Trek Fuel Ex 9.9 2011 Kadro

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
http://www.chokcycles.ch/images/Trek-fuel-ex-99
http://www.evanscycles.com/product_image/image/ef5/6f1/fd8/51112/product_page/trek-fuel-ex-99-2011-mountain-bike-frame.jpg?1282184696
http://www.pedalon.co.uk/acatalog/trek_fuel_ex_9.9_frame_xl.jpg

Herkese Selamlar,

Arkadaşlar 2-3 aydır Terk isikletleri inceliyorum ve Trek Fuel Ex 9.9 2011'e resmen aşık oldum. Bisiklet gerçekten bir sana eseri ama fiyatı 7990 Euro. Yani normal şartlar oltında alabileceğim birşey değil. Ben de yurtdışı siteleri ve fiyatları incelemeye başladım.

Gelelim esas konuya: Ben bu bisikletin 17,5" kadrosunu 2000$ gibi bir fiyata buldum. Kadro sıfır açılmamış orjinal kutusunda. Şimdi kadroyu alıp 1-1,5 senede bisikleti komple toplamayı düşünüyorum.

Sorun şu ki bu kadroya 2000$ vermeyi kendime nasıl kabul ettirecğim.

Bisikleti (link) detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Tavsiye ve fikirlrinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Scudo

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Öyle sıradıı özel bir nedenim yok. Ama özellikle görüntüsüne bayıldım. Ayrıca bizim köyün 15 km toprak iniş yolunu bununla gitmek ayrı bir zevk olur diye düşündüm. Ayrıca süspansiyonlar kilitlendiğinde neredeyse sabit kadrolar kadar esnemez olduğunu söylüyor testler.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Abi ebay'de buldum. Satıcı ile mesajlaştım ve gümrükte takılmadan USPS ile gönderecek. Bana 2000$'a gelecek ama içim sızlıyor. Bi de tabi sıkıntısız gelir mi diye de düşünmeden edemiyorum.

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Gümrüğe takılmayacağının garantisini nasıl veriyor.2000 dolarlık ürüne 150 dolar fatura mı kesecek?Böle yapsa bile gümrük memurları bu ürünü gümrükten geçirir mi bilemiyorum.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Ya gümrük memurları ne anlar bisikletten, ya da açsalar bile bsiklete benzer 4 parça borunun 2000$ olduğunu nereden bilecekler. Olmadı üzerine hediye yazdırırım...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
USPS ile gelirse %20 vergi ödüyorsunuz diye biliyorum. Onu da göze alın derim ben :)

ekleme; gümrükte kalırsa tabii

• Beğen
Tepkiler: IbrhmAkgl

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar işin aslında gümrükte sıkıntı yaşaycağımı sanmıyorum. (Belki de öyle düşünme işime geliyor.) Bisiklet ile alakalı ve bu bisiklet için bu fiyat ile alakalı yorumlarını bekliyorum.

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
2000 lira böyle bir kadro için hele hele 0 sa bedava dostum.ama kendini çatlatıp 2000 doları verip , kadroyuda duvarına asıp diğer parçaları denkleştirmek için 2 sene bisikletsiz kalmaktansa. 2000 dolara türkiyeden 2.el canavar gibi bisikletler satın alabilirsin. tepe tepede binmeye başlarsın...

ayrıca yeni gümrük mevzuatlarına göre tüm gümrüklerde bir gümrük müşaviri bulundurma zorunluluğu var.gümrük memurlarıda sandığın kadar saf değil. ha nolur %18 vergisini ödersin en fazla ama sıkıntı şuki bu 2000 dolar üzerinden değil. kadronun gerçek değerinden. dikkat etmek lazım. sonra 2000 dolarıda hali hazırda karşı tarafa verdiğin için ürün elinde patlamasın diye gümrüğe 700 800 dolar daha ödemek zorunda kalabilirsin.

Ama şuda varki kadro mükemmel!

• Beğen

serhat dura

Daimi Üye
Tepki
120
Bisiklet
Carraro
yurtiçinden alabileceğin bunun ayarında çok kadro var.. değermi değmezmi kararı tabiki sen vereceksin.. kadro mükemmel ona lafımız yok..

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar eBay'den alış-veriş ve gümrük hakkında bilisi olan var mı?

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Kadro ve fiyatı çok iyi ama gümrükte hiç şansınızı denemeyin. Birkaç yıl önce sipariş veriyor olsaydınız tamam derdim ama şu aralar bu kadro üstünde ne yazarsa yazsın büyük ihtimalle takılır. Forumlardaki yurtdışı sipariş maceralarını distribütörler de okuyor tabi :) ve ardından gümrük memurlarının gözünü bir şekilde açıyorlar. Ek olarak 1 Ocak 2011'den itibaten gümrük vergilerinde, miktardan tam emin değilim, yaklaşık %20 lik bir artış var.

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bence türkiyeden alın.
edit:yasak link kullanmışım.
forumdan bir arkadaş(galiba sadanaydı)scott spark satıyordu kardo 2. el 2200 dü galiba onada bakabilirsin ama rengi pembeydi galiba bayan için uygun diye yazmıştı sorun olmazsa o kadroda olur :)

• Beğen

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Gümrükte kalırsa bir de tamamlayıcı işlemlerin hallolması için antrepo kiralamanız gerekebilir, kira da günlük ve dolar üzerindendir. Ayrıca bir Gümrük Komisyoncusu ile anlaşıp Beyanname doldurmanız bunun için de kendisine ücret vermeniz gerekir.

• Beğen

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Bence diger potansiyel problem kadronun ne kadar temiz ve problemsiz oldugu. Ustunde bir catlak,boya atmasi vs varsa, keyfinizi kacirabilir ve bunu siz ancak urunu elinize aldiginizda goreceksiniz. Bence oldukca riskli bir alisveris bu, hem extra maliyet hem urun kalitesi problem olabilir.