Triathlon- KulÜpler, Yardim

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Bu sporun gelişebilmesi için kulüp düzeyinde sporcu sayısının artırılması gerekiyor tabii ki. Ben bağlı bulunduğum kulübe alt branş olarak eklettirip lisans çıkarttıracağım. Ancak triatlonda lisans için ne tür koşullar aranmakta bilmiyorum. Ayrıca çalıştığım üniversitede Triatlon için bir topluluk kurmayı hedefliyorum. Bu konuda kimlerle işbirliği yapabilirim? federasyon sanırım bu tür oluşumlara karşı pek duyarlı değil. Sizler işin içinde olan kişiler olarak bana bilgi verir yardımcı olursanız en azından kendi üniversite camiamda öğretim elemanı veya öğrencilerden ekip kurarak bu oluşuma destek olabilirim. Adnan Menderes Üniversitesi denize de kıyısı olması münasebetiyle triatlon için imkan yaratabilecek bir kurum. Bu konuda ilginizi bekliyorum. Burada da birşeyler yapalım. Yardımlarınız bilgi paylaşımı, hazırlanacak topluluk tüzüğüne yardım vb boyutunda olabilir. Paylaşımlarınızı bekliyorum. Dışarıdan, triatlona ilginin belirli kişiler arasında hissedildiği, paylaşımın bu kişi- gruplar arasında gerçekleştirildiği izlenimi ediniliyor. Eminim yapılacak pek çok şey vardır, işbirliği yapalım.

Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Yusuf Z. Şipal
lisans çıkarmak için bir sıkıntı yok,sporcu sayısını arttırmak kadar antrenman yapabilecek sporcu sayısının artması çok önemli,bu sebeble çok zaman ayırabilecek,zoru, acıyı ve beklentisiz antrenman yapmayı seven buna ömrünü verecek kişiler bularak başlayabilirsiniz.ayrıca size yakın olan denizli pamukkale üniversitesi ile bağlantıya geçin bu konuda size bayram yalçınkaya nın çok yardımcı olacağına eminim.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
teşekkür ederim. Eğer kendi üniversitemde topluluğunu kurabilirsem diğer üniversitelerle de işbirliği yapabiliriz. Üyelerim öğrencilerimden oluşacağı için zaman konusunda sıkıntımız olmaz muhtemelen. Ancak materyal temini, donanımı tamamlamak sıkıntı olabilir :(

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Yusuf Z. Şipal

esas sıkıntı aslında öğrenci bazında yaşıyacaksınız 1 .sınıfta alıp tam rahat edeceğiniz 3 ve 4. sınıflarda onların iş ve meslek kaygısı ile motivasyon kaybı oluyor onun dışında her heşey tam olsa bile 4. sınıftan sonra yok oluyorlar,buna üniversite öğrencileri olarak başlayıp yaşadığınız yer ve civarın tabanına yayar, orada yaşıyan yerli halkı çekebilirseniz,daha uzun süreli devam şansınız olur.çevre üniversiteden kastım yardım alabilme düşüncesiyleydi.

• Beğen

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
haklısınız, hafta içinde önce topluluk tüzüğünü hazırlamaya başlayacağım. Pamukkale Üniversitesi ile de iletişim sağlayacağım. Sizde bahsettiğiniz arkadaşın iletişim bilgileri varsa özelden yazabilirseniz sevinirim.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Fırat haklı, bayram abi yardımcı olacaktır, onlar tek triatlon bölümü olan besyo bölümü...
Onun dışında federasyonun projeleri arasında olmasına rağmen üniversiteler ya da herhangi başka bi kurumda bu tip çalışmalarını ne yazık ki göremedik

• Beğen