Tubeless Yama Yöntemi

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Konuyu acmadan once forumu bayagı bır taradım. Yamalara yonelık detaylı bılgıler mevcut ancak merak ettıgım; bır tubeless lastıge, ıcten eskı sambrıyellı lastıklerde kullanılan yamanın (Red Sun - RS4803) kullanılıp kullanılmayacagı? Arka lastıktekı patlagı tamır edecegım. (Bu arada Hutchinson Python lastıklerımın on arka lastık degısımını ve stan sıvısını yenıleyecegım.)
Patlagı tamır ederken bahsettıgım yama yontemını kullanabılır mıyım? Yanı yamanın yapıstırıcısı (double-fıx) stan sıvısı yuzunden etkısını kaybedebılır mı? Lastıkte yarım santımlık bır kesık oldugu ıcın bunu dusunuyorum.
Yoksa kaynak yamayı mı onerırsınız?

Scudo

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
Yapacağın ne olursa olsun patlak önleyici sıvılar etkilemez yamanı. İster kaynak yap,ister eski iç lastikten yamayı derby ile yapıştır istersen fitil tak hepsi işe yarar.. :)

• Beğen
Tepkiler: Bülent Gökmen

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Tarık Kalkan @ verdıgın lınk ıcın tesekkur ederım, gozumden kacmıs. Az once yama ısını hallettım ama dıkkatımı ceken sey Hutchinson Python lıght lastıklerımın yanaklarındakı kılcal yarıkların olusmus olması. Gercı buyuk degıller ama ajda hanım'ın gergın omayan halı gıbı gozukuyorlar. Lastıklerın omru ıle alakalı olsa gerek, sımdılık 4000 km yapıldı. Umarım bır 4000 daha gıder zıra az para verılmedı bu lastıklere. Netıcede yol ve hafıf arazıde kullanıyorum.

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
500 km benım ıcın ortalama 10 gunluk surus demek. 10 gunde tırnakları gıtse ben kesın satıcının kapısına dayanırdım. :)