Triatlon için bisiklet önerisi

Hangi Marka Yol - Yarış bisikleti almak isterdiniz ?

• Trek

• Giant

• Mosso

• Salcano

• Cannondale

• Cube

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

altan

Üye
Tepki
13
Herkese merhabalar,

Amacim, hem antreman yapmak, hem de daha sonra triatlon yarislarinda da kullanabilecegim bir bisiklet sahibi olmak. 1000 Avro civarinda bir harcama yapabilirim. Boyum 182 cm.

Sizce hangi bisikleti tercih etmeliyim?

Önerileriniz icin tesekkurler.

Altan

Scudo

xykare

Üye
Tepki
2
Yerinde olsam geotech kadro alıp tiagra setli bir yol bisikleti toplardım...

Ben öyle yapıyorumda.... Fiyat olarak baya bir kâra geçersin...

• Beğen
Tepkiler: altan

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
boyunuza göre aldığınız herhangi bir yol bisikleti ile triathlon yarışlarına katılabilirsiniz...

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
@altan

Daha önce söyleseydin sana bisikletimi satardım.

• Beğen
Tepkiler: Oxsy

altan

Üye
Tepki
13
@xykare

Selam,

Oncelikle, Geotech + tiagra önerin icin sagol, ama bisiklet toplama konusunda kendime cok guvenemiyorum.

Yarislarda bisiklet icin bir kisit olmamasi isimi kolaylastirdi. Ben bazi teknik sartlar olabilecegini dusunuyordum. O yuzden saniyorum asagidakilerden birine karar verecegim.

Corratec Race Tech La Strada-105 (1099 Avro)
(link)

Cannondale Caad5 105 (1068 Avro)
(link)

Cannondale Caad5 Tiagra (806 Avro)
(link)

Cannondale R500-Tiagra (1099 Avro)
(link)

Ne dersin?

Altan

xykare

Üye
Tepki
2
Sevgili Altan ben bunu tercih ederimdim...

Ama bu konuda daha çok bilgisi olan arkadşalrımızda yazacaklardır...

sana uygun boyu da bulmak önemli olan

Cannondale Caad5 105 (1068 Avro)
(link) 0

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bence cannondale lerden birini tercih edebilirsiniz.sonuçta cannondale :) üzerindeki malzemelerin çokta bi önemi yok onlar nasıl olsa zamanla değiştirilebilir.bizim takımda cannondale kullanan yaklaşık 4 kişi war hepside çok memnun(r 600 kullanıyorlar kadro aynı üzerindeki malzemeler 105 we yaklaşık 8,4 kilo geliyorlar).bazı teknik şartlar olabilir demişsiniz ama .daha öncede dediğim gibi kendi boyunuza uygun beğendiğiniz bir yol bisikleti ile çok güzel yarışlar çıkartabilirsiniz.zaten türkiyedeki yarışların %80 i düz yol ağırlığında çok büyük bir etkisi yok :)

kanela

Üye
Tepki
9
Sevgili Oksal'ın değerli fikirlerini değerlendirmenizi öneririm.
Oksal çok iyi bir Triatloncu ve bu işi çok bilinçli yapan çok güzel ahlaklı çok iyi bir sporcu.Ülkemizin ve İzmir'in yetiştirdiği en iyi Triatlonculardan diyebilirim.
Dolayısıyla Triatlona başlamak üzere olan bir sporcu olarak fikirlerine önem vermenizi şiddetle tavsiye ederim.

Sevgiler,

altan

Üye
Tepki
13
@kanela

Cok tesekkur ederim. Tum arkadaslarin yorumlarindan yararlanmaya calisiyorum. Forum bu konuda essiz bir olanak sagliyor.

Saniyorum bir Cannondale'de karar kilacagim. Ya Caad5 105 veya Caad5 Tiagra olacak. Aradaki performans farki, baslangic seviyesindeki birisi icin ne kadar onemlidir?

Selamlar,

Altan

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
iltifatlar için çok teşekkür ederim elimden geldiğince bu sporu yapmaya çalışıyorum.böyle güzel sözler duymak çok güzel we çok motive ediciii... çoook teşekkürler :)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Altan ikisi de güzel seçimler. Ben de cannondale caad5 tiagra almayı düşünüyorum. Bu yaz gibi..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Ben de Oksal'ın forumdaki Triatlon danışmanı konumundaki birkaç kişiden biri olduğu kanısındayım.Eh Triatlon şampiyonunun sözleri en doğru ağız olur herhalde :)

Benim de tercihim Cannondale'lar üzerinde olurdu.Başlangıç için hangi grup vites/fren serisine sahip olduğunuz çok da hayati öneme sahip değil.
Bu aynı ilk defa motorsiklet alacak birine 1000cc'lik bir yarış motoru vermeye benzer.Önce 125'lik ile başlamalı, sonra hacmi büyütmelidir.

Sora = Alivio (8'li sistem)
Tiagra = Deore (9'lu sistem)
105 = LX (10'lu sistem)
Ultegra = XT (10'lu sistem)
Duraace = XTR (10'lu sistem)

İlk bisikletin olacağı için bunların arasındaki farkı hemen hissedebilmeniz kolay olmayabilir.Fakat geleceğe yatırım için 10'lu sisteme sahip modeli seçmeniz, ilerideki donanım terfilerinde daha az masrafla işinizi kolaylaştıracaktır.
Bu bağlamda 105 (10'lu sistemin en uygun fiyatlısı) serisine sahip bir Cannondale en iyi tercih olur.

• Beğen
Tepkiler: altan

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Fatih dediğinde haklısın ama aradaki fiyat farkı büyük, o farkı vermeye değer mi dersin?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Aradaki fiyat farkını gözardı ederek yorum yaptım, aralarında 262eu fark var.
Tabiki az fark değil, fakat kriterim geleceğe yatırım yapmaktı.

Yol bisikletini eğer çok seviyorsanız, merakınız uzun soluklu ise, bir süre sonra siz de bir-iki üst seriye geçmek istersiniz.Fakat bu yol bisikleti sınıfında öyle kolay ve ucuza malolmaz.Eğer ilk aldığınız hali, terfiye müsait ise, o zaman işiniz kolaydır.
Yoksa pek tabi Tiagra'lı alıp, yarışlara da girer, azmederse dereceye bile oynar.
9'lu sitemden 10'luya terfi ederken teker göbekleri bile değişmesi gerekeceğinden bu öyle 262eu farkla mümkün olmayacaktır.Bu yüzden söyledim.
Tiagra da alabilir, 105 de alabilir.Daha üstü başlangıç için lükstür.

• Beğen
Tepkiler: Selim Çam

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
105 lı alın bı bıldıgımız varkı soyluyoruz:D

altan

Üye
Tepki
13
@oxsy

Merhaba,

duyduğum birşeyden emin olmak için soruyorum; triatlon yarışlarında MTB kullanmaya da izin verildiği doğru mu? Öyleyse, "triatlon yarışlarına herhangi bir bisikletle katılmak mümkündür" diyebilir miyiz?

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ewet isterseniz mtb de kullanabilirsiniz...

vetihsan

Üye
Tepki
41
İsim
ihsan
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaşlar şuan için bir Urban kullanıyorum. Cannondale Badboy 9 (2014) geçen yıl delta dan aldım ancak geçen yıl sık kullanamadım bu yıl daha fazla kullanma fırsatı buldum. Günlük 30-40 km lik TUr lara gidiyorum. Asfaltta daha hızlı gidebilmek ve aerodinamiği uygun ve birim zamanda aldığım yolu artırmak adına bir Triathlon bisiklet alma düşüncesindeyim ancak yol-yarış da olabilir illa triathlon demiyorum. 10.000 e çıkabilirim sanıyorum. Önereceğiniz bir satıcı ve model varsa burada benimle paylaşırsanız eğer memnun olurum....