Trek-canyon-cannondale

keremcik97

Üye
Tepki
0
HERKESE MERHABALAR
ARKADAŞLAR ELİMDE OLAN BİR YOL BİSİKLETİNİ SATIP DAHA YÜKSEK BİR YOL BİSİKLETİ ALMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN SİZİN GÖRÜŞLERİNİZE İHTİYACIM VAR....
AKLIMDA 3 MARKA VE MODEL YOL BİSİKLETİ VAR LÜTFEN BUNLARDAN BİRİNİ SEÇMEMDE YARDIMCI OLUN..

1.CANYON CF SLX-(DURA-ACE setli) -------BU BİSİKLET 2.EL 500 KM KULLANILMIŞTIR...-----

2.TREK MADONE 4.5-(ULTEGRA setli)

3.CANNONDALE SUPERSİX 3(DURA-ACE setli).........

ŞİMDİDEN İLGİLENEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM.....

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba Kerem

Eğer biliyorsan jant setlerini de ekler misin, karar vermeye yardımcı olur ve tabi varsa bisikletlerin fiyatları.

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Üç bisikleti de kullanıp fikir verecek birine denk gelmek zor. Ben okuduğum testler üzerinden Canyon veya Cannondale derim. Daha önce denk geldiğim bir karşılaştırmada alüminyum model olan Caad 10 bile karbon olan Trek 3.1 (modeli yanlış hatırlamıyorsam) modelinden daha rijit, konforlu ve hızlı bulunmuştu. Ama kendim alacak olsam Canyon alırdım. Cannondale kadroları görsel olarak beğenmiyorum.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Cannondale'in de grupseti Ultegra olmasın?

Öncelik ve kriter belirtmediğiniz için gözünüze hoş görüneni almanızı tavsiye edeceğim; üçü de iyi bisikletler. Ancak sadece Canyon'un kadrosu pro peletonda kullanılanın aynısı, jantları ve grupseti de daha iyi...

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Cannondale Supersix 3 kadro kullanıyorum.
Bir bisiklet önce Scott CR1 SL vardı.
Cannondale'in açıları yarışa daha yatkın ve daha rijit bir bisiklet (Scott CR1 SL'e göre).

Amacınıza göre seçeceğiniz bisikleti belirlemeniz daha doğru olacaktır. Sonuçta hepsi gayet iyi bisikletler ;).

keremcik97

Üye
Tepki
0
Evet dogru ultegra setli ama ben alırken dura-ace ile degistiricem....
95 kg olan birisiyim hangisinin kadrosu saglamsa onu almak istiyorum...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Seçenekler içerisinde Canyon ön planda. Sağlamlık olarak hiç bir markada sorun yaşamazsınız. Ancak fiyatlar gerçekten uçuk seviyedeymiş.

O fiyatlara Scott Addict dura ace 9070 Di2 alınır, jantların da full karbon olduğunu ve ağırlığının 6.17 kg geldiğini yazmaya bile gerek görmüyorum.
Ben size benim Scottu vereyim bu fiyata, ben kendime alırım yeni bir tane. (Aynısını değil, kalmamış ellerinde)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@keremcik97

Yok ben bisikletimi satmam, şaka yaptım. Ama sen boyunu söyle, senin için uygun bir kaç alternatif araştırayım.

keremcik97

Üye
Tepki
0
Kadro boyu 52 kullanıyorum
Boyum 1.68
Sizin bisikletinizin marka ve modeli nedir ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Keremcik, telefondan bağlandığını farzedip profil bilgilerimi göremediğini farzederek söylüyeceğim, yoksa sorduğun herşey görünüyor. Scott Foil 10 bisikletim ve yaşadığım il Almata Kazakistan. Bisikletimle ilgili "yol bisikletleri" bölümünde inceleme var. Yok ben uğraşamam diyorsan detayı şu:
(link)

Kadro boyu, 52...tesadüf.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
canyon çok makul görünüyor. ama öncelikle kilo vermeni tavsiye ederim, 95 kilo ile böyle üst düzey bir yol bisikleti sürmek eziyete dönüşebilir.

keremcik97

Üye
Tepki
0
Aslında kilo sorun değil ama biraz vermek gerekiyor.. :) kilo sadece kadro saglamlıgı konusunda sıkıntı bende sıkıntı olmasın diye bu markalardan en saglamînı araştırıyorum...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yol bisikletine performans için binilir. fazla kilolarla da performans olmaz tabii :)
yol bisikleti şehir içinde, bisiklet yolunda 16-17 km ortalama hızla sürmek için uygun bir tarz değil.

keremcik97

Üye
Tepki
0
Dura-ace setli bir bisikletten bahsediyorsak demekki iş var ben bu kiloda ortalama 32 yapıyorum hakkını veriyoruz veremesek zaten bu kadar yüksek bir bisiklet almam.....zayıflamayıda düşünmüyorum böyle çok iyiyim ;) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Canyon jantlarıyla da önde, 7 kg altında bile olabilir pedalsız. 120 kg bile olsan kullanırsın, sorun olmaz. 500 km kullanılmış, bence sıfır sayılır.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Raşit S

(link)

Pedallı da 7 kilonun altında olabilir...

Bence 3 kadro da sağlamlık bakımından sorun çıkarmaz, ama mavic jant göbekleri için aynısı geçerli olmayabilir...

keremcik97

Üye
Tepki
0
Ben suan mavic aksium race jant seti kullanıyorum hiç bir sıkıntı çıkmadı yani maviclere güvenim sonsuz...
Banada canyon önde geliyor ama kadrodan çok korkuyorum birsey olursa elimde patlar.. :(