Trek 7200 ümü modifiye etmek istiyorum yardım edebilecek var mı?

Tepki
0
Merhaba arkadaslar, sonunda bir Trek 7200 hybrid bisiklet sahibi oldum.

Şimdi de komponentlerini geliştirmek istiyorum.

Bisiklet ilk testlerimde gercekten sağlam olduğunu hissettirdi. Ön amortisörler zayıf ama şehir içi kullanım için çok rahat. Üzerinde gelen Bontrager select tekerlekler gayet güzel.

Fren sistemi: Tektro V fren sistemini değiştirmek istiyorum. Bana bir türlü güven vermedi.

Vites sistemi bunlardan olusuyor.
Shimano EF50 trigger, 8 speed
ön: Shimano C102
Arka:Derailleur Shimano Alivio
Crank Shimano M191 48/38/28 w/chainguard
Cassette Shimano HG40 11-32, 8 speed
Pedals Nylon body w/alloy cage
Ben pedallardan da pek hoslanmadım, sanırım bir süre sonra dağılırlar, o yüzden onları da değiştirmek istiyorum. Kilitli pedallar pek bana göre değil en azından şimdilik.

Aslında şu an üzerindeki parçalar bana yetiyor ama Haziran ayı içerisinde yaklaşık 500 kilometrelik bir tura çıkacağım ve bisikletiminde uzun yola biraz daha uygun olmasını istiyorum. Komponentler konusunda pek bilgim yok, haftasonu Delta bisiklet ve Yeşil bisiklete ugradım ikisinden de bilgi aldım, herkes çok yardımcı olmasına rağmen teorik bilgim çok eksik olduğu için bir de konuyu burada açmak istedim. (1994 model bir Atala city bike'i tam 15 sene önce iş yerinden bir arkadasım sonra ben kullandık o yüzden teknolojiye uzun süredir uzağım)

Bütçe: Üç kuruşa beş köfte olmadığını biliyorum. Ayırdığım bütçe şimdilik 300 euro ama aldığım komponentleri de bir sene sonra bir daha yükseltmek istemiyorum. O yüzden belki parça parça yükseltme yapmak benim için daha doğru olabilir. O zaman da parçaların birbiriyle uyumu sorun olur mu ya da hangi parçaların birbiriyle uyum sorunu olmaz :). Bu konularda bana yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler,

Ce.

Scudo