trek oclv 120 2003 model eskilerden hafifliğe

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
evet dostlar biraz hafiflik istediğim günlerden dolayı böyle bir bisiklet topladım toplama işlemini yeni bitirdim ve çok kalitesiz bir fotoğrafa maruz bırakıyorum sizleri,
trek oclv 120 kadro efsane gidiyor yolda karbon sevmememe rağmen
sram force set jagwire kablolar ile
biraz hafif olsun diye karbon sele sele borusu
99 gramlık syntace f99 95 mm
efsane deda gidonu

uygun bütçeli yarışılcak bisiklet
sürülecek hali ile 7.44 kg

(link)

daha iyi ve düzgün fotoğraflar gelecektir en kısa zamanda şüphesiz

Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu kadronun temizinden bulma şansımız varmı ?? Bu bisiklet inanılmaz !!!

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
sağolun Oksal abi teşekkür ederim sizinde diğer konuda gözüme ilişti 17 18 yaşlarda kullandığınız kadro belki bir kaç yıl genci sizde ultegralısıydı gördüğüm kadarı ile

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cparlakgul

Evet kullandığım için diyorum zaten .. O kadro kadar bana uyan başka kadro bulamadım maalesef...

Bendeki 2004 model Trek 5000 di . Oclv 120 idi benimkide. Daha sonraki yıl 5000 ler tct 5200 ler oclv 120 oldu . Bu bisiklet en küçük ayrıntısına kadar biliyorum....

Senin bisiklet 2003 trek 5200 ...

• Beğen

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
aslına bakarsanız kurarken tereddütlerim olmadı değil acaba mı diye ancak bir kere bindim ve anladımki olay bu, başkasına ihtiyacım yok 5900 us postal ile kadro olarak bir farkının olmadığını sade dropların biraz daha şekilli olduğu yazıyor yabancı forumlarda ancak maşa için aynısı demiyorlar maşası 120 gram daha hafif imiş bununkinden,

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
5900 un kadrosu Oclv 110 diye geçiyor. Hatta daha sonrasında Oclv 55 i çıkarttılar . 5900 bir miktar daha hafif ...

• Beğen

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Iyi gunlerde kullan, goruntusu hos ve hafif bir sonuc cikmis ortaya.
Soyedigin gibi, ilk firsatta daha detayli fotolarini bekliyoruz.

• Beğen

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
Arslan yattığı yerden belli olur diye boşa demiyorlar harika bakmışsınız elinize sağlık güle güle kullanın keyifli sürüşler....

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Bu kadronun kalitesi hakkında çok fazla fikrim yok ama açılarını çok beğeniyorum.
Malzemesine güvenemeyip daha rijit nasıl yaparım diye yamuk yumuk tasarım yapanlara nispet.. dropout, chainstay düz, maşa düz.. olay budur işte.. Üst borunun 0 derece olması da ayrı bir güzel zaten.

• Beğen

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
kesinlikle katılıyorum Güney abi bir nebze daha iyi fotoğraflar, şunu bilmenizi isterimki hayatım boyunca titreyen ellere sahip oldum fotoğraflar olduğu kadar diyorum

(link)

sram force grubunu sevemedim campagnolodan sonra ancak bunu söylemek şımarıklıkmış gibide gelmiyor değil kulağa yanlış anlamayın ancak campagnolo bir numaradır bence

(link)

karbon seleyi Ferhat abiden almıştım dediği kadar rahat çıktı, öte yandan bu fotoğrafı koymamın nedeni görünen yapının çok hoşuma gitmesi frenin devamında bütünleşerek giden kadro yapısından bahsetmekteyim

(link)

bahsettiğim campy set benim öbür güzellikten onunda bu konuda görünmesini istedim biraz

(link)

kafa durumunun halini seviyorum kadronun amerikada el yapımı olmasınıda

(link)

Güney abininde bahsettiği gibi işte bu klasik kesim takım elbise, terzi adeta üzerime dikmiş gibi ölçüleri çelik bisikletimin ölçüleri ile aynı ki çelik olan Burçak erbil tarafından benim ölçülerime göre yapılmıştır

(link)

buda bahsettiğim konu birebir adeta

umarım beğenirsiniz daha iyileri sizlerle olsun sağlıcakla kalın

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
ek olarak bisikleti gerçek anlamda toplayan Aytaç Biber e teşekkürlerimi bir borç bilirim, açık alanda temalı fotoğraflar ile karşınızda olacağım teşekkür ederim

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Adım geçmiş konuda :) hemen ekleyeyim bu bisikletin ülkeye girmesinde de emeğim var :) ilk fotoğrafları gördüğümde beğenmeseydim getirmeyecekti ilk sahibi :) ne yazık ki addict r1 den sonra karşıma cıktı yoksa ya bu kadroya biniyordum yada Bülentte ki colnagoya nasip kısmet işleri bunlar.Seleyi rahat bulmana sevindim görünüşüne göre insanı çok şaşırtan bir sele :) ama bunun yerine aldıgım san marco zoncolan carbon fx şu an tek favori selem :)

Tekrar hayırlı olsun Cengiz güle güle kullan.....

• Beğen

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
her ikinizede teşekkür ederim kadroyu ülke ve il sınırlarına soktuğunuz için,gariptir abi sele geniş olduğu için çok rahat sanırım bende bilemedim uyuşma oluyordu bunda olmuyor 2 saat rollerda bindim tık yok hafif oldu 7.44 oldukça iyi rakam şimdi biraz daha hafifleticem jantları çok daha iyi olacak bir 400 gram hafifleyecek ama 3 ay var döneyim öyle yapacağım

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@cparlakgul

o selenin ölçülerini bir kağıda yazdım zaten :) bana göre rahat olmasının sebebi orta kısmının çukur olması ve ön kısmının geniş olması.rahat ettiğim selelerin hepsi yaklaşık aynı özellikte ama bu işlerde standart olmadıgından kesin bir cümle kullanmak zor.o seleden önce bende fizik selenin orta gurubunu kullanıyordum 5 saat üstü kullanımda hafif uyuşukluk yaşıyordum bu sele ile kurtulmuştum.Son 350 km lik turumda yine bu sele vardı uyuşukluk olmadı desem yalan olur o kadar saat neyin üzerinde oturursan otur uyuşuyor :) yinede son kararım zoncolan :)

• Beğen

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
hafif yahu dahada inecek bakalım elimden geleni yapıyorum, aytaç abinin bana dediği gibi beni yoracak ağırlık değil ancak hafiflik takıntısı geldi bakalım

Tepki
2
İsim
Emre
Bisiklet
Trek
Konuyu hortlacağım fakat aynı bisikletten bu yaz bende amerika'dan kendim getirdim ulusal triatlon yarışlarında kullanacağım çok güzel bisiklet