trek elite 9.7 CORRATEC 2008 SUPER BOW TEAM WORLD CUP DAĞ BİSİKLETİ

mustynk

Üye
Tepki
7
bu iki bisikletten birini almak istiyorum ben bu konuda deneyimsizim (yariş mariş normal kulanım falan degil maksat bir defa almak) trek 2850 euro corratec ise 2899 euro sizce hangisini almalıyım alımınyummu karbonmu

(link)
(link)

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
tabikide Trek... Karbon kadrolarında oldukça iyi bisikletler çıkarıyorlar...

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
hem donanım hem de fiyat olarak corratec bana daha alımlı geldi.Zaten superbow kadrolarını seviyorum.Ama bi konuda yanlış düşünüonuz.Pahalı bisiklet alınca bi kere alıp ömürboyu kullancanız diye birşey yok.Tabi bu bisikletlerdeki parçalar daha üst seviye olduğu için model yükseltip başka para harcamazsınız.

kazıma

Forum Demirbaşı
Tepki
65
bu süper bowları en üst modeli gerçekten mükkemel bir görünşü var bi defa sırf kadrosu yeter:) ben korbon kadronun yaratıcağı hafiflik farkına rağmen ben süperbow u tercih ederdim . Eğer hafif olsun diyosan trek al bu arada corratec 10 kg oldunu biliyorum trek kaç kg acaba

smee

Aktif Üye
Tepki
94
bence trek daha güzel...
corratec'in kadrosu hoşuma gitmedi (zevk meselesi tabi)

yalnız Trek'te bulunan slx donanımlar hakkında pek bilgim yok.

xtr mi daha iyi slx mi?

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
slx shimanonun yeni üretmeye başladığı bir seri.Artık lx üretilmeyecek onun yerine slx üretilecek.Bende şu an aynakolunu ve vites kollarını kullanıyorum.Ürün olarak xt ye yakın bir seviyede.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
forumda benden bilgili cok kisi varken benim yorum yapmam tabiki yanlis olur ... fakat 2009 scottlari dusunun derim ;bir de karbon yerine baslangic icin aliminyum daha iyi olur dusuncesindeyim ...

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Ben Corratec öneririm.Çünkü sizin için komponentler daha ön planda olmalı.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bence de Trek, Cagri da yazmis ama detaylandirmakta fayda var.

Birincisi, agirligi verilmemis olsa bile Trek'in kadrosu hic bir kosulda 1500 gr'in uzerinde gelmeyecektir, ZR kadrolari bile bu sinirda zaten. Ancak Corratec'in kadrosu 1850 gr olarak uretici tarafindan verilmis, sele borusu avantaji olsa bile, zaten en agir sele borusu 400 gr geliyor. Yani kadrosu 1450 gr'dan daha agir olmadigi surece, Trek kadro agirligi bakimindan avantajli. Ayrica kisa da olsa Corratec'in de bir sele borusu var.

Diger yandan kadrolardan birisi aluminyum, digeri ise karbon ve Trek, harc-i alem bir karbon kadro degil.

Corratec cekis ve fren sistemi olarak cok ustun, bunu tartismaya bile gerek yok. SLX dediginiz malzeme, LX'in yenilenmis versiyonundan baska bir sey degil. (Hatirlatma, Shimano LX'i yine uretecek, ancak trekking tipi bisikletler icin)

Amortisorlerde Trek'de Reba SL (100 mm), Corratec'te Reba Team (85 mm) var. Modeller arasindaki farklilik aletsiz, elle ayarlanabilir Flood Gate oldugundan (Team'in mekanizmasi daha hafifti sanirim bunu da atlamamak gerekir) ayni seviyedeler diyebiliriz, en azindan benim gozumde oyle. Ama 100 mm amortisoru her zaman tercih ederim.

Jant setlerinde Corratec'in jant seti yok daha alimli fakat Trek'in jant seti tubeless (uzerindeki lastikler ic lastikli, tubeless sibop alip takmak ve tubeless lastik almak gerekiyor). Burada da Trek diyecegim...

Kadro donanimi (sele borusu, sele vs) olarak ise yine Corratec ustun benim gozumde, ozellikle uzerindeki sele kesinlikle harika. Tek basina bile fiyati 100 € nun uzerinde...

Gelelim milyon dolarlik soruya; "Aldim mi bir defa almak istiyorum, hangisini almaliyim?"

Su bir gercek, Trek'in donanimi dusuk, kadrosu & jant seti guzel. Corratec'in kadrosu aluminyum ancak donanimi en ust seviyede. O nedenle secim cok zor, Trek alan kullanici bu kadroya zamanla donanimini yakistiramayacagi icin XTR, X.O gibi ekipmanlara kayacak ve haliyle cok da para harcayacaktir benim kanaatimce.

O nedenle alinip, omurluk binilecek bisiklet burada Corratec.

Meraklisi icin ise alinacak bisiklet Trek.

Secim size kalmis...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Halil gerçekten çok güzel yorumlamışsın olayı...
Trekteki slx donanım o kadroya biraz sönük kalmış ama burda fiyat/performans oranını yüksek tutulmaya çalışılmış bence.. Ben şu an alacak olsam Trek'i alırdım; en azından evladiyelik bir kadrom olurdu.. Donanım nasılsa eskiyor :) değiştirilir zamanı gelince ;) Ayrıca yarış koşmayacaksanız veya sponsorunuz yoksa xtr malzemelerde biraz lüks olabilir ömürlerinin görece olarak kısalığı dolayısıyla..

mustynk

Üye
Tepki
7
arkadaşlar birsey daha eklim bisikletim calınmadan önce xtr vites sistemini zaten satın almıştım tam takacaktım çalındı o yüzden vites sisteminde sorun yok anında değiştirilir

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
o zaman trek karbon alın güzel güzel kullanın :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Elinizde hazir sistem varsa bisikletcinizle gorusun, uygun bir miktar karsiliginda SLX'leri sizden satin alsin bisikleti size satarken ve XTR'larinizi taksin, gule gule kullanin Trek'inizi.

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
Nereden alacaksın bilmiyorum ama, Trek 9.8'e de bakmanı öneririm, aralarında fazla bir fiyat farkı olduğunu sanmıyorum, hatta Corratec'ten biraz daha fazladır, üzerindeki maşa ve malzemeler de gayet iyi

peter

Üye
Tepki
6
bence corratek ruzgardan bıle etkılenmemesı ıcin sele borusu takılan kadronun yerı ucak kanadı gıbı ince yapılmıs rüzgarı yarsın diye kadro tasarımı ve performansı 300 gramı rahatlıkla kapatır bence

hem illede karbon kadro istiyosan corratec in karbon kadrolarına bak cift katlı teknoljisi var aliminyumun üstüne carbon kaplı hem kado esnemezlıgı artırılmıs hemde hafif

TravellerSeko

Aktif Üye
Tepki
32
İsim
Serkan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
corratec x-vert s.01 kullanıcısı olarak corratec super bowu tavsiye ederim.ama kullandigim bir model degil.asil tavsiye edecegim kesinlikle Revolution serisi olacaktır.bir dusun derim

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Corratec superbow donanım olarak önde göründüğü gibi şayet illede superbow kadro takıntınız yoksa birkaç arkadaşın bahsettiği gibi corratec revulationla elite 9.7 karşılaştırması daha adil bir mukayese imkanı verir bizlere.
misal aşağıdaki corratec e bir bakalım;

CORRATEC 2008 REVOLUTION TEAM DAĞ BİSİKLETİ
KULLANICI TIPI:SPORCU
KADRO:Corratec-Carbon-Technologie
ÖN AMORTİSÖR:Rock Shox Reba SL, 85 mm
ARKA AKTARICI:Shimano XT Shadow
ÖN AKTARICI:Shimano XT NEW
VİTES KOLLARI:Shimano XT
RUBLE:Shimano HG 50 11-32
ZİNCİR:Shimano HG 53
AYNAKOL:Shimano XT
ORTA GÖBEK:Shimano
FREN ÖN / ARKA:Avid Juicy 5
FREN KOLLARI:Avid Juicy 5
ARKA GÖBEK:zzyzx CL 91, CL 32 24/24
ÖN GÖBEK :zzyzx CL 91, CL 32 24/24
PEDALLAR:zzyzx
GİDON:zzyzx
BOYUN:zzyzx
SELE:Selle Italia XR Light
SELE BORUSU:zzyzx
SELE KELEPÇESİ:zzyzx
JANT:zzyzx Cross Attack Disc
JANT TELLERİ: DT Competition 2.0/1.8 black
LASTİK:Corratec Grip Master 26 x 2.1/2.3
MATARYEL:Karbon

Fiyat:2,999.00 €

http://img363.imageshack.us/img363/1443/karboncorratecbz5.jpg

mustynk

Üye
Tepki
7
dikkat eddiyseniz corratecin üstünde gürülen (resimde) aynakolla jant seti gerceginde donanım olarak üstünde bulunmuyor yoksa benmi yanılıyorum bişey daha belirtim katalogdada belirtilmiemiş