Trek fx 7.1 - specialized sirrus sport - cannondale quick 6

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
Aslında yol bisikleti almaya karar vermiştim belki önceki konumdan hatırlayan olur SCHWİNN FASTBACK 3 alacaktım bayiye almak için gittim o sıra ellerinde yoktu depodan getirmeleri lazımdı benimde o arada yol bisikleti deneme fırsatım oldu açıkçası bana göre bir bisiklet olmadığına karar verdim rahat edemedim . Tekrardan bir şehir / tur bisikleti alacağım . Kendi çapımda seçenekler belirledim amortisorü olmayan kısmen hafif bisiklet düşünüyorum

Eski konularda göz gezdirdim (2010 konuları) bu bisikleti Trek fx 7.3 ile kıyaslıyorlardı ama şu an aralarında inanılmaz bir fiyat farkı var değişen ne bilmiyorum

Trek fx 7.1 zaten forumda çok fazla kişinin sahibi olduğu övdüğü bir bisiklet ama fiyatı eskiye kıyasla çok yükseldi.

Bir de bu var ağırlığını bulamadım ama muhtemelen ağır değildir . Başka alternatifleriniz var ise tavsiyelerinize açığım ancak bütçemi yükseltemiyorum . Eğer devrim yaratacak farklar yoksa pazarlıkla 1500-1600 civarlarına bisiklet almam benim için çok daha iyi olacaktır .

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hem çok iyi bir marka olduğu hem de donanım olarak diğerlerinden iyi olduğu için Sirrus Sport öneririm. Tabi ki diğer markalar da çok iyi. Fakat fiyat/performans olarak süper bir avantajı var Sirrus'un.

Linkteki Specialized yanılmıyorsam 2014 model. Bilginiz olsun :)

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@BF Okuru Özellik olarak ben pek anlamıyorum bunu öğrenmem iyi oldu bütçe açısındanda benim istediğim fiyata denk geliyor 2014 model olması ne gibi sıkıntılar yaratır acaba veya sıkıntı yaratır mı ?

birde acaba sirrus sport ile çok farkı var mı 1 kg gibi bir fark var ağırlıklarında benim için biraz önemli bir durum yol bisikleti almamamın acısını hafiflikten çıkarmak istiyorum :ssrtcbya:

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bu Sirrus Sport'u tur bisikletine çevirebilir miyiz, uyar mı, ne dersiniz?

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Birhan K. Çevirebilirsiniz.. Linkini bulamadım ama Gökhan Kutluer'in Sirrus'la yaptığı 450 km'lik İskandinavya turu vardı, gayet de güzel iş görmüştü.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Mert E. Arkadaşıma tur için bir bisiklet alacağız. Bu bisikleti de listeye ekleyeceğim gibi.. Biraz daha araştırayım. Gerçi ben 23c lastikli bi fitness bisikletiyle (BTwin Fit 5) 700 küsur km 25-30 kg yükle tur yaptım, neyin hesabını yapıyorsam.. Bununla hayli hayli yapılır. Neticede çöllerde dağlarda gezmeyeceğiz. :) Ama hepimizin hastalığı galiba: Almışken en iyisini, en uygununu alalım fikri var hepimizde. Neyse, teşekkürler :)

BurakS

Aktif Üye
Tepki
176
Bisiklet
Cannondale
Sirrus sport 2014 model, genelde böyle kalan bisikletlerin ya çok küçük ya da çok büyük kadro boyları kalmış oluyor, baktınız mı kadro boyu olup olmadığına? Varsa bende sirrus öneririm, yoksa da Quick 6'nın çok iyi bir f/p bisikleti olduğunu düşünmüyorum, ben Quick 4 kullanıyorum, 1900tl seviyesinde çıkabilirseniz Q4 alınır ama pazarlıkla 1500e bile Q6 biraz pahalı bence, donanımı çok düşük.

Sirrus'un kadro boyu yoksa benim önerim Sedona 410 olur.

• Beğen
Tepkiler: kejrex

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@BurakS Aradım bana uygun kadro boyu var :ssrtcbya: 2014 model olması bir sıkıntı teşkil ediyor mu ?

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@kejrex Trek 7.2 kullanıyorum, ben olsam bu durumda kadro boyu uyuyorsa sirrus alırdım. Dediğiniz gibi bence bu fiyatlarla fx'e hiç bulaşmaya gerek yok. :) Model yılında genelde ufak tefek değişiklikler oluyor, sevdiyseniz sıkıntı yok. Eğer satacak olursanız da şu yılda aldım diye belirtirsiniz zaten. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kejrex
2014 model olması birşey değiştirmez. Bunu yazma nedenim; normalde diğer bisikletler den daha pahalı olması gerek. Ve buna rağmen uygun fiyatı var.

Diğer Sirrus modeli yani Sport olmayan yeşil renktekinin donanımı daha düşük. Ağırlığı da fazla. Sirrus Sport alınmalı o fiyata bence :)

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Specialized'in diğer iki bisiklete göre tek artısı ön ve arka olarak Acera'ya sahip olması. Vites/Fren kolları değil bu arada. Zaten sizin de dediğiniz gibi Trek'deki karşılığı 7.1 değil. 7.2 ya da 7.3.

Bu markaların hiçbiri, diğer ikisinden daha iyi diye tanımlanamaz. Donanımlara takılmayın. Sadece satma ihtimalini düşünerek bile, eski model olmasından dolayı Sirrus alınmaz bence.

Sonuç olarak sıralamam; Trek, Cannondale, Specialized. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

• Beğen

BurakS

Aktif Üye
Tepki
176
Bisiklet
Cannondale
@kejrex 2016 sport'un donanımına bakın, kayda değer bir fark yoksa hiçbir sıkıntı teşkil etmez. 2015 modele baktım ama bir fark göremedim, 2016yı bilmiyorum.
Örneğin Cannondale'de 2015 önermem çünkü Q6 2015te 21 vites iken 2016'da 24 oldu, 8li rubleye geçti önemli bir fark bu. Q5 ve Q4'de değişti 9'luya geçtiler.

2014 Sirrus sport'a da 1600den kuruş fazla verilmez yalnız. 1700 falan derlerse açıkcası 200 daha koyar Q4 alırdım veya Fuji absolute 1.5 falan alırdım. Bu fiyatlara çıkamıyorsam da Sedona 410 alır geçerim, üstüne hayli de param artar.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Deniz

Aktif pedal fiyatları, özellikle 2015 ve öncesi modeller için çok uygun. Yeni modellerde de yurt dışı ile aynı seviyelerde satılıyor. Haklısınız genelde Specialized pahallı kalırdı. :)

• Beğen

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
(link) Listeme bunu da ekledim fiyat olarak biraz daha pahalı ama gerçekten daha iyi bir donanımı varsa bunu almayı düşünebilirim bildiğim kadarıyla GİANT çok iyi bir marka ağırlığı 9,5 KG sizlerin tavsiyesini merak ediyorum

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Linkini paylaştığınız bisikletin model yılını bilmiyorum. Air modelinin Escape 1,2 ve 3'den ne farkı olduğunu da bilmiyorum. Giant resmi sitesinde yok. Belki eski modeldir.

Az bir fiyat farkıyla Escape 2'yi öneririm. Kabloların içeriden geçmesi de ayrıca bir artı. Bu arada Giant dediğiniz markayı da başlıkta adı geçen markalardan ayıramaz, içlerinde "işte en iyi marka bu" diyemezsiniz. Gayet güzel, spesifik tercihler. Yani en azından marka prestiji olarak.

(link)

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@C. Tiryaki Teşekkür ederim iki modelin fiyatları aynı geçiyor 2 side var sanırım yaptığım pazarlığa bağlı olarak umarım en doğru seçimi yapmış olurum . Siz dahil birçok kişinin yazdıklarına göre hepsi pişman etmeyecek seçimler zaten ama almışken en iyisini almak istiyor yarın arayıp kadro boyu varsa bana uygun olan bisiklete gidip bakmak hatta almak istiyorum umarım en doğru seçimi yapmış olurum . Herkese teşekkür ederim bu arada

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
@kejrex Bence işi aceleye getirmeyin ve hepsinin üzerine oturun. Fotoğraftakinden çok farklı oluyorlar. Genellikle internette bisikletleri tek bir cepheden görüyoruz. Hatta videolar bile yetersiz. Yerinizde olsam bir günümü ayırır hepsine dokunurdum.

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@C. Tiryaki Haklısınız uzun süredir bekliyorum 1-2 gün için acele etmem yanlış olur teşekkür ederim