Tubeless janta tubeless olmayan dış lastik takan var mı?

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Continental raceking 2.2 dış lastik var... Karkas sanırım 180 tpi larda. ama dış lastik tubeless değil benim. Sizce bu dış lastik tubeless janta takılsa sıkıntı olur mu ? bilen deneyen var mı ... youtube ta yapanlar var ama... bir fikir verebilir misiniz arkadaşlar ?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tubeless jantlar hakkında bir kaç yazı okudum fakat, gerçekten kullanılmalı mıdır, pratik midir, patlak konusu olsun, avantaj ve dezavantajları yönüyle karar verebilmiş değilim.

Yeni aldığım bisikletin jantları Tubeless destekliyor, ancak üzerinde normal yol lastikleri (Continental 4000s 2) ile geliyor. Bilemiyorum, kafam çok karışık. :)

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@Erdal YILMAZ o tamamen ya maliyetten ya da türkiye de değiştirilmiş olmasından öyledir. jantından da tubeless yazıyorsa dert etme bence

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Emre Nakipoğlu

Bisikleti yurt dışından Canyon firmasından satın aldım. Jantların üzerinde Tubeless yazıyor ama dediğim gibi Tubeless lastik yerine normal lastik ile geliyor. Neyse, ben biraz daha araştıracağım.

Teşekkürler

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Mtb bisiklette 2-3 yıl tubeless jant ve lastik kullandıktan sonra her patlakta lastik içi sıvının etrafı yapış yapış etmesinden sıkılıp schwalbe marathon plus tour takıp 3 yıl kullandım. Bir sorun olmadı üstüne 3 yılda şehir içi işe gitme amaçlı kullanımda 1 kere patladı..

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Dünyanin %70i tubeless jantlari normal lastiklerle kullaniyor. Hatta fabrika cickis bile tubeless jantlar normal lastiklerle piyasaya sürülüyor.

• Beğen
Tepkiler: Robinson Crusoe

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mt66 var tubless ama zerinde marathon var hiçbi sıkıntı yaşamadım gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar affınıza sığınarak 3 sene sonra konuyu hortlatıp, geçen bu 3 yıl içerisinde öngöremediğimiz bir sorun yaşayıp paylaşmak isteyen arkadaş vardır belki diye soruyu tekrar sormak istedim.
Tubeless janta tubeless olmayan dış lastik takıp da bugüne kadar herhangi bir sorun yaşayan var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bazı teknolojilerin bisiklete de uygulanması, o teknolojiyi zorla size kullandırtmaz. İç lastikle de rahatlıkla, tubeless yada tubeless ready jantı kullanabilirsiniz.

mknxx

Üye
Tepki
136
İsim
Ahmet S.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar affınıza sığınarak 3 sene sonra konuyu hortlatıp, geçen bu 3 yıl içerisinde öngöremediğimiz bir sorun yaşayıp paylaşmak isteyen arkadaş vardır belki diye soruyu tekrar sormak istedim.
Tubeless janta tubeless olmayan dış lastik takıp da bugüne kadar herhangi bir sorun yaşayan var mı?
Uzun süredir tubeless jant kullanıyorum ve tubeless lastiklerim bittikten sonra kıyıda yedekte duran michelin service course lastiklerimi taktım. bir süredir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ƥinokyo

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
Konuşulan örneklerin haricinde son birkaç senedir tercih edilen hookless jantlara normal lastik takılması önerilmez,
bu çemberlerin içerisinde lastiğin oturduğu bir kanca olmadığı için önerilen basıncı aşarsanız iç lastik dış lastik ile jant arasından çıkar bu modellerde,

nadir geniş yol jantlarında (enve ar gibi) ve bir çok mtb jantlarında bu seçeneği görebilirsiniz,

Bunların haricindeki tubeless jantlar uyumlu jantlardır tek tipi zorunlu kılmaz.

eminemin

Üye
Tepki
11
İsim
emin
Bisiklet
Scott
Uzun süredir tubeless jant kullanıyorum ve tubeless lastiklerim bittikten sonra kıyıda yedekte duran michelin service course lastiklerimi taktım. bir süredir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
SHIMANO, WH-RS370 jant setim var yani şimdi ben buna bir iç lastik alıp normal lastikle devam edebilirim değil mi 622 40 lastik takacağım bide hangi iç lastiği almam gerekir boyut vs. Olarak
SHIMANO, WH-RS370 bu jant setine normal bir iç lastik ile birlikle normal bir dış lastik yakabilir miyim? Tubelless lastik bulamadım bisiklete binemiyorum yardımlarınızı bekliyorum .

Son düzenleme: