Trek ds mi fx mi?

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir bisiklet alacaktım genellikle şehir içi yol katetmek için ve kısa mesafeli günübirlik turlar için. trek fx 7.3 ankara güngörler mağazasına gittim ve bayağı beğendim. Ama sonradan gördüğüm Trek ds modeli'de gözüme çarptı. Fiyatlar birbirlerine bayağı yakın olması da aklımı çeldi. Şimdi ben bu fx modelini alırsam ODTÜ de okuyorum mesela toprak rampa gördüğümde giremeyecek miyim? Dayanıklılığı nasıldır. Ds modellerindeki süspansiyon hangi aşamalarda farkını gösterir yardımcı olur musunuz?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Toprağa da rampaya da girersin,tura da çıkarsın,yolda da akarsın, amortisörü özellikle şehirde hiç aramazsın. Forumda biraz araştırma yaparsan amortisörünü kitleyip yıllarca hiç açmayanlar var. 1.5 yıl Fx 7.0 kullanmış biri olarak Fx serisini çok tavsiye ederim. Umarım Ds serisi kullanmış biri de kendi tecrübelerini paylaşır da daha kolay karşılaştırma yapabilirsin.

Uras Cumhuriyet

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Fuji
Girersin, hatta ozellikle de gidersin. Bir de eldiven alirsan , surus konforun mukkemmel olmaz ama yeterli olur.

Telefondan yaziyorum. Hatalar icin ozur dilerim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Taha K.

DS serisi biraz daha bozuk yollara elverişli bir model FX asfalt odaklı bir model ama bu toprağa, bozuk yola girmeyeceği anlamına gelmiyor. Sadece DS modeline göre daha konforsuz olacaktır.

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
DS kullanan arkadaşlar yorum atmamış:) Bugün tekrardan gittim mağazaya yanyana koydum uzun uzun baktım sağını solunu kurcaladım bi tur atayım dedim izin vermediler:D ama fx 7.3 yerine 7.4 üstünde karar kıldım. 2015 model mavi renk olacak. Yarın gidip teslim alıcam arkadaşlar. En ağır yapcağım manevra 50 adımlık falan merdivenden inmek türü bişey olacağı için fx rahatlıkla kaldırabilir izlenimi verdi

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
toprak yol patika vs. kısa mesafeler için idare edersin ama fx serisi genel itibariyle asfaltta kullanmak için yapılmış. kendin tecrübe ettiğinde de göreceksin, asfaltta akan bisikletin toprakta gitmek istemeyecek;) şimdiden hayırlı olsun

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@Taha K.

Taha benimde fx7.5'im var, memnunum seninde menun kalacağını umuyorum iyi günlerde kullan. :)

• Beğen
Tepkiler: Roux

ÇEVİK

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Volkan Ç.
Bisiklet
Trek
Fx i toprak yolda kullanmanı pek tavsiye etmem belki dış lastiklerini biraz dişli yaparsan toprak yol için daha uygun olabilir.

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
teşekkür ederim cüneyt hocam, bu başlığı unutmuşum geç cevap oldu kusura bakmayın:)

@Volkan ÇİNKILIÇ

cyclocross lastiklere bir göz attım ama 1000+ km yol katettim çamurlu kaygan araziye girip salvo ata ata ilerlediğim bile oldu ama bana mısın demedi. galiba değişmeye gerek kalmayacak :)

@Cüneyt HOCAOĞLU

..........

Tepki
20
ds kullanan biri olarak lastik secimlerine göre fx konforonu asfaltta da sağlar, yine lastik secimine göre arazide de üzmez.şahsen ben ds 8.4 ümden cok memnunum.:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Yasin Görcü

Ben de çok memnunum :in: süper bişey :alkis: Ayrıca iyi ki 2014 model almışım çünkü 2015 lerde vites donanımı daha düşük :eek:

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
Turcular neden DS yerine FX tercih eder? formu gereği FX fitness için DS ise cross. MTB'den tura çevirenler çok fazla ama kimse yol'u tura çevirmiyor, yani mtb bir uçta yol diğer uçta dersek FX yola, DS ise mtbe daha yakın tarafta. İthalatçının FX'i daha fazla getirmesinden dolayı oluştruduğu yapay bir trend gibi geliyor bana. Sportif veya ulaşım maksatlı olarak birinin FX'e yönelmesi çok mantıklı ama tur maksatlı birisi neden FX alır DS yerine? İtiraz maksatlı değil öğrenmek için soruyorum, alacak olanlar için daha iyi bir yönlendirme olur, mesela ben istediğim şeyleri sıralıyorum DS daha yakın geliyor ama adamlar FX'lerle geziyor memleketi, that's a confusion.