trek 8900 zirkonium

Tepki
14
arkadaşlar 2800 tl ye trek 8900 zirkonium(2007) alıyorum 12 taksitle.. bütün komponentleri slx.. maşa rock shox toro... kadro çok temiz çizik yok nerdeyse.. fiyat konusunda görüşlerinizi bekliyorum, ayrıca ek olarak düşüncelerinizide alabilirim.. teşekkürler.

Scudo

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
@Serkan Doğan

Merhaba,
8900 çok güzel alet ama bu aralar 2010 modelleri çıktı nerdeyse,2007 almak ne kadar doğru ? 1400€ yapar kabaca..
Bu kadar para vermişken durumunuz da müsaitse Giant advanced 3 (carbon)e de bakabilirsiniz bu aralar 1900€ civarı diye biliyorum...
Hatta Scale 35 de olabilir..

Açıkçası Trek i severim ama bence ederin üstünce bir fiyat 3 sezon öncesi için...(slx değil de lx olacaktı 2007 de,yanılıyor olabilirim)

Tepki
14
yanılmıyorsunuz da bu full slx göbeklerine donanımlı kadar... bu bisikleti alırken limitlerimi zorluyorum zaten.. bu fiyata alacağım sıfır bisikletlerde beni çok tatmin etmiyor açıkçası donanım olarak.. tek handikap 2007 model olması mı?

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
@Serkan Doğan

Başka arkadaşlar hiç kaçırma da diyebilir,açıkçası 1400€ a 2009 model almayı tercih ederdim.
Sizin için bir bakındım Scale 40 ı Erdoğanlar Bisiklet 1360€ civarına veriyor,daha pazarlık yaparsınız.
Belki iyi bir alternatif olur.

(link)

Söyleyemeden geçemiyeceğim zorda olsa 200€ daha toparlayıp Scale 35 almak lazım, 1600€ civarı,hem de carbon, bir kere alacaksınız...

(link)

Gönlünüze göre bir bisiklet alıp kullanırsınız umarım...
Şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

Tepki
14
hocam çok teşekkür ederim ilginiz için.. dikkate alacağım fikirlerinizi.. yarın netleşir..

five

Part time turcu
Tepki
3.955
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@FatihDokmeci

Bir Treksever olarak Fatih objektif bir değerlendirme yapmış. :)

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
@Serkan Doğan

Aslında formda o kadar üstad var ki bizi aydınlatabilecek,yalnız bisiklet kullanmaktan dönüp de bize bakamıyorlar sanırım...bizbize kalıyoruz..

Kendime alıyormuşum gibi heyecanlandım...Scale35 :)

• Beğen
Tepkiler: Serkan Doğan

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
Scale 40 ve 80 arası aluminyum kadrolar ile Trek 8000 serisi karşılaştırılamaz. Trek aluminyumda Scott'dan çok önde. Ama bana sorarsanız arkadaşların da dediği gibi biraz daha çıkıp Scott Scale 35 almak çok mantıklı. Scale carbon kadroların benzersiz bir sürüş performansları var. 200Euro bana göre doğru bir bisiklet seçimi için fazla bir rakam değil.

Tepki
14
scale 35 veya karbon almam gerçekten imkansız.. inşallah ileriki zamanlarda nasip olurda alırız hep beraber:) peki optimum bir fiyat ne olur acaba bu bisiklet için, bu arada üstünde sigma l1606 km ve kadans ölçen wireless saat var ve ön araka sigma led ışık.

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
@Serkan Doğan

Tekrar merhaba,
Zirkonyum kullanmadığım için fiyat biçemiyorum,belki başka arkadaşlar yardımcı olur...
Yalnız bisiklet alınca kadroyu değiştirmek kolay olmuyor,tek karbon kadro pahalıya kaçıyor...Bende trek6500D var, kolay olsa ben değiştireceğim, bu sefer karbona parçalar düşük kalıyor,fiyat farkına iyisinden sıfır tur bisikleti aldım,elma armut ama ikisini de ihtiyaç duydum... :)
İlave aparatlar da fena değilmiş bu ara..en az 70-80€ eder sanırım...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Doğan