Truvativ & Shimano / XTR-Noir & XT-Stylo AYNAKOL

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Truvativ Noir ile Shimano XTR , Truvativ STYLO ile Shimano XT aynakolları arasında bir seçim yapmak üzereyim.Ortalama bir kullanıcı olarak sorularım şöyle;
1-) STYLO - XT seviyesi ile Noir - XTR seviyesi arasında dayanıklılık farkı varmı?
2-) Alt gurup için daha ağır ancak daha dayanıklı diyebilirmiyiz?Yada tam tersimidir?
3-) Fiyat/performans olarak iki segmenti karşılaştırabilirmiyiz?
Yukarıdaki üç soru çerçevesinde konuyu teknik ve psikolojik yönleriyle tartışırsak eminim karar vermek daha kolaylaşacak.Vakit ayıran herkese şimdiden teşekkürler...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Noir & Xtr Arasında Esnemezlik farkı var.. Noir karbon malzemeli oduğu için esnemesi Çok az... tabi noir xtr a göre birazdaha ağır...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
30gr için 800eu veren adamları tanıyorum:D GErçi sende tanıyon ama:D:D:D

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@Hüseyin Suda

Ben olayin ''psikolojik'' boyutuyla ilgili bir katkida buluniyim :D

Gecen gun Kackar Bisiklet'te inceledim Noir aynakolu.. Noir'de beni cezbeden apayri bir sey vardi.. Butun teknik detaylari bir yana noir gercekten de albenisi yuksek ve cok şık bir aynakol.. Ustelik serbest surus yaptigim icin aynakollarla isi olan biri de degilim :) Ben bile elime aldigimda birakamadiysam kimbilir o tarzda kullanan biri ne yapar o aynakolu :D

Simdiden hayirli olsun :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ben olsam Shimanodan vazgeçmeye çalıştığım için Noir i tercih ederdim... Ayrıca XTR ın dişleri bittikçe ve yedeklerinin fiyatını gördükça fikrim iyice noirden yana kaydı... ÇÜnkü noir e xt nin yapraklarını takabiliyorsunuz ama XTR sadece XTR yaprakla kullanılabiliyor...

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@H.Çağrı

Peki soru 1 için yorumunuz nedir?Yani XT XTR'dan yada Stylo Noir'dan daha sağlamdır diyebilirmiyiz??(Ağırlıklarını göz önüne almadan)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Daha sağlam kasıt uzun ömürlülükse eve stylo ve xt üst modellerden daha uzun ömürlüdürler çünkü üretim amaçları uygun fiyatta uzun ömürlü ve yüksek performanslı olabilmektir...

Ama XTR da ise olay sadece yüksek performantır yani uzun ömür pek sorun değildir. bu sebeple Yarışlarda ciddi maddi desteği olmayan çoğu sporcu Xt aynakol kullanıyor... Şimdi artık Truvativ in gelmesiyle Stylo kullanımıda artmaya başladı ...

• Beğen
Tepkiler: bicycle16

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@H.Çağrı

Çok saol,tam olarak öğrenmek istediğim bu idi.:winkenlux