Tur bisikletine Mtb Lastik Taksam ?

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Salcano City Sport 40 sahibiyim.
Merak ediyorum , acaba çok dağa taşa girmeye garar verirsem continental country plus yerine geniş bi mtb lastiği taksam bisiklete etkisi ne olur ?
Kadro vs. sorun cıkarır mı acaba ?

Scudo

B. Cagta

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
bisikletin üzerindeki lastik çok kaliteli bir lastik kendi deneyimlerine göre ekstra arazi şartlarına girmiyecekseniz, her koşulda kullanılabilecek en mükemmel lastiklerden biri kıymetini bilin, tek kusuru ağırlığıdır ama çok da sorun değil açıkçası, Sorunuza gelince bisiklet üzerindeki janta 29er lastiği olarak geçen 28'lik dağ lastikleri takabilirsiniz emin değilim ama büyük ihtimalle destekliyecektir, deneyerek almanız daha iyi olur. Ama dediğim gibi çamur vs gibi arazi şartları dışında hiçbir manası yok bence.

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
@B. Cagta
Bi arkadaşımın isteği üzerine dağ bisikleti şenliğine gitmeyi düsünüyorum. Önce bisiklet kiralamayi düsündüm fakat o şenliğe gitmeye güvenecek kadar kiralayabilecegim bisiklet yok etrafımda. Birinden emanet alip gitmekte abez olur diye düsündüm, o yüzden ucuzundan bi çift mtb lastiği almayı düsünüyorum. Ama sırf şenlik için almakta boşa masraf gibi geliyor. Bakalim ne olacak
Yorumunuz için teşekkür ederim

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
lastik ölçülerinizde araziye uygun dişili lastik bulabilirsiniz mtb lastiğine gerek yok
benimde bisiklet üzerinde gelmişti 700x40 dişli lastik şu anda sizinkine benzer lastik kullanıyorum

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Dag bisiletinin genis lastikleri sizin kadroya uymaz ve genis gelir, su anki üzerindeki genisligin aynisini cyclocross lastigi olarak almanizi tavsiye ederim. Bunlarida ileri de hem yol hem de arazi de kullana bilirsiniz.