Trek fx 7.0 vs giant escape 2

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Merhaba arkadaşlar.
Bisikletimi tarzımı değiştirmek için sattım fakat bunu başaramadım ve pişmanım. Yeni alacağım bisiklet için araştırma yaparken bu iki model arasında kaldım. (Trek fx 7.0 vs Giant Escape 2)
Not: her ikiside 2.el ve 2013 model fiyatta son pazarlıklardan sonra trek 150 lira daha pahalı.
Karar vermemde yardımcı olursanız çok sevinirim.

Scudo

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
Gianti tavsiye ederim ama agir biraz benimde vardi calindi malesef
https://i.hizliresim.com/7gNYkL.jpg

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Yok mu arkadaşlar bu bisikletlerden kullanarak tavsiyede bulunabilecek. Yoksa kötü ve tutulmayan modeller mi?

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@caner1405

Ben yardimci olayim.. Giant alin.. Niye? Cunku bende Giant var.

Birazdan da Trek'i olan birisi gelir Trek alin der..

:)

Yardimci olunmasini istiyorsaniz bence biraz daha detayli bilgi vermelisiniz. Ne amacla istiyorsunuz, 2. el bisikletlerin durumu nedir, vs vs..

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç

Sarp X

Aktif Üye
Tepki
137
İstanbul/Kadıköy - Balıkesir/Akçay-Zeytinli
İsim
Sarper Uluoluk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben ikinci mesajdakı arkadaşın paylaştığı bisiklete sahibim. Sizinki çamurluksuz ve bagajsızsa, sadece Escape 2 sanırım. Vites donanımı da düşüktür resimdekinden haliyle. Şimdilik alışma turlarındayım, ama genel olarak memnunum diyebilirim. Eğer sadece şehir içi hızlı ve rahat, yol bisikletine yakın bir bisiklet arıyorsanız, Giant Escape Air modelini de düşünebilirsiniz. Ben hala düşünüyorum acaba onu mu alsaydım diye :)

Ben Giant almadan önce Trek Fx 7.3 denedim. O da güzel bir bisikletti. Sürüşü de güzeldi. Ben sadece Giant'ım olsun istiyordum onu tercih ettim. Sizi ikisi de memnun edecektir, deneme imkanınız varsa ikisini de deneyin, rahat hissettiğinizi alın.

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trek fx 7.0 kullanıyorum (tabi orjinal parçalardan sadece 7'si kaldı ama ) ben giant diyorum. çünkü donanımı daha iyi.

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
@Mert E.

aktif olarak işe gidip gelmek için kullanıcam en fazla yılda 2 kere 300-400km turlar yaparım, 2.el durumuna gelince her iki bisiklette daha önce turlara katılmış bisikletler kozmik olarak çizikler var sahiplerinin söylediklerine göre bakımları yapılmış sorunsuz bisikletler.

@Sarper Uluoluk

bugün deneme şansım olacak tenedikten sonra paylaşımda bulunurum. escape 2 city aslında tam adı çamurlukları ve bagajı var. donanımlarına bakarım bugün. Giant Escape Air bu bisikletide incelerim bugün bana uyar gibi geldi.

@MUSA Ç.
Donanımı incelemedin internette her iki bisikletinde yıllarına göre aktarma gruplarının değiştiğini görüyorum fakat sahipleri de değişiklik yapmış olabilirler.

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
2015 model fx 7.2 kullandım, çalındı. Daha sonra bir arkadaşımın 2008 model fx 7.1 ini aldım. eski olmasına rağmen fx 7.1 in donanım olarak daha kaliteli olduğunu, fx 7.2 nin ise kadro olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Trek almayı düşünüyorsanız 7.2 ve üzeri kadrolar daha hafif alaşımlı metalden bunun yanında donanım olarak hem kendi geçmişinden hem de karşılaştırdığınız giant tan zayıf. giant ı bilmem ama trek 7.0 ın kadrosu görece ağır kalacaktır. kafanızı daha fazla karıştırmayayım. ben olsam Giant ta yoğunlaşırdım @caner1405