tur bisikleti seçimi ? trek vs corratec

sizce

• Trek FX

• Corratec Shape

• Toplam katılım
    36

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
http://i400.photobucket.com/albums/pp82/tolgayalcin/75fx_B990euro.jpg
Kadro FX Alpha Black Aluminum
Maşa Bontrager Satellite Plus, carbon
Wheels
Teker set Bontrager SSR w/Clix
Lastikler Bontrager Race Lite Hardcase, 700x32c; 60 tpi
Drivetrain
Vites Kolları Shimano Deore, 9 speed
Ön Değiştirici Shimano Deore
Arka Değiştirici Shimano Tiagra
Crank Shimano M443 Octalink 48/36/26
Arka Dişli SRAM PG950 11-26, 9 speed
Pedals Alloy body w/alloy cage
Components
Sele Bontrager Race Lux Basic
Sele Borusu Bontrager Sport
Gidon Bontrager Crowbar Sport, 25mm rise
Boğaz Bontrager Select, 10 degree
Headset Aheadset Slimstak w/semi-cartridge bearings, sealed
Fren Set Avid SD-3 w/Tektro levers
990€

http://i400.photobucket.com/albums/pp82/tolgayalcin/coratec1099euro.jpg
KULLANICI TIPI : YOL, SPORCU, HOBİ KULLANICISI, YENİ BAŞLAYAN
KADRO : Alloy 6061
ÖN AMORTİSÖR : corratec Rigid DL23, black-grey
ARKA AKTARICI : Shimano 105 black
ÖN AKTARICI : Shimano Deore
VİTES KOLLARI : Shimano Deore
RUBLE : Shimano Deore
ZİNCİR : Shimano
AYNAKOL : Shimano
ORTA GÖBEK : Shimano
FREN ÖN / ARKA : Shimano V-Brake
FREN KOLLARI : Shimano Deore
ARKA GÖBEK : zzyzx
ÖN GÖBEK : zzyzx
GİDON : zzyzx
BOYUN : zzyzx
FURÇ TAKIMI :Tange
SELE : corratec SCT 19
SELE BORUSU : zzyzx black
SELE KELEPÇESİ : ZZYZX ; black
JANT : zzyzx
JANT TELLERİ : DT Swiss
LASTİK : Easy Run black; 700x32c; 120TPI foldable
RENK : SİYAH
JANT EBATI : 28"
VİTES SAYISI : 27
MATERYAL : Alu
AĞIRLIK : 8,9
1099€

Şehir içinde ulaşım ve antreman amaçlı + asfalt üstünde uzun turlar yapabileceğim bir bisiklet almayı düşünüyorum. Bütçe olarak yukardaki 2 bisikleti düşünebilirim. Bu bisikletleri kullanan arkadaşlardan tecrubelerini , tercihlerini gerekçeleriyle öğrenmek isterim.

Saygılar.

Scudo

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
görüntü ve estetik açısından bana göre trek daha güzel..

tabi bende bir trek kullanıcısı olduğum için objektif yorumlamıyor olabilririm.

• Beğen
Tepkiler: tolgayalcin

Burak Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
325
Tolga corratec ekipman olarak iyi gibi.ama fiyat farkıda var yine karar sende bitiyo tabiki :) hatta ortaköye gelme imkanın varsa gel bi kaç model daha östereyim sana :)

• Beğen

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
tamam burakçım çok saol.. zaten bende gelmeyi düşünüyordumda işte bi ön fikir alma açısından konu açmak istedim. estetik açıdan trek daha hoş ama teknik açıdan shape daha pro gibime geliyor. ayrıca baya bi hafif. ben şahsen corratec e daha yakınım çünkü corratecteki ibre yol bisikletine daha yakın. bakalım daha zaman var.
birde bu 2009 modelden bulmak mümkünmü ?

Burak Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
325
yani belki kalmamıştır shape pro..düz maşalı olmasın dersen seçenek çok.Corratec x vert country var (879€) ön arka xt frenler magura v brake :) şimdi baktımdadüz maşa kalmamış burada yinede araştırma yaparım depoda vardır büyük ihtimalle :)

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Specialized Sirrus modellerine baktınız mı acaba?

• Beğen

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Bende oyumu ikisi arasindan trek icin kullandim ama bu secenek de degerlendirilebilir

(link)

• Beğen

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
badboyda güzel fakat onun ibresi mtb ye daha yakın gibi. disk fren istemiyorum. sade hafif v frenli 28jant bi bisiklet olmalı ve aynakol ve ruble yol bisikleti komppnenti olsun istiyorum..

tavsiyeniz için teşekkürler.

sirrus u da inceliyorum fakat o fiyat olarak bu iki alternatifden uygun olduğu için bu ankete sokmak istemedim.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Gösterdiğiniz modeller daha çok orta avrupa için tur bisikleti sınıfına girebilir.
Ülkemiz için Trek 7500, 7300 veya Scott P4, Scott P3 öneririm. Daha üst modeller için
Cannondale'in rohloff kullanan touring serilerine bakın, fiyatları biraz uçuk ama tur bisikletinde
aradığınız en yüksek özelliklere sahipler. Bu bisikletler arasından özellikle tavsiyem
Trek 7500 olacaktır size. İnceledikçe ne kadar ideal olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizde düz
maşa ile uzun turlar yapmak epey zor. Geleneksel amortisörler ise epey ağır. bu durumda
Trek 7500 ve Cannondale modelleri öne çıkıyor. Eğer kesinlikle Düz maşalı bisiklet alacaksanız
gerçekten gidip bir yol bisikleti almanızı öneririm. Bütün dezavantajlarına rağmen getirdiği
çok büyük artılar var. Gidon pozisyonlarının bileğinizi rahatlatması, hız olarak getirdikleri,
hafiflik, vs, vs...

• Beğen

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Görüntü ve estetik açıdan Trek'i tek geçerim:)Parça olarakta tatmin edici.Seçim size kalmış:)

• Beğen

Ozcan SEMET

Daimi Üye
Tepki
162
Bende fx 7.5 kullanıyorum ve inanın keyfi anlatılmaz ayrıca oldukça çekici bir görüntüye sahip.

• Beğen

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Aynı kullanım amaçları doğrultusunda ben de bir süredir bakıyorum.
Bu katogorideki bisikletler göze çok hoş geliyor.(sirrus, bad boy, fx, sub, shape) ancak benim çekincem dişli oranları. ön 48x38x28 arka 11x30 benzeri kombinasyonlar sert yokuşlarda çok zorluyor. Fizik-kondisyonu iyi olanlar için pek farketmeyebilir belki ama benim için ön arka dişli değişimi yapmadan çok kullanışlı olmuyorlar.
Bunları yazmamın nedeni diğer arkadaşların yaş, kondisyon gibi faktörleri de dikkate almalarını sağlamak.
Anket seçenekleri içerisinde shape i seçtim ama daha düşük fiyat kategorisinde olduğu için seçenekler içerisine koymadığınız sirus alacağınız yerle anlaşabileceğiniz şekilde sadece jant seti, sele değişimiyle bile aynı fiyat düzeyine gelir ve diğerleri ile birlikte değerlendirilebilir bence.

• Beğen

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
bu anketi başlatmamdaki diğer bir amaçta piyasada tutlan,çoğunluk tarafından kabul görmüş marka ve modeli almak, zira sıkılgan ve yeniliklere açık biri olduğum için 2.el satışınında hızlı olması gerekir. Sanırım ibre Trek e doğru kayacak gibi.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Ozler

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
@Metehan Mendi
tamam metehan abi ne renk alayım bide boyun kaçtı ona göre beden seçeyim.sonra sıkıntı olmasın sana :) heheh

antalyaya selamlar :)

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@tolgayalcin

Tolga bey merhaba. Yukarıdaki mesajınıza istinaden ve birkaç bin Km.'lik tur tecrübeme dayanarak yorumumu yapmak istiyorum. Birinin bazı parçaları biraz daha kaliteli olduğundan, biraz daha pahalı olabilir. Fakat yukarıda belirttiğiniz (Aynakol ve ruble yol bisikleti olsun) özellikteki bir bisikletle biraz uzun turda (400-500 km. ve üzeri.) birinci Dağı aşarsınız, ikincisinde zorlandığınızı hissedersiniz, üçüncüyü aşacağınızdan şüpheliyim kardeşim. O yükle dizlerinizde derman kalmaz. Uzun mesafeli turlar için Trek FX ve aynı sınıftakileri değerlendirmenizi öneririm. Sağlıkla kalın.