Trek fx 7.6

Tepki
1
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar merhaba,
Yılların Trek 3900 kullanıcısı olarak ve hala ayıla bayıla kullandıgım bu bisikletten vazgeçmeyeceğimi belirterek bu sezon yol/tur bisikleti kıvamında bir modele geçmeyi planlıyorum.
Büyük olasılıkla alacağım model Trek fx 7.6 olucak.
Merak ettiğim bu bisikleti kullananların performans ve hafif bozuk yok deneyimleri, yokuş performansı vs.
Beşiktaşta oturuyorum ve yine klasik beşiktaş - sarıyer - kilyos , riva güzergahları dışında km'leri ilk dışına taşıma planlarım var.
İlla birilerinin söyleyecek bişeyleri vardır.

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
7.5 kullanıyorum..
Kesinlikle çok keyifli bir bisiklet..
7.6 da yaklaşık 10kg gibi bir ağırlıkta olmalı.. Zaten bildiğim kadarı ile 7.5 ile farkları çekiş sistemi ekipmanları..

Bozuk yollarda hem IsoZone Monostay hem karbon maşa hem de IsoZone elcikler çok rahat bir sürüş yapılmasını sağlıyor..
Ben de dağ bisikletinden 7.5'e geçtim. Dağ bisikletinden sonra kuş gibi geldi.. =)
Ardından üzerine bir de yol bisikleti aldım. O arada şunu fark ettim, bir yol bisikleti kadar atak değil (haliyle).

Yokuşlarda hafifliği ve rijitliği nedeniyle gayet başarılı bir güç aktarımı sağlıyor.
Alırsanız muhtemelen isteklerinizi karşılar. Pişman olmazsınız.
Ayrıca Cuma günü Trek Bahçeköy'de 7.6'nın beyazını gördüm.. Kesinlikle muhteşem görünüyordu =)..

Tepki
1
Bisiklet
Trek
Ben de Ortaköy'de inceledim bisikleti gitmeden önce baya incelemiştim zaten. Kesinlikle çok güzel bir bisiklet! Ben 3900'ü çok uzun yıllar kullandım bu yüzden markaya ve satış sonrası desteğe güvenim tam. 10 yıla yakın süreçte klasik problemler dışında hiçbir problem yaşamadım biraz da şanslıydım heralde.

Ama artık herkesin dediği gibi çogunlukla asfalt üzerinde kullandıgımız dağ bisikletinin angaryasından kurtulma zamanı geldi.