Tünellere dikkat.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Videoda gördüğüm kadarıyla bisikletli arkadaşta arka ışıklandırma yok ne yazık ki. Bu eleştirim yanlış anlaşılmasın çarpıp giden ...... ya ne desem az.

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
birincisi bisikletlinin oyle emniyet şeridi olmayan bir yola girmesi yanlış ve giremez zaten..
ikincisi bisikletçiyi belli edecek hiçbirşey yok.artı bir hata daha
üçüncüsü bisiklete saygısı olmayan şereften mahsun naşeref insan sayısı bi hayli fazla.(sol şerit boşken sağ şeritten sıfırlarak geçiyo)

daha ne desem ki...sözün bitti yer..bisiklet suruyoz işte saygı olayınıda bılıyoruz bızı takmadıklarınıda bılıyoruz(takanlar saygı gösterenler hariç)
o yüzden değerli gönüldaşlarım dikkatli olalım...

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
Yasiyor olmasi sevindirici haber. Ne yazikki tuneller bisikletliler icin cok tehlikeli sag tarafta yeteri kadar bosluk yok araclar yakin ve hizli geçiyor en kotusude kimse dikkat etmiyor. Son istanbul amasta turumda yaklasik 8 10 tunelden gectim hepsinde isik yakmama ragmen cok tedirgin oldum, ve rota uzerinde baska alternatif olmadigi icin mecburen tunellerden gecmek zorunda kaliyoruz.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benzer sıkıntıyı alanya girişinde yer alan tünellerden geçerken yaşıyoruz. arka ışıklandırma çok önemli.

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
Bisikletin tünellere girmesi ile ilgili bir yasak yok mu?

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
Vuran adamdan daha beteri kimsenin durup yardımcı olmaması. Yazık, ne hale geliyoruz.

Yalnız ben tünellere kesinlikle girmediğim gibi girilmesini de doğru bulmuyorum. Ama maalesef bazı güzergahların alternatifi yok.
Antalya-Kemer arası tüneller gibi. Yanlarından 80 km kızla geçtiğim iki bisikletliyi eşim "sen de böyle tünellere giriyor musun?" diyene kadar fark etmedim bile.

Tünel geçmek zorunda olanlar lütfen çok çok kuvvetli arka ışıklandırma ve reflektörlü ekipman kullansınlar.

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Bisikletli arkadaşımızın arka ışıklandırması var mı? yok mu? tam olarak göremedim.
Ancak tünelin içi gayet iyi ışıklandırılmış gibi görünmekte.
Keza; Kaza olduktan sonraki duyarsızlık gerçekten içler acısı.
Sevgili Allah kaza geçiren arkadaşımıza bir an evvel şifa nasip etsin.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bu yazki turumda Izmir'de kisa bir tunele (altgecit desek daha dogru) girmistim de cikana kadar ecel terleri dokmustum. O anlarda yasadiklarim geldi aklima. Minibusculer mi dersin, kamyonetler mi, doblolar mi... Trafik serefsiz oglu serefsiz dolu.

omer07tr

Aktif Üye
Tepki
142
Antalya'da, tünelde minibüsün aynasının çarpmasıyla düşen bisikletli...

(link)

carraro54

Üye
Tepki
16
İsim
kadir akyıldız
Bisiklet
Mosso
Çok dikkat etmemiz lazım Allah korusun. :(