TTNET Adsl Kullanıcıları Dikkat

Zeki Dönmez

Daimi Üye
Tepki
288
TTNET ADSL kullanıyorsanız vede sınırlı kota kullanıcısı iseniz modeminizi her açıp kapadığınızda,kotanızdan 50 MB götürmektedir bu konu hakkında ttnet'e mail attım modemi her açtığımızda başka bir IP adresi aldığını bunun normal olduğunu bildirdiler faturaların neden fazla geldiği neden kota aşımı olduğunu açıklıyor. Başka adsl aboneliklerinde bu olay yok .
BİLGİLERİNİZE

Scudo

Zeki Dönmez

Daimi Üye
Tepki
288
@AlperTemircan

sanırım herkez kotasıza geçsin diye yapıyorlar.

hız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.985
@surgent76
şerefsizlerden ne desen çıkar:boese157: :boese157:
peki,pc her açıp kapadığımızda da oluyormu acaba?
çünkü benim de fatura şişik geliyor durduk yere...
bilgi için teşekkür

• Beğen
Tepkiler: Zeki Dönmez

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@oceanist

Bu, çözüm olmayabilir. Çünkü modem sürekli açık kaldığında da 8 saatten sonra yavaş yavaş kotadan gittiğini duymuştum.
Yani PC kapalı bile olsa modem açıldıktan 8 saat sonra kendi kendine kotadan yiyiyormuş.

Ama yine de gerçekliği konusunda emin değilim, sadece duydum.

Zeki Dönmez

Daimi Üye
Tepki
288
@hız

ben 4 gündür takip ediyorum sadece modem açıp kapatınca oluyor belki bizlerin bilmediği başka hileleride olailir.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Ben de diyorum hep, bu adamlar yanlış mı hesaplıyorlar

Çok doğru hesaplıyorlarmış meğerse... :)

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
Kesinlikle şehir efsanesi bunlar. Aylık ne kadar kullandıgınız merak ediyorsanız duMeteri indirin ve günlük haftalık aylık transferlerini kontrol edin. Ancak ag üzerinden dosya çektiginizde duMeter bunu online yapmış gibi değerlendirir. Aylık kotanızla karşılaştırın. Ttnet teknik destek ekibinden her resette 50 mb yiyor dediyse kesinlikle üfürmüş.

Ttnetin en yüksek hızını baz alırsak bu 4096 kbit/sn dir. Bununla bile 100 mb lık bir dosyayı 4 dakikada teorik olarak indirirsiniz. Modem reset olayı ortala 20 sn lik bir olaydırki 50 mb lik bi transfer imkansızdır bu sürede(Ttnet hızıyla)
Günlük 8 saat diye bir olay yoktur. Bir aylık süre sonunda kotayı geçme yeter. Kullanıcı adı ve şifreyi herkezle paylaşmayın. Normalde farklı portlar üzerinde oldugu için başkası tarafından internete baglanılmaması gerekli ama ben kendi şifremle ankaradanda internete baglandım. Bu olaya bende inanamadım. Çogu zaman okulda olmam dolayısıyla fazla transfer yapamasamda aylık 60-70 gb tı görüyor.
Taahhüt zorunlulugunuz yoksa smile adsl geçin 16 ay taahhüt edin 9 ay boyunca 1 mb limitsizi 29 dan kullanın

http://i272.photobucket.com/albums/jj184/robotix_123/adsz-4.jpg

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bilgi için teşekkürler Zeki abicigim:)..
Bence bu tür konulara tepki verirken biraz daha sabırlı ve ağızdan kötü bir kelime kaçmayacak şekilde yorumlarsak verdiğimiz tepkinin sonucu bize derhal ttnet tarafından olumlu şekilde dönebilirler:)..

Zeki Dönmez

Daimi Üye
Tepki
288
@Samet Saglam

arkadaşım yazdıklarımı okur isen açıkıladım ben ttnet müşeri hizmetlerini aradım bunu diyen zaten kendileri birde kendin ara ve sor birsürü kişi şikayetci iken senin şikayetci olmaman ilginç sana ve teorilerine başarılar birde yukarı göstermiş olduğun kota bilgiendirilmesini bir yere not et işin bittiten sonra modemini kapat yeni bilgiler 16 saat sonra giriliyor açtığında bak ben dün hiç download yapmadım cihazın güncellemelrinde kapadım miktarı not ettim ertesi gün modemi açtığımda 50 mb eksilmişti her ıp değişiminde bunu modem otomatik kesiyor

dün modemi kapatmadan önceki

3.258.488.403
3,035 gb

bu gün modemi açtığımda

3.321.281.090
3,093 gb

aradaki fark

58 mb

neuro

Üye
Tepki
55
Samet demişki:(Ttnetin en yüksek hızını baz alırsak bu 4096 kbit/sn dir. Bununla bile 100 mb lık bir dosyayı 4 dakikada teorik olarak indirirsiniz. Modem reset olayı ortala 20 sn lik bir olaydırki 50 mb lik bi transfer imkansızdır bu sürede(Ttnet hızıyla))

Cevap:kimse 50 mb lik transfer yapılıyor demiyor zaten 50 mb lik transfer yapılmış gibi kaydediliyor deniyor ve bunu ttnet yetkilileri dahi kabulleniyorken savunmaya geçmek ne büyük talihsizlik dünyanın en pahalı adsl sini kullanan vatan evladı olarak...

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
@oceanist

yok kardeşim yanmaz merak etme :) benim senelerce açık duruyor hiç fişini çekmedim birşeyde olmadı olcağınıda pek sanmıyorum en fazla üstü toz kaplar :p :)

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
ttnet,smile,biri felan farketmez alt yapı telekomun sonuçta verileri telekom işliyor ve sağlayıcıya bildiriyor,eğer öyle bir fazla veri gönderme yazıyorlar ise bütün servis sağlayıcılarında vardır...

• Beğen

günkut

Aktif Üye
Tepki
309
Bir ara benim PC de virüs vardı devamlı PC kendi kendine kapanıyordu ve o zamanlar kotayı hep geçiyordum!Cep telefonları da ilk çıktığı zamanlar faruralar çok fazla geliyordu.Rekabet arttıkça azaldı!..

• Beğen