Tur Bisikleti İçin Sram x7 Nasıl Olur?

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Genelde tur bisikletlerinde Shimano Deore sistemler tercih ediliyor. Benim aklıma takılan ise, Sram x7'li bir tur bisikleti olmaz mı?

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
shimano daha yaygın ve parçasına daha kolay ulaşılabilir olduğu için tercih ediliyordur muhtemelen. Ama olmaz diye bir şey yok, kullanılabilir tabi ki sram da kaliteli marka

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
ben tur bisikletimde sram x7 kullandım fena değildi vites kolları hariç.x5 vites kolları kullanıyordum pek kullanışlı gelmedi bana.şuan ise shimano deore kullanıyorum x7ye göre daha yumuşak geçişleri var.tur bisikleti sınıfının kapsamı çok geniştir senin kullanımına ve parçanın sana hitabına bağlı.isternirse dura ace 9000 serili bir tur bisikleti bile yapılır.eğer elinde sram parçalar varsa ve tur bisikletinde sram kullanmak istiyorsan düşünmeden uygula derim.ama bütçe ayırarak bu işe gireceksen shimano daha doğru olur diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Burak B

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Hiç farketmez bana sorarsan.
Ha shimano, ha sram. Turda sana sorun çıkartabilecek bir tek zincir var. İkisi de ortak zincir kullanıyor zaten. Ki tura çıktığın zaman, köyde nereden bulacaksın 9'lu zincir.
Elinde ne varsa, hangisi daha çok hoşuna gidiyorsa onu kullan. Shimano-Sram diye ayrım yapmaya gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Burak B

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Cevaplar benim için çok faydalı oldu hatta şu anda mevcut sistemimi kullanmayı düşünüyorum. Bisikletin üstünde 3x7 sistem bulunmakta şu an için beni idare ediyor, sanırım bozulana kadar bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum.