Trek Fx 7.2 Hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hasan yazar tarafından paylaşıldı.

1. hasan yazar

hasan yazar Yeni Üye

Seviye:
    Trek Fx 7.2 Hakkında pek bilgi sahibi degılım ama hosuma gıttı kadrosu falan ıyımıs sizcede alınmalı mı ? Uzun yollar ve konforlu bir sürüş için butcem 1700 lıra bu butceye gore alıncak en ıyı bısıklet Trek mıdır ?

2. krmtoprak

krmtoprak Sadece Bisiklet!!!

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben yakindan gÖrdum fakat kullanmadim. En dİkkatİmİ Çeken Şey İse alin borusunda kocaman "made in china" yazisiydi. İnsan bu dev markalardan en azindan taiwan yapimi kadro beklİyor. Bunun diŞinda specialized sirrus ve cannondale quick serisi daha hoŞuma gİdİyor. Bende ay baŞinda sirrus alicam.

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Seviye:
    Made In China yazıyor olamaz. Made In Taiwan yazıyordur.

4. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yok, Trek'lerde hakikaten niye bilmiyorum manda gözü gibi Made in Bilmemnere diye yazıyorlar alın borusunda. Made in China diye de yazan Madone'lar gördüm Almanya'da. Çıkartma gerçi çıkartıp atabilirsiniz.

Tayvan, Çin olayına çok takılmamak lazım bana sorarsanız. Aynı tedarikçinin farklı menşei fabrikalarında çok da üretim kalite farkı olacağını sanmıyorum.

5. krmtoprak

krmtoprak Sadece Bisiklet!!!

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    emİn olabİlİrsİn. Tabİkİ Çikartma ancak sirf bu yuzden fx almaktan vazgeÇtİm. Cannondale quick serilerinde de (orta yataĞin altinda) made in china yaziyor. Bu yuzden Önumuzdekİ ay baŞinda specialized sirrus almaya karar verdİm. ÇoĞu kİŞİ İÇİn kadroda ne yazdiĞi Önemlİ olmayabİlİr. Ancak ben buna Önem verİrİm. DÜnya kadar para vereceksem buna deĞmesİnİ İsterİm. Bİrada psikolojİk olarak "hand made in taiwan" nsana guven verİyor.

6. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ;) Specialized'ın %49 ortağı Tayvanlı Merida. Dolayısıykla kadrosunun büyük çoğunluğunu Merida üretiyor. Merida'nın Tayvan'da 1, Çin'de 3 fabrikası var :) Hangisinde üretildiğini nereden bileceksiniz?

Tayvan dediğiniz yer de Çin'in küçük kardeşi, hatta resmi adı "Çin Cumhuriyeti" (diğer Çin, Çin Halk Cumhuriyeti). Üstelik kendi kendine süper güç olan Çin'in aksine, ABD sübvansiyonlarıyla bugünlere gelebildi. Öyle çok süpersonik bir ülke falan değil anlayacağınız. Dünya globalleşiyor, Çin'de mi üretilmiş, Tayvan'da mı, kalite aynıolduktan sonra çok önemli değil.

7. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,

Hangi bisikleti alırsanız alın vites sistemi 9 dan başlasın.Artık dünya da bisiklet piyasasında vitesler 9 ve yukarısına doğru gidiyor.Bir süre sonra 8 li ve 7 li viteslerde parça bulma seçenekleri azalıcak şu anda bile sayılı

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Seviye:
    Kerem bey bir bisikletin nerede üretildiği hiç önemli değil.
    Önemli olan bu bisikletin fabrikada hangi şartlarda, nasıl, ne kadar özenle üretildiği. Bu yazı çok canınızı sıkıyorsa illa ki çıkartma yolu vardır.
    Bu arada ben Trek'de daha önce Made In China yazısını hiç görmedim genelde gördüğüm budur.

9. Battuta

Battuta Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, ben bisiklet konusunda çok yeniyim, kusura bakmayın pek anlamıyorum. "Vites sistemi 9'dan başlasın" ile ne demek istediniz?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Artık Çin'de üretilmeyen kaç tane ürün kaldı?

11. Uras Cumhuriyet

Uras Cumhuriyet Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İlginizi Çekebilir

upload_2016-4-29_8-53-12.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...
upload_2017-2-1_9-5-24.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
CMUYucGVEAAxM1a.jpg
Merhaba kolay gelsin arkadaşlar. Benim 1.80 boyum var 98 kiloya kadar çıkmıştım 2-3 ay sonra 80 kiloya kadar düştüm ama havaların kötü olması nedeniyle bisikleti bi müddet ara vermek zorunda...