Trek Fx 7.0 Tavsiye eder misiniz?

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Merhabalar sevgili bisikletçi dostlar :)
Forumda bu bisiklet adı altında açılmış konular var ama ya karşılaştırma ya da satılık aranıyor başlıkları altındaydı. Yemin ederim baktım :D (konum silinmesin utanıyorum artık 2 kez ard arda oldu)
Şehir içi kullanımında artı turlarda kullanacağım bisikleti ararken bunu gördüm. Bisiklete bayıldım. Çok sadece çok mis bir bisiklet.
Üzerinde Shimano Tourney sistem var. En temel sistem. Bisikletten beklentim düzenli çalışması, sıkıntı çıkarmaması ve de çat çut tak küt sesler geliyor ya. O sesin olmamasını istiyorum.
Tavsiye edeceğiniz vites bakımı nedir? Vitesin ayarını yaptıkça(iki teker bir adam, geziniyo abilerimin yaptıkları ayarlardan bahsediyorum) dayanıklı olup bir sıkıntı çıkarır mı?
Üzerindeki vites takımı full tourney. Aynakol ruble vs. Uzun ömürlü olur mu?
Korkmadan güvenerek alabilir miyim?
Konu açılmış da görmediysem kusura bakmayın lütfen. Teşelkür ederim iyi günler iyi pedallamalar

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hastateker Benim klasik bisikletimde falcon donanım vardı sorsan kimseler beğenmez ama 12 yıldır tık yok tourney olmasına takılmayın sizi üzmez zamanlada yükseltilir.

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Alphavilla
Teşekkür ederim ilginiz için.
Ben de öyle düşündüm. Şimdi ilk bisikletim olacak ilk ciddi bisikletim yani. Sonradan sora tiagra filan yükseltirim diye düşünüyorum sıkintı olmaz deme? Mennun kalırsam değiştirmem bile.
Teşekkürler sağ olun

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hangi donanım olursa olsun zamanında bakım yapılırsa niye sorun çıkartsın:) ama elbet bir zamanı var kullanım açısından ozaman yeni ister istemez gelecek yerine.

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@Hastateker Yaklaşık bir sene tourney setli ng650 kullandım, evet ayarı diğer setlere göre daha kısa sürede bozulsa da düzgün kullanıldığında bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Ben güvenmesem iki defa Erciyes'e o bisikletle çıkmazdım. :D Bir senedir de 7.2 kullanıyorum, gayet memnunum. Fx serisinin artılarının eksilerinin olduğu bir sürü yazı var, almadan önce bolca araştırın.;) Sevdiğiniz bisikleti alın, bisiklete binin, gerisi teferruat.:D

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Hastateker
7.1 kullanıyorum üzerindeki Tourney set 3 yıldır sorunsuz çalışmakta.Uzun meafe yapıyorum ve yıllık ortalamam 10-12.000 km arası.
Bakımı temizlenip yağlanmasıdır.
Yeterliliği senin bacağına ve kondüsyonuna kalmış.
Trek Fx memnuniyet garantilidir ve bağımlılık yapar :)

• Beğen
Tepkiler: Hastateker

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
Kesinlikle al eğer donanım takıntın yoksa. Bende 1*6 tourney kullanıyorum bir sıkıntı çıkmıyor kullanmayı bilirsen kullanmayı bilmeyen adam ise en pahalı sistemleri bir senede mahveder .

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@metalikfb
Teşekkür ederim yorumunuz için
Önerinizi göz önünde bulunduruyorum ve almaya bir adım daha yaklaştım.
@Candan Biberci
Teşekkür ederim yorumunuz için ve de tebrik ederim kutlarım. Yorumunuz sayesinde bisiklete olan güvenim arttı.
@acatlikan
Teşekkürler. Ayarı nasıl bozuluyor? Mtb kullandığınız için sarsıntıdan daha kolay kaçacağını düşünüyorum ayarın ondan mı?
@Alphavilla size de teşekkür ederim umarım o zaman gelince yine bu sitede karar kılarım.
Ağabeylerim kardeşlerim.
183 boy 91 cm iç bacak boyum ile 20 kadro tercihi yapsam doğru bir tercih olur mu?
Bisikleti gidip görerek alma taraftarıyım ancak gidemezsem Velespit.com dan(reklam yapmıyorum) alacağım kadro boyu da var çünkü.
Ankara da bu bisikleti alabileceğim bir yer var mıdır? Düzgün bir servis ve de satış yeri tavsiye eder misiniz?
Teşekkürler iyi günler

• Beğen

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@Hastateker Ben bisikleti yaz-kış yağmur çamur demeden her gün kullanıyorum-dum.;) Yeri gelir dersteyken dışarda bırakır üstüne bir dolu kar yağardı, eh sonra eve gelince de bir anda sıcağa giriyordu. Bunun gibi bir sürü olay yüzünden bahsettiğiniz takırdama-düzgün geçmeme olayına başlardı. İki dakikalık ayarla düzelirdi tabi.:D Ama bakımını hiç eksik etmezdim orası da ayrı.:) Demem o ki bakımı düzgünce yapıp, piyasada satılan çok ucuz setlere kaçmadığınız sürece kolay kolay bir şey olmaz.;) Etrafımda hala tourney setle o kadar bisiklete binen insan var ki gayet güzel kullanıyorlar.:cool:

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@Hastateker Ucuz dediğiniz setin fiyatı 200tl civarında.:) O fiyatlara bisiklet satıyorlar hala.:D

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Aynen öyle performans bisiklette 200 tl idi yanlış hatırlamıyorsam :D
Drag dağ bisikletim vardı çift süspansiyonlu zamanında bizim mahalledeki dağ bisikleti yarışlarındaki abiler kullanırdı :D şimdi internet sitesine baktım da drag marka çok güzel bisikletler yapmış :D bu gazla gittim bisikletçiye dedim abi bak drag falan filan :D tek cevap :D
"Satmaya çalışıyorsan uğraşma almıyoruz ikinci el" :D

• Beğen
Tepkiler: Can Akan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Trek iyidir ama alt modelleri dahil olmak üzere ben fazla pahalı buluyorum. Açıkçası herhangi bir markanın en alt modelini almamak lazım bence. Hesaplı olmuyor, donanım da rezalet oluyor. Ben bunları önerebilirim o fiyatlarda:
(link)
(link)

Bir de Merida modellerine bakabilirsiniz.

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@BF Okuru
Teşekkür ederim ilginiz ve uğraşınız için.
Benim ilk ciddi bisikletim olacak bu alacağım bisiklet. Hayırlısıysa da daha da devam ettireceğim ettirmek de istiyorum. Modellere baktım treke göre daha fiyat performansı yüksek modeller anlaşılan en azımdan tourney değil altus var 24 vites üzerindekiler.
Daha bisikleti almama 2 ay var. 2 ay içinde belki 1000 lira anca bütçem çıkacak belki 2000 3000.
Umarım doğru kararı veririm sizlerle de paylaşırım
Teşekkürler iyi günler dilerim

• Beğen

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Hastateker
Rica ederim.
2. el Trek 7.1,7.2 bakabilirsin.1000-1500 arası fiyatlarda temiz denk getirirsin.Ben şahsım adına öyle yapardım.
@BF Okuru inde dediği gibi Merida'da bakabilirsin.Çevremden dolayı bir çok markanın tur bisikletlerini deneme fırsatım oluyor.Bunların içinde Trekten sonra Merida benim için 2. sırada geliyor.
Ama önce Trek Fx :)

• Beğen
Tepkiler: Hastateker

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Araştırayım ya merida ile scotta da bakacağım. Sehir bisikletleri içinden fitness bisikletlerinden tercih yapacağım
İlginizden dolayı teşekkürler sağ olun

• Beğen
Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
@Hastateker Deniz Bey son derece haklı. Ayrıca Trek'in fahiş fiyat uygulamsı ülkemize özgü. ABD fiyatlarını incelerseniz muadil modellerde Cannondale ile aynı fiyat satılıyor. Ne hikmetse Türkiye'de pahalıya satılıyor. Trek almanızı bu yüzsden tavsiye etmiyorum. 550 euroya cannondale quick 5 satıyor Delta. Altus donanımlı.

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Usa fiyatı 399 $ trek fx 7.0
Donanımı daha iyi ama o kadar da iyi değil bence. Trek daha öne çıkan bir marka çünkü şeklini ciddi anlamda sevdim.
Conandale daha geride kalıyo trek daha iyi kendini daha iyi kanıtlamış gibi bir havası var.
Daha almama 2 ay varken araştırıp daha iyi modellere gidebilirim zaten.
İlginizden dolayı teşekkürler kolay gelsin