Tur Bisikleti ve Donanımları Sadece Bilenlerden Yardım

Nil.G

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Corratec
Merhaba ben bir kaç gün önce bisikletimi kaybettim. (Kamyon ezdi). Tur bisikletleri ile yol bisikletleri arasında kaldım. Turlara çıkmak için yeterli ekipman, finans, kondisyon gibi ihtiyaç duyulan her şeyi temin ediyorum. Yani kısacası bisikleti aktif olarak kullanıyorum. Yol bisikletlerini daha önce de görmüştüm. Ancak nette bu sitedeki kadar iyi tanıtıldığını görmemiştim. Kişilerin paylaşımlarında gördüm ki yol bisikletleri de uzun yola gidebiliyor. Bagaj, heybe, çanta v.s ekipmanlar takılarak tur için kullanılabilir mi? Çünkü gerçekten çok iyi, çok güzel görünüyorlar. Beğene bileceğim 2500 - 3000TL arasında bir yol bisikleti bulamadım. Acaba fiyat kategorisi çok daha yüksek bisikletler mi? Alacak bir şey bulamazsam sanırım bu linkte verdiğimi alacağım. Tecrübelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim...

(link)

Scudo

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
yol bisikletiyle uzun yola gidilir, sıkıntı yok. ama bagaj, heybe falan istiyorsanız kadroda bagaj deliği var mı diye bakmak lazım. o da modelden modele değişir ve genelde orta/üst model bisikletlerde olmaz. yüklüyken uzun yokuşlarda standart vites oranları fazla sert gelebilir bir de, o da bisikletten bisiklete değişir.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
(link)

buna bir göz at derim... Bence amortisörsüz al madem yol bisikleti ile arada kaldın.

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Yol bisikleti ile uzun tura çıkılmaz diye kesin bir yargı elbetteki yok ama hem kendinize,hem bisiklete eziyet edersiniz. Yol bisikletlerinin asıl amacı hız'dır bunun içinde bisikletin açıları daha agresif ve daha aerodinamik şekilde dizayn edilirler . Siz bu bisiklete olmayan bagaj delikleri açıp arkasına bagaj,heybe ve 10-15 kg yük atarsanız 700x23 veya 700x25 aralığında kullanacağınız lastik her 100-200 km aralığında patlar . Tercihinizi cyclocross segmentine çevirin veya her dropbar'lı tur bisikleti arayan arkadaşımıza önerilen (link) modelini araştırın

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
http://www.fujibikes.com/images/bike/touring/highres/2014_FUJI_Touring_FRONT.jpg

Fuji Tourning Tur bisikleti

Ürün Detayları

MODEL YILI : 2014
ÖLÇÜ : XS (49cm), M (54cm), L (56cm), XL (58cm), XXL (64cm)
KADRO : Elios 2
MAŞA : Elios 2, lowrider mounts
VİTES KOLU : Bar end w/ index shifting
ARKA ATTIRICI : Shimano Deore, 9-Speed
ÖN ATTIRICI : Shimano Altus, 28.6mm
AYNAKOL : Shimano FCM543, 48/36/26T
FREN : Tektro RX6 linear pull front
GİDON BOĞAZI : Oval Concepts 313 Alloy Stem / 31.8mm / 6061 Aluminum / 12 Degree
GİDON : Oval Concepts 307 Alloy Road Bar / 6061 Butted Aluminum
SELE : Oval Concepts 300 Pavement Saddle / Steel Rails / Vinyl Cover
SELE BORUSU : Oval Concepts 300 Alloy Post / 2 Bolt / 27.2mm / 6061 Aluminum
LASTİK : Vera CityWide, 700 x 32c, 30 tpi
JANT SETİ : Formula alloy hubs, 36H Vera Terra DPM18 double-wall alloy rims
ZİNCİR : KMC X-9, 9-speed w/ Quick Link
RUBLE : Shimano HG50, 11-34T, 9-Speed
PEDAL : Wellgo, one piece alloy platform
AĞIRLIK : TBD

Uzun sürüş, çantalar ayağınıza çarpmaz.

ÖZGÜNGÖRLER TURİZM SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.
Adres : OĞUZLAR MH. OSMANLI CD.NO:201 BALGAT
İlçe/Şehir : ÇANKAYA / 06 ANKARA
Tel : 0 312 3123567

Onun dışında bir de tur bisikletlerine yönelik bir site olan bisiklet gezginine bakabilirsiniz.

(link)

Tur ve şehir kullanımı yapacaksınız. Yol bisikletini pek tavsiye etmem. 3 aynakollu olmadığı için yokuşlarda yüklerle aşırı yorulacaksınız. 22-24 dişli ile çıkmak var. Bir de 36 dişli ile.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Cenk Yiğit

Spor arabaya karavan bağlamaya benzetmişsiniz. Daga basit anlatılamazdı. [emoji2]

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
@Serkan HODANCI

Yol bisikletim ile bir kere sırtımda çanta taşıma gafletinde bulundum acısı çok büyük oluyor :) . Sadece sele altı çantam ve suluk kafesine giren taşıma kutusu ile yola çıkıyorum geri bütün aerodinamiği bozan aksesuar ve yükler sürücü için ekstra zorluk demek

Nil.G

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Corratec
Çok teşekkür ederim. Sanırım istediğim tür Drop bar yada kelebek gidon görüntülü bir şey. Cube' yi daha çok yakın buldum kendime. Farklı renk seçenekleri varsa alacağım. Teşekkür ederim...

@emrahozkan

Çok teşekkür ederim. Cube markasını almaya gideceğim bu gün. :)

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Az bilenlerde yardim edebilir mi?
Kusura bakmayin ama basliginiz cok ayrimci olmus ayrica tur bisikleti demissiniz yol bisikleti sormussunuz simdi size tur bisikleti hakkinda bilgisi olan mi yardim etsin istersiniz yoksa yol bisikleti hakkinda bilgisi olan mi?

Cannondale synapse.de bakabilirsiniz bazi modellerinde bagaj deligi var yada bagaj deligi olmayan bisikletlere frenden ve arka ucgen bacagindan baglanan bagajlar var.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Güzel bir bisikleti vardı. Onu kullanırken hep tür bisikleti almak istiyordu ama yol bisikletlerinin gidon yapılarına da bayılıyordu. Tereddütü bence bundan dolayı.. Başlık meselesi de anlamayan zaten cevap yazmaz diye düşünüyorum..[emoji2][emoji2]