Tur bisikleti için öneri... ?

Eray Anaç

Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaşlar ; bir bisiklet almayı düşünüyorum daha çok şehirlerarası turlara uygun(tur bisikleti) 750 tl civarında bir bütçem var ;önerilerinizi merakla bekliyorum ...

Scudo

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
asıl tur bisikleti (link)'dir. ama türkiyede bulabilirmisiniz bilmem.

uzun yol için trek fx serisi tavsiye edebilirim. bu bisikletle tura çıkan arkadaşlar var.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ali Hekimoğlu

KerimBulut

Daimi Üye
Tepki
29
Bana kalırsa en güzel hem tur açısından hem dağ olarak Merida TFS serisini öneririm

Tepki
7
Ben 3 gün önceye kadar tur bisikleti arayışı içindeydim. Bununla ilgili yazışmalarımda oldu. En sonunda Trek 7.2 aldım. Aslında 7.3 alacaktm ama pçyasada sadece 7.5 kalmış. İstanbul, İzmir ve Ankarada ( tüm türkiyede ) 7.3 aradım bulamadım. En sonunda 7.2 buldum ve piyasadaki son 7.2 de ben aldım.
Trek almaya karar verirsen tercihlerin kısıtlı olcak haberin olun.

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
bence mtb kadrosuna toplamak daha mantıklı hantal bir kadro üzerinde oynayamıyorsun kolay kolay güzel bir kadroya düz maşa alırsın kısa bacak aktarıcı vs istediğin gibi oyna bisikletle hem eğlenceli hemde göze hoş görünüyor

Tepki
7
@erdem öncel

Merhaba erdem

Söylediklerinde haklısında türkiyede trek 520 bulma olanağımız yok. Dolayısı ile yapacak bir şey kalmıyor bu durumda ülkede bulunanlarla idare etmekten başka.

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
fx serisi şehir dışı uzun seyahatler yapmaya uygun bir bisiklet. ancak yük taşıyabilir mi, taşırsan nasıl olur bilmiyorum. diğer marka ve öneriler için bence şehirlerarası turlar yapan arkadaşların da bir tavsiyesini al bence. ne demişler çok okuyan mı bilir çok gezen mi :)

(link)

• Beğen
Tepkiler: gokhan erdogan

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
520 bulma olanağınız bildiğim kadarıyla sezon öncesinde davranırsanız var. Yeni sezonla birlikte getirebiliyorlardı eskiden siparişe göre... bu opsiyonu konuşalı uzun zaman oldu halen böyle bir imkan var mı bilmiyorum. Diğer yandan 520 cok ciddi bir tur bisikletidir. Benzer şekilde canondale traveler modelleri var... Diğer yandan ülkemizde veya ülke geçişlerinde yani orta mesafe turlarda fx serisi veya sporster fazlasıyla yeterli olacaktır. bu arada fx gayet güzel yük taşıyor. 520'nin açıları biraz daha uzun yola uygun ve bildiğim kadarıyla kırıldığında kaynaklanabilecek şekilde alaşımdan üretilmiş. daha başlarken getirtilmesi komplikasyon yaratacak bir model önermek bana göre biraz hayal kırıcı... Elbette 520'yi tartışmak gereksiz ama amaçbütçe içinde en iyisini önermek olmalı... yoksa gerçekten üzerinde tartışılamayacak bir tur bisikleti isterseniz... koga myata world traveler bakabilirsiniz. rohloff da taktırın signature modelinden alın... sanırım sadece bakım görerek iki dünya turu çıkartabiliyor. Sonuçta bunun sonu yok... sanırım ifade etmek istediğimi iletebildim. fx veya sporster bu bütçelerde fazla fazla yeterli arkadaşlar...

edit: çok gezen, gezerken okuyan bilir :) bence... hepimiz umarım istediğimizden fazla gezip kuytu köşelerde istediğimiz kadar okuyabilelim.

Tepki
29
eğer uzun yola çıkacaksan alıcak olduğun bisiklette en önemli kriterin bence ağırlığı olmalıdır.bunun için sana Carraro 914S D'AMBIEZ 'i öneririm 9.9 kg
-fiyatı 400€ yaklaşık 775 lira civarı yapıyor.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Ben surly firmasıyla yazıştım geçtiğimiz gün fransadan 450 euroya bir adet lht kadrosu getiricem gümrükde üstüne ne kadar geçirirlerse geçirsinler 10000 dolar olacak değil sonuçta o kadroya güzel bir tur bisikleti toplucam.Ve fx yoksa piyasada git hemen specialized sirrus al öne ve arkaya çanta koyma yerleri var ve fxden daha iyi bir bisiket ve fiyatıda uygun.

• Beğen
Tepkiler: AlpŞahinoğlu

Eray Anaç

Üye
Tepki
4
teskkurler arkadaslar 1 hafta önce scott sub 30 solituon aldım gerçekten çok güzel bir alet herkese tavsiye ederim :)

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
güzel bisiklete benziyor. güle güle kullanın. ancak bu da hibrit (melez) bir bisiklet.

benim idealimdeki tur bisikleti şu. hafif turlar için..

(link)

ya da ilkönce bunun tek vitesli olanını deneyip sonra bunu almayı düşünüyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
gerçek anlamda bir tur bisikleti arayan arkadaşlar var ise. bir iki önerim var. İşin amacı tur olunca malzemenin önemi artıyor fakat hafiflik olarak değil sağlamlılık olarak. Bunun için de ençok önerilern metal veya chromoly kadrolar.

Ülkemizde talep dağ bisikletine yönelik olduğu için gelen bisikletler sadece dağ bisikleti veya melez bisikletler. Fakat eski bisikletlerin çoğu metal veya chromolydir.

Ben mesela eski kadromu yenileyerek bir tur bisikleti yaptım kendime.

Bir de tur bisikleti için dikkat edilmesi gereken bir konuda lastik çapıdır. 28¨ jantlar standart iken.

Türkiye, Macaristan ve doğu ülkelerde parça bulma kolaylığından dolayı 26¨ modeller tavsiye edilebilir.

Sağlamlılığı, +25-30 kg ye karşı direnç olarak değerlendirmelisiniz.