Trek 7700 Deneyİmİ Olan Varmi

Scudo

Ali Rıza Fırat

Aktif Üye
Kayıt
26 Kasım 2010
Mesaj
162
Tepki
446
Şehir
istanbul
Merhabalar, 7700 ile ilgili daha önce hiç birşey duymamıştım. Tabi söz konusu trek olunca o kadar çok model varki... Araştırdım ve bu bisikletin Trek ana sayfasın da şehir bisikleti sınıfında hybrit bisikletler kısmında buldum ve şaşırdım.

Görüntü olarak MTB ye çok benziyor, hatta donanımı 6 serisi MTB ler ile aynı ama kadro tamamen farklı.

Bakım kısmına geçersek. Bisikleti aldığınız yerden kontrollerini yaptırıp ( yani gerekli yerleri sıktırdıysanız ve ayarları yaptırdıysanız ) 15 - 20 gün sonra yada 4 - 6 binişten sonra tekrar bisikletcinize gidip jantları, vitesleri ve diğer aksamını göstermeniz lazım. Genelde vites ayarları tekrardan yapılıyor çünkü vites telleri gerile gerile son haline son uzunluğuna ulaşıyor yada hiç bişey yapılmıyor. Ama sonuç olarak mutlaka bisikletciye gitmelisiniz.

Yukardaki bakımı yaptırdıktan sonra artık bisikletiniz ile ilgili periyodik bakımlarınız olacak ki onlarıda siz yapabilirsiniz. Örneğin her 100 km de bir zincirin temizlenip uygun bir yağ ile yeterli miktarda yağlanması, eğer hisrolik fren kullanıyorsan yılda bir kez hidrolik yağının değişmesi gibi.

Eğer bisikletinizi daha uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız doğru vites kullanımını öğrenebilirsiniz... Yani bu böyle uzarrrrr gider.
 

Sabri Atalay

Forum Demirbaşı
Kayıt
23 Temmuz 2010
Mesaj
401
Tepki
247
Şehir
Eyüp - Fatih
Bisiklet
Trek
@Abidin Tanrıkut

Merhaba,
Bence hiç kimseye elletmeden bakım için Trek ortaköy e götürün.
Galiba Aram Tabar trek te çalışmaya başladı.İyi bir arkadaştır candan her şeyle ilgilenir.
Kolay gelsin.
 
Kayıt
2 Eylül 2010
Mesaj
28
Tepki
80
Şehir
fizik-tedavi.org
Herkese merhabalar
yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. yurtdışından getirdiğim için ortakoy trek nasıl karşılar bilemiyorum. ortaköy treke internetten ulaştığım 0 212 227 10 50 nolu telefonları kullanılamıyor, ulaşamıyorum , neyse en kötü ihtimalle çıkıp gidip gösteririm herhalde. geçen gün ilk kullandığım günlerde yanlış kullanımdan olsa gerek zincir attırdım. onun dışında bir sorun yaşamadım hem asfaltta hemde bozuk yolda performansı iyi.
önerilerinizide dikkate alarak iyi bisikletçi olacağız saygılarımla
 
  • Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Sabri Atalay

Forum Demirbaşı
Kayıt
23 Temmuz 2010
Mesaj
401
Tepki
247
Şehir
Eyüp - Fatih
Bisiklet
Trek
Merhaba,
abidin bey galiba o telefon ile internet hattı da çalıştırıyorlar. O yüzden sıkıntı olabilir bende geçen cumartesi aradım ulaşamadım. Giderseniz telefon olayını da hatırlatın farkında olmadıkları bir sorun olabilir.
Kolay gelsin.
 
  • Beğen
Tepkiler: Abidin Tanrıkut

emre karakoç

Daimi Üye
Kayıt
2 Kasım 2010
Mesaj
349
Tepki
213
Şehir
adana
Memnunmusunuz 7700 den. Bir arkadaşım Amerikadan 7700 almak istiyor ama ordaki trek te bulamadık. Bir de 7700 sürüşü şehir bisikleti gibi dik mi?
 
Kayıt
2 Eylül 2010
Mesaj
28
Tepki
80
Şehir
fizik-tedavi.org
memnunum kilo olarak hafif olması kullanılan malzeme kalitesi vites sistemi bana bu güne kadar bir sorun çıkarmadı. hem dağ koşullarında hem şehirde oldukça keyifli sürüş sağlıyor.
 
Yukarı Alt