Tur Bisikleti Lastikleri İle İlgili Bir Soru

Gokhan Arikan

Aktif Üye
Tepki
157
Merhabalar.

Forumu uzun süredir takip ediyorum.Üye olmaya gerek duymamıştım şimdiye kadar.Yıllardır dağ bisikletiyle uğraştığım için pek kafamda soru işareti yoktur. :D Bu ,açtığım ilk konu olacak.Hatta üye olup da soru sorabilmeme neden olan sorudur. :)

Tur bisikleti kullanıyorum.Çemberlerim Alexrims Race 28.Tabi yanlış hatırlamıyorsam modeli buydu.Şimdi üzerine yeni stickerlar ekledim.En fazla ne kadar kalın tur lastiği kullanabilirim?700x37 uyar mı?Sonuçta Scott S40 için yani bir yol bisikleti için kullanılmış bir jant çemberim var.Bu kadar kalın lastik kullanmam sorun yaratır mı?
Mesela Mavic Aksium modeli için maksimum kalınlık 700x32 deniliyordu.Bu şekilde kesin bir sınırlandırma var mıdır acaba?Aksium jant setlerinde 32'den daha geniş lastik kullanan var mıdır?

Bir de forumda bir eksiklik var.Dağ bisikleti ve yol bisikleti için bölümler var ama tur bisikletleri için bir bölüm yok. :(Bu konuyu tekerlekler değil de tur bisikletleri bölümüne açmak isterdim...

Scudo

Gokhan Arikan

Aktif Üye
Tepki
157
Konuyu güncel tutayım ,bir bilgisi olan yok mudur?Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ,tavsiyesine ihtiyacım var.Yeni üyeyiz ,acemiyiz diye öyle bakıp geçmeyin. :D

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
O çemberlerle 700*37 bir lastik seti kullanıyorum tur bisikletimde. Herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar fakat yaşamayacağım anlamına da gelmez bu :)

• Beğen
Tepkiler: Gokhan Arikan

Gokhan Arikan

Aktif Üye
Tepki
157
Yaşasın Sedona ortaklığı. :D
Teşekkürler dostum verdiğin bilgi için.Hiç sorun yaşamadın demek.Peki ne kadar süredir 37'lik lastik kullanıyorsun?Bir de kullandığın lastiklerinin modeli nedir?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Hutchinson Urban Tour lastiklerle kullanıyorum.

Çok uzun süre olmadı. Çok fazla yol da yapmadım çünkü 2 bisikletim daha var. Tur bisikletine pek sıra gelmiyor :)

• Beğen

Gokhan Arikan

Aktif Üye
Tepki
157
Ben de bunları sipariş verdim:

İlk defa bu markayı kullanacağım.Az önce forumda biri yazmıştı ,çabuk eriyormuş sanırım.Umarım öyle olmaz.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
ben yazdım.

hutchinson çok iyi bir marka ama dediğim gibi 1200-1300 km'den sonra ben de aşınmaya başladı. sanırım bu depoda çok beklediğinden oldu. ama sakın aklınıza bir şey gelmesin bence kullanın ama dikkat edin sorun, lastikler yeni mi değil mi diye? sorun hutchinson'da değil. dünya kullanıyor bu markayı.:)

yol tutuş harika, yağmurlu yollarda da pek sorun yaratmadı. memnun kaldım, ama işte...:)

• Beğen

Gokhan Arikan

Aktif Üye
Tepki
157
@bahadır76

Teşekkürler yorumunuz için.Ama sizin durumunuzdan haberim olmadığı için soramadım yeni mi eski mi diye.Bayatlamış lastik gelmez umarım.:D
Dün kargoya verildi siparişim ,büyük olasılıkla yarın elimde olacak.

Gokhan Arikan

Aktif Üye
Tepki
157
Lastiklerim geldi.Oldukça da taze göründüler. :D Ama çok yumuşak hamurlu gibi geldi.Umarım ömrü kısa olmaz.
Lastiklerin 700x37 olması ,jant üzerine geçirme sırasında çok sıkıntı yarattı bana.İç lastiğin sibop kısmının olduğu bölümde çok zorlandım.Fakat şu anda herhangi bir sorun yaratacak gibi durmuyor. :)

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
hayırlı uğurlu olsun yeni hutchinson'ların.:) bir kaç gün dene bakalım belli olur. ben de vittoria falan alıcam galiba. bu aralar değiştirmem lazım lastikleri. aslında düşündüm de sıcaklıkta bir anlamda etken olabilir lastiklerin dişlilerini eritmede. antalya asfaltının sıcaklığı malum.:)

• Beğen

Gokhan Arikan

Aktif Üye
Tepki
157
Arkadaşım burası da Adana. :) Burada da inanılmaz sıcaklar oluyor. :)
Ama durum sıcaktan çok lastiğin hamur yapısı ile ilgili gibi geldi bana.Çok esnek ,çok yumuşak.Bakalım bana ne kadar dayanacak...

Vittoria'lar fena değil ,ben çok memnundum.Yol lastiği kullanmak istemediğim için çıkarttım.Çok sert hamurlu Zafiro model (ya da buna benzer bir adı var) lastik kullanıyordum.Buna rağmen çok çok başarılı bir yol tutuşu vardı.

Antalya'ya selamlar

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
memnun musun değil misin bir müddet kullandıktan sonra yaz buraya da haberimiz olsun. merak ederim.:)
01'e de buradan selamlar.:)

• Beğen