Trek Türkiye'ye yakışmayan davranışlar

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
Konu seneler sonralarda hep hortlamış :D Türkiye'de piyasa bana kalırsa çok garip. Öncelikle fiyatlar inanılmaz yüksek bence. İyi bir yerde servis yaptırıyorsanız Avrupa fiyatlarından aşağı kalmıyor. Ürünlerin ve yedek parçaların fiyatları ise uçuk. Bence iyi markaların forumda bu kadar gömülmesi de bu yüzden. Mesela atıyorum Trek'te Bontrager bir far alacaksın. 50€'luk far 1400liraya satılıyor. Neredeyse iki katına yani Avrupa fiyatının. Ya da Sigma 7.16 ATS km sayacına bakıyorum. Avrupa'da maksimum 20€ olan cihaz 500 liralardan aşağı yok. 140 Euroluk kask 5200 lira bir de yurt dışı gönderim, yani vergisini gümrükte de sen ödeyeceksin. Bu fiyatların vergiyle vs. açıklanacak tarafı yok. İyi bisikletçilerin çoğu burnundan kıl aldırmıyor bunun yanında. Maalesef duayenler dediklerimiz bile benim tecrübelerime göre böyle. İstanbul'daki iyi bisikletçilerin hemen hepsine gitmişimdir ve güven veren yer bir elin parmaklarını geçmez. Bunun yanına servis kalitesi, fiyat ve/veya müşteri iletişimini eklersem %100 memnun kaldığım bir yer daha olmadı. Ama fiyat olarak ama servis kalitesi olarak hep bir şeyler eksik kalmıştır. Daha önce bir süre yaşadığım Berlin'deki ya da şu an yaşadığım Avusturya'da ise oraların yabancası olarak hiç tanımadan gitiiğim bisikletçilerden çok daha iyi hizmet aldım hep. Gerçekten maalesef arada çok büyük bir fark var. Bir gün Türkiye'ye dönecek olursam sanırım malzemelerimi alıp kendim tamir ederim.

Scudo

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Trek servisiyle bi alakası olmayabilir ama Trek ile ilgili olduğu için yazmak istedim. Bisiklet markaları benim gözümde araba markası gibi birşey . Yerli markalar dediklerimizi bugünün meganına corollasına benzetiyorum.
üst markalar ise Trek olsun diğer markalar olsun daha üst segment arabalara benzemiyor mu . Orta sınıf bir vatandaş olarak bu araçları alamayacağımız için o markaya karşı daha doğrusu bisiklet sporu birazda üstündeki sporcuyla çok benzeştiği için o markalara biraz iriltiyle bakıyoruz daha doğrusu ben birazcık öyle oluyorum. Tabi bu ülkenin dolar kuruylada alakası var . Sonuç olarak youtubeda orada burada trek övenleri sürekli tanıtımını yapanları pek anlayamıyorum açıkcası.büyük bir kitleye hitap ediyor olsalarda medya aracılığıla ettikleriyle kalınıyor vesselam.