tur bisikletine yol jantı

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
trek fx 7.2 bisikletim var buna jant seti arıyorum ancak tur bisikletleri için sınırlı sayıda jant varken yol bisikleti jantı çok fazla acaba biz tur bisikletine yol jantı takabilirmiyiz neleri değişmemiz gerekir.

Scudo

Ahmet Gümüş

Daimi Üye
Tepki
54
Tur bisikleti için jant bulunur aslında..
Hatta ben araştırıp jantlarımı aldığım zamanda hangi rengi olsun diye seçmiştim..
Sirkecide bisikletçileri bir gezin..
İsterseniz özel mesajdan bir kaç tedarikçi önerisinde bulunabilirim..Reklam olmasın..

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
bende tur bisikletim için jant seti arayışındayım ve sizin yaşadığınız sorunu bende yaşamaktayım kaliteli markaların tur bisikleti için jatn çemberini henüz bulamadım Ahmet Bey banada özel mesaj atarsanız mutlu olurum

Ahmet Gümüş

Daimi Üye
Tepki
54
Tur kadrosuna yol grubu jantı olabilir fakat v tipi frenlerin papuçları çemberin fren kısmına geniş gelirmi gelmezmi tahminde bulunamadım..Ama bu forumda illaki bunu deneyen olmuştur. ?
Tur için jantlar yol kadrosuna uyum sağlamaz..Sağlasa bile yol grubu frenler papuç mesafesinde uyumsuzluk olacağına eminim..

Yol grubu jantı deneme dileğiniz varsada bisikleçinizin gözetiminde deneyerek,aklınıza yatacak şekilde alışveriş yapın..Uyum olayı internet alışverişinde bana stres yaptırıyor :)

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
istanbulda değilim internetten dolayısıyla internetten alacağım delta bisiklet ve erdoğanlar bisiklete baktım ve tur için çok az seçenek vardı mtb ve yol ağırlıklı jant setleri var kendim alıp toplayayım dedim ama bu şekildede 600 tl gibi bir rakam çıkıyor ben max 500 verebilirim bu nedenle hazır set düşünüyorum ondada yol jantı ağırlıklı olduğu için nasıl olur diye sorayım dedim ama belliki zor işmiş

Ali Hekimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
b'Twin
Yol bisikletleri arka aks genişliği 130 mm eğer bisikletiniz 130 mm ise olur, başka bir uyumsuzluk yaşamassınız,frenlerde sorun çıkmaz. Ama sizin bisiklet mtb göbeklerine göre 135 mm açıklıktaysa kadroyu esnetirsiniz,mümkün olsa da içe sinen bir durum değildir.

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
şimdi bisikletin yanın gittim ön tekeri söktüm(arkada aktarıcı kulakcığı için garip bir tornavida gerekliydi o yüzden arkayı sökemedim) ve teker aralığı(maşanın en uç noktasının iç ölçümü) 103mm idi.

ayrıca ağırlığını tarttım 1.9 kg geldi ön teker
80 gr qr
552gr dış lastik
140 gr iç lastik(tahmin)
gerisi ise jant setinin ağırlığı.

son olarak trek in sitesinden arka göbek olarak shimano rm-30 kullanıldığını öğrendim ve rm-30 da 135 mm olduğu için uymaz neyse bu 130-135 meselesini öğrendiğim iyi oldu o zaman göbekleri ayrı jantı ayrı alıp toplayacağız.