Trek Dağ Bisikleti

Ahmet ATA

Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar.Yeni bir bisiklet alacağım.Şuan Trek 3500 almayı düşünüyorum.Genellikle şehir içinde kullanacağım, ayda 3-4 kez 30-40 km lik turlar yapabilirim.Bu bisiklet yeterli mi sizce ? Disk fren gerekli olmaz diye düşünüyorum, ayrıca trek 3700 ile arasındaki fark nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler...

Scudo

Hasan Pir

Üye
Tepki
7
o parayı ona verecegine bir Sedona Borla veya 711 ile dağ bayır gezmem diyorsan sedona 321 düşün derim.

• Beğen
Tepkiler: Taner Erinmez

Ahmet ATA

Üye
Tepki
3
@Hasan Pir

711 ile arasında fiyat farklı yok aslında. Hep yolda sürmeyeceğim o yüzden bu bisiklet daha uygun. Başka bir öneriniz var mı?

Hasan Pir

Üye
Tepki
7
Tamam işte hep yolda sürmeyeceksen 711 gayet güzel bir seçenek, sonuçta o da bir mtb. 711 üzerinde kilitlemeli bir maşa ve acera ile geliyorken 3500 trek ise boş bir komponent. maşa kilitlemesiz ve bu ne işe yarar diyorsan forumu bir araştır. vites sistemi ise shimanonun baz versiyonu. Ben trek isminden dolayı alırım diyorsan bilemem ama o paraya boş bir bisiklet almakta mantıklı gelmiyor kanımca. Trek alacaksan illa 4bin serisi al. 711 şu an kendini kanıtlamış bir bisiklet. Herkese önerdigim gibi o fiyatlarda ful alivio setli, 7bin serisi kadroya sahip Kron XC1000 şiddetle tavsiye ederim. Kadrolardaki 6bin ve 7bin serileri ne diyecek olursan önceki yazdıgım yazılara ulaşarak bakabilirsin.

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Ahmet

Ben ikinci el bir Trek 3500 satiyorum.3500 seni zor durumda birakmayacak iyi bir baz bisiklettir.Dusuk butceler yada baslangic icin uygundur.Omur boyu kadro garantisi ve Trek Ortakoyden omur boyu ucretsiz servis garantisi vardir ki su ana kadar servise 1 tl bile odemedim.Kadro boyu 18 inc tir.Ilgilenirsen konusabiliriz.Ozeldende mesaj atabilirsin.

Ahmet ATA

Üye
Tepki
3
@Eren Tublek

Teşekkür ederim fakat şu anda yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Ahmet ATA

Üye
Tepki
3
@Hasan Pir

Bisikletten çok fazla anlamıyorum. 711 ile 3500 arasındaki farkları daha ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız memnun olurum. Kilitlemeli maşa,acero ?

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Şehirde kullanacaksan sakın mtb alma. Çok canın yanar :)

Asfaltta yanından yağ gibi kayan turcular olduğunda keşke hafif bir yol bisikleti alsaydım diyebilirsiniz :))

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Trek 3500 sıfır ne kadar acaba? 711 v ve kron xc 1000 hemen hemen aynı bisikletler anladığım kadarıyla. 711 de sorun mavi renk olmaması,kron da ise fiyatın biraz daha pahalı olması. Neticede ikisi de forumda çok övülen bisikletler.

Ahmet ATA

Üye
Tepki
3
@Serbay Akar

Hem şehirde hem arazide kullanacağım. Yol bisikleti arazide kullanışlı olmaz diye düşünüyorum.

Ahmet ATA

Üye
Tepki
3
Bir de şunu buldum.Fiyatı daha uygun fakat donanım olarak trek 3500 ve sedona 711v ile karşılaştırırsak hangisi daha iyi?

(link)

Ahmet ATA

Üye
Tepki
3
Kron xc1000 de çok tavsiye ediliyor. Sedona 711v,Trek 3500,Kron Xc100, Specialized Hardrock yukarıda saydığım modeller.Bunlar arasında hangisi daha iyidir ? Şuan XC1000 hoşuma gidiyor,kadrosuda bayaa iyi.

Tepki
30
salkanoda alabilirsin o fiyata donanımı daha ii o fiyattaki bir bisiklet için dondanım ön planda bence.kadro olarak trek yada specialized daha iyidir.trek ve specialized da markaya biraz daha fazla para ödersin donanımı daha düşük alırsın.

Ahmet ATA

Üye
Tepki
3
@özgürsavaş

Kron XC 1000 de iyi diyorlar. Bu bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz ?

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
@Eren Tublek

Bisikletin kadrosuna ve marka kalitesine hiçbir lafım yok.. Sayılı markalardan birisi sonuçta,
Ama, ömür boyu kadro garantisi ve ücretsiz bakım sadece ilk sahibine geçerli...
Bunu öğrendiğim yer Ortaköy Trek.. Kadrolarına çok güvendiklerini her türlü yardımı yapacaklarını söylediler ama yasal olarak ömür boyu garanti sadece ilk kullanıcıya geçerli...
Bu yüzden Burak arkadaşımın fx 7.1 bisikletini almaktan vazgeçmiştim...Daha 5 gün oldu..