iyi degil ne demek?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Tur bisikleti için ortalama hız 20-25 km/s aralığında sürebilirsiniz anca. O da düz yolda yani. Yokuş çıkarken zaten bu hızlarda stabil bir sürüş yapmaya imkân yok.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Yol bisikleti almanız gerekiyor.
İstediğiniz kadar değiştirin, yol bisikleti gibi olmayacak çünkü...

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
En iyi fark bacakları kuvvetlendirmekten geçiyor. Bisiklete yapılacak modifikasyonlar çok fazla etki etmeyecektir. Bisikletinizin mevcut donanımı da fena sayılmaz. Hayırlı olsun bu arada, iyi günlerde kullanın:)

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2000 liralık yepyeni bisiklet. Siz göbeğine, koluna, selülitlerine falan kulp buluyorsunuz... :)

Daha bisikleti yeni almışken yarı pişman olmuşsanız, bence bu sene hiç bir karar vermeyin. Zira her ne yaparsanız yapın, zarar edecekmişsiniz gibi geliyor bana. Lastikleri 32c'den 28c veya 25c slick lastiklere çevirin. Alternatif olarak, arkayı 32c bırakıp sadece öne 28c takabilirsiniz veya öne 25c arkaya 28c de olabilir. Ve öylece kullanın derim. Tur veya işe giderken kullanacaksanız, bir de yüklük takın bence. Çamurluk zaten mevsimi gelince, siz istemeseniz de zorla kendisini taktırır. :)